Niedziela, 29 marca 2020 r.   Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny

Salon klasyczny

Wieczorne spotkania z klasyką

Relacje z wydarzeń muzycznych w regionie; rozmowy z wykonawcami, twórcami, relacje z koncertów, spektakli operowych; prezentacja młodych artystów regionu – laureatów konkursów muzycznych, stypendystów, uczniów klasy talentów; prezentacja dokonań Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i innych instytucji artystycznych: Filharmonii Pomorskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Nova, szkół muzycznych, Towarzystwa Muzycznego i innych... Także nowości wydawnicze - fragmenty najnowszych nagrań.

27 marca 2020

W Salonie Klasycznym przypomnimy rozmowę z Jadwigą Rappe, której koncert początkowo zaplanowano w kwietniu w Filharmonii Pomorskiej. Światowej sławy śpiewaczka opowie o swoich związkach z regionem. W drugiej części zaprezentujemy fragmenty występu zwycięzcy XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J.Paderewskiego - Philipa Linova.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 27.03.2020

20 marca 2020

W „Salonie Klasycznym” o przygotowaniach, które zostały przed tygodniem wstrzymane, do najnowszej premiery Opery Nova, musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca”, a także przypomnimy rozmowę z Vadimem Broskim, skrzypkiem, który miał wystąpić w Filharmonii Pomorskiej. Muzycznie towarzyszyć nam będą preludia Jeffa Gardnera amerykańskiego kompozytora w interpretacji pianisty Pawła Perlińskiego.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 20.03.2020

13 marca 2020

W „Salonie klasycznym” Magdy Jasińskiej spotkanie ze znakomitą klawesynistką, profesor Urszulą Bartkiewicz, i rozmowa o nieznanych polonezach znalezionych w bibliotece Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zapowiedzieliśmy program 27. Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Muzycznie towarzyszył nam małżeński duet wokalny Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna. W repertuarze beethovenowskim zaprezentował się chiński pianista Lang Lang.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 13.03.2020

6 marca 2020

„Straszny dwór” w bydgoskiej Operze Nova w studenckiej obsadzie głównych partii, a także rozmowa z dyrygentem Piotrem Wajrakiem i Adamem Zdunikowskim, tenorem, współpracującym z Operą Nova i Filharmonią Pomorską oraz profesorem klasy śpiewu Akademii Muzycznej. W audycji Magdy Jasińskiej zabrzmiały kompozycje Romana Statkowskiego.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 06.03.2020