Niedziela, 26 stycznia 2020 r.   Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Uwaga! Do poniedziałku (27.01.) opady marznącego deszczu lub mżawki - gołoledź
Uwaga! Do poniedziałku (27.01.) opady marznącego deszczu lub mżawki - gołoledź
Uwaga! Do poniedziałku (27.01.) opady marznącego deszczu lub mżawki - gołoledź
Polskie Radio PiK » Radiokonferencja

Radiokonferencja

27 stycznia 2020

Ustawy sądowe trafiły na biurko prezydenta. W Izraelu i w Polsce obchodzono rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Lista kandydatów na prezydenta w zbliżających się wyborach. Goście Marcina Kupczyka: Andrzej Gross (PSL), Piotr Król (PiS), Arkadiusz Myrcha (POP), Jan Szopiński (SLD).

20 stycznia 2020

Goście Radiokonferencji dyskutować będą o reformie sądownictwa i wydarzeniach związanych z tym procesem, w szczególności o ubiegłotygodniowej rezolucji Parlamentu Europejskiego, a także o związkach między polityką i historią w związku zarówno z setną rocznicą powrotu naszego regionu do wolnej Polski, jak i z zaostrzającą się kampanią propagandową Rosji przeciwko Polsce. Wspomnimy także o specustawie dotyczącej zwalczania ASF oraz o inicjatywie Jarosława Gowina, który ma przedstawić projekt ustawy chroniącej wolność słowa i badań na polskich uczelniach. Goście Michała Jędryki: Joanna Borowiak (PiS), Zbigniew Girzyński (PiS), Dariusz Kurzawa (PSL) i Marcin Sypniewski (Konfederacja).

13 stycznia 2020

Politycy z regionu komentują najnowsze wydarzenia polityczne:
- Prezydent nie pojedzie do Izraela na obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz;
- Czy marszałek Senatu miał prawo rozmawiać w Brukseli nt. ustaw sądowych i zaprosić do Polski przedstawicieli Komisji Weneckiej ?
- Reforma emerytur. Pieniądze z PFE przejdą do IKE lub ZUS. Czy rząd, jak mówi część opozycji, chce "złupić" Polaków?
Goście Marcina Kupczyka: Zbigniew Girzyński (PiS), Dariusz Kurzawa (PSL), Tomasz Lenz (PO), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Jan Szopiński (Lewica) Andrzej Walkowiak (Porozumienie).

30 grudnia 2019

Podsumowanie kończącego się roku w polityce. Prezydent Rosji niedawno obarczył Polskę współodpowiedzialnością za II wojnę światową. Goście Marcina Kupczyka: Damian Kaczan (Kukiz'15), Iwona Kozłowska (KO), Tomasz Latos (PiS), Ewa Mes (PSL), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Andrzej Walkowiak (Porozumienie).

23 grudnia 2019

O nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym oraz o ponownej próbie powołania w Bydgoszczy samodzielnej uczelni medycznej, po tym jak temat wrócił do Sejmu. Goście Marcina Kupczyka: Dariusz Kurzawa (PSL), Tomasz Latos (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO), Jan Szopiński (SLD), Andrzej Walkowiak (Porozumienie).

16 grudnia 2019

O ustanowieniu neutralności energetycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Do Sejmu wraca sprawa powołania w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego. Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na prezydenta. Połączenie Wiosny z SLD. Goście Marcina Kupczyka: Andrzej Gross - (PSL), Bartosz Kownacki (PiS), Tomasz Lenz (PO), Jan Szopiński (SLD), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Marcin Wroński (Porozumienie).

9 grudnia 2019

Goście "Radiokonferencji" - politycy z regionu - skomentują wizytę kanclerz Niemiec na terenie niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau i powracającą dyskusję o reparacjach wojennych, debatę Kidawa - Jaśkowiak oraz sprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych po piątkowym wypadku, w którym zginął b. poseł Janusz Dzięcioł.

Joanna Czerska-Thomas (.Nowoczesna), Andrzej Kobiak (PO), Piotr Król (PiS), Ewa Mes ( PSL), Paweł Szramka (Kukiz'15).

2 grudnia 2019

Sprawa Mariana Banasia. Alarm klimatyczny, którego wprowadzenia domaga się Lewica. Czy niemieckie reparacje wojenne to wciąż otwarty temat? Goście Marcina Kupczyka: Damian Kaczan (Kukiz'15), Iwona Kozłowska (PO), Dariusz Kurzawa (PSL), Robert Langowski (.Nowoczesna), Jan Szopiński (LEWICA), Andrzej Walkowiak (Porozumienie).
Polskie Radio PiK - Radiokonferencja z 2.12.2019

25 listopada 2019

Akcyza na alkohol i tytoń - pomysł trafiony czy nie? Jest w PO kontrkandydat dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Donald Tusk zapowiada, że weźmie udział w polskiej polityce. Zamieszanie podczas głosowania w Sejmie zakończone wnioskami do prokuratury przeciwko marszałek Elżbiecie Witek. Goście Marcina Kupczyka: Krzysztof Baranowski (PSL), Joanna Czerska-Thomas (.Nowoczesna), Zbigniew Girzyński (PiS), Tomasz Lenz (PO) Paweł Szramka (Kukiz'15), Andrzej Walkowiak (Porozumienie).


18 listopada 2019

Wybór marszałków Sejmu i Senatu. Czy nowa kadencja obu izb będzie spokojniejsza i bardziej merytoryczna niż poprzednia? O ustawie przewidującej zniesienie limit 30-krotności składek na ZUS. Czego politycy oczekują od wtorkowego expose premiera? Goście Marcina Kupczyka: Andrzej Gross (PSL), Damian Kaczan (Kukiz'15), Robert Langowski (.Nowoczesna), Tomasz Latos (PiS), Jan Szopiński (Lewica), Marcin Wroński (Porozumienie).

1234567