Czwartek, 17 października 2019 r.   Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny

Salon klasyczny

Wieczorne spotkania z klasyką

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
Relacje z wydarzeń muzycznych w regionie; rozmowy z wykonawcami, twórcami, relacje z koncertów, spektakli operowych; prezentacja młodych artystów regionu – laureatów konkursów muzycznych, stypendystów, uczniów klasy talentów; prezentacja dokonań Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i innych instytucji artystycznych: Filharmonii Pomorskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Nova, szkół muzycznych, Towarzystwa Muzycznego i innych... Także nowości wydawnicze - fragmenty najnowszych nagrań.

W każdy poniedziałek o godz. 21:06

14 października 2019

W audycji Ewy Dąbskiej i Magdy Jasińskiej m.in. spotkanie z kompozytorem Szymonem Godzięba-Trytkiem. O polskiej prapremierze opery "Olga" mówił dyrygent Jose Maria Florencio. Nie zabrakło zaproszenia na kolejny cykl koncertów w ramach projektu „Sztuka Doskonałosci” Akademi Muzycznej w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 14.10.2019

7 października 2019

W „Salonie klasycznym” zabrzmiała relacja z 57. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, spotkanie z Arturem Jandą i Dorotą Zimną, a także rozmowa z Magdaleną Pikułą - solistką piątkowego (04.10) koncertu festiwalowego. Oprócz tego również relacja z Bydgoskiej Sceny Barokowej - nowego festiwalu, który odbywa się co sobotę w bydgoskim kinie „Pomorzanin”. W audycji Magdy Jasińskiej i Ewy Dąbskiej zabrzmiały również fragmenty kantat Stanisława Moniuszki w wykonaniu orkiestry Filharmonii Poznańskiej.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 07.10.2019
12