Poniedziałek, 06 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Izoldy, Celestyna, Wilhelma
Polskie Radio PiK » Radiokonferencja

Radiokonferencja

6 kwietnia 2020

Czy dojdzie do przesunięcia terminu wyborów? Czy możliwy jest konsensus w sprawie zmiany Konstytucji? Czy Polacy będą głosować korespondencyjnie? Goście Marcina Kupczyka: Adam Banaszak (Porozumienie), Michał Krzemkowski (PiS), Robert Langowski (Koalicja Obywatelska), Zbigniew Sosnowski (PSL).

30 marca 2020

O ostatnim posiedzeniu sejmu, przyjętych tam ustawach, tarczy antykryzysowej, o zwalczaniu epidemii oraz wyborach prezydenckich.

Goście Michała Jędryki: Dariusz Kurzawa, Tomasz Latos, Ireneusz Stachowiak i Jan Szopinski.

23 marca 2020

Goście Radiokonferencji skomentują ogłoszoną przez rząd Tarczę Antykryzysową oraz poszukają odpowiedzi na pytanie o to, czy należy przesunąć termin wyborów prezydenckich.

Goście Marcina Kupczyka:
- Tomasz Latos - PiS
- Marcin Wroński - Porozumienie
- Andrzej Kobiak - PO
- Krzysztof Baranowski - PSL.


16 marca 2020

Rozmowa o wyjątkowej sytuacji w naszym życiu społecznym jaką spowodowało zagrożenie epidemią, a także o możliwych konsekwencjach społecznych i gospodarczych tej sytuacji.

Goście Michał Jędryki:
- Adama Banaszak (Porozumienie),
- poseł Joanna Borowiak (Prawo i Sprawiedliwość),
- poseł Robert Kwiatkowski (Nowa Lewica),
- wicemarszałek Zbigniew Sosnowski (PSL).

9 marca 2020

Cotygodniową dyskusję z politykami z regionu zdominują dwa tematy: koronawirus i kampania wyborcza. Czy jedno będzie mieć wpływ na drugie? Czy kraj jest odpowiednio przygotowany do walki z epidemią? Goście Marcina Kupczyka: Tomasz Latos (PiS), Jan Szopiński (Nowa Lewica), Tomasz Lenz (PO), Paweł Szramka (Koalicja Polska Kukiz'15).

2 marca 2020

100 dni drugiego rządu Mateusza. Epidemia koronawirusa i czy może ona mieć wpływ na
politykę i wybory prezydenckie? Jaki jest styl debaty publicznej oraz o ochronie wolności tej debaty.
Gośćmi Michała Jędryki:
– Krzysztof Baranowski (PSL),
– senator Antoni Mężydło (Koalicja Obywatelska),
– Tomasz Rega (Prawo i Sprawiedliwość),
– Michał Krzemkowski (Prawo i Sprawiedliwość).

24 lutego 2020

Dotychczasowy przebieg kampanii wyborczej. Walkę o unijny budżet oraz ujawnione ostatnio nagranie rozmowy Leszka Millera z Janem Kulczykiem na temat Lecha Wałęsy.

Goście Marcina Kupczyka: Paweł Bokiej (PiS), Andrzej Kobiak (PO), Dariusz Kurzawa (PSL), Jan Szopinski (Nowa Lewica), Marcin Wroński (Porozumienie).

17 lutego 2020

O trwającej już kampanii prezydenckiej, o kryzysie politycznym w sprawie reformy sądów i o budżecie państwa oraz jego regionalnych konsekwencjach.

Goście Michała Jędryki: Dariusz Kurzawa (Koalicja Polska – PSL-Kukiz15), Antoni Mężydło (Koalicja Obywatelska), Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Rega (Prawo i Sprawiedliwość).

10 lutego 2020

Wystartowała kampania prezydencka. W Polsce gościł prezydent Francji. Powrót dyskusji na temat budowania metropolii w kilku częściach kraju. A także jak mają działać Zintegrowane Inwestycje Terytorialne ZiT w naszym regionie? Bydgoszcz i Toruń razem czy osobno? Goście Marcina Kupczyka: Ewa Kozanecka (PiS), Iwona Kozłowska (KO), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Jan Szopiński (Nowa Lewica), Zbigniew Sosnowski (PSL), Andrzej Walkowiak (Porozumienie).

3 lutego 2020

Rozmawialiśmy o klinczu w sprawie reformy sądów, o Brexicie i jego skutkach dla Polski i Unii Europejskiej, a także o zbliżającej się kampanii prezydenckiej w Polsce. Goście Michała Jędryki: Zbigniew Girzyński (PiS), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Iwona Kozłowska (PO), Robert Kwiatkowski (Lewica).
1234567