Sobota, 04 lipca 2020 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny
Kręgielnia

Salon klasyczny

Wieczorne spotkania z klasyką

Relacje z wydarzeń muzycznych w regionie; rozmowy z wykonawcami, twórcami, relacje z koncertów, spektakli operowych; prezentacja młodych artystów regionu – laureatów konkursów muzycznych, stypendystów, uczniów klasy talentów; prezentacja dokonań Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i innych instytucji artystycznych: Filharmonii Pomorskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Nova, szkół muzycznych, Towarzystwa Muzycznego i innych... Także nowości wydawnicze - fragmenty najnowszych nagrań.

3 lipca 2020

Jacek Mikołajczyk, reżyser musicalu "Sunset Boulevard", opowie o swoich zawodowych marzeniach. Wspominać będziemy IX Bydgoski Festiwal Operowy z 2002 roku, kiedy gospodarze Opera Nova wystawiali operę Verdiego "Trubadur" w reżyserii Macieja Korwina. W magazynie przeniesiemy się do Filharmonii Pomorskiej i zapowiemy kolejny Bydgoski Festiwal Muzyczny.

26 czerwca 2020

W Salonie Klasycznym powrócimy do wtorkowego wydarzenia podpisania umowy wieloletniej na budowę kampusu Akademii Muzycznej. Inwestycja, która pochłonie blisko 300 milionów złotych i ma być w całości sfinansowana z budżetu państwa.

W drugiej części powrócimy do najciekawszych myśli nagranych o Stanisławie Moniuszce. Opowiadać będą Natalia Babińska, Piotr Wajrak, Maciej Znaniecki i Szymon Mechliński.

Muzycznie zaprezentujemy kolejne fragmenty najnowszej płyty Desire - Aleksandry Kurzak i przypomnimy fragment pierwszego wywiadu, który nagrany został podczas Bydgoskiego Festiwalu Operowego z 2001 roku.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 26.06.2020

19 czerwca 2020

„Cztery pory roku” w Lubostroniu - zapraszają Capella Bydgostiensis i uczennice Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Ruszyły próby do „Sunset Boulevard” - o tym w rozmowie z reżyserem Jackiem Mikołajczykiem. Zaprosimy na koncert w ramach Forum Beethoven - w którym wystąpią Paweł Wakarecy i Ãtma String Quartet. Wspomnimy Bydgoski Festiwal Operowy z 1999 roku, który Opera Nova zainaugurowała wystawieniem „Carmen” w reżyserii Bodo Ighesa. O tym w audycji Magdy Jasińskiej.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 19.06.2020

13 czerwca 2020

Wyjątkowo w sobotniej audycji Magdy Jasińskiej zabrzmiały fragmenty najnowszej płyty Aleksandry Kurzak „Desire” oraz druga część rozmowy z Natalią Kukulską i Krzysztofem Herdzinem o projekcie „Czułe Struny”. Znalazły się również „wykopane” z archiwum Polskiego Radia PiK nagrania koncertu Leszka Możdżera z Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego i jego chopinowski bis, a także nagrania z czasów „zarazy” Capelli Bydgostiensis.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 13.06.2020

5 czerwca 2020

W audycji Magdy Jasińskiej rozmowa z Natalią Kukulską o projekcie „Czułe struny” oraz spotkanie z Bartłomiejem Weznerem i zaproszenie na koncert w ramach cyklu „Forum Beethoven”, oraz najciekawsze fragmenty z kilku edycji Bydgoskiego Festiwalu Operowego.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 05.06.2020
12