Sobota, 18 stycznia 2020 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny

Salon klasyczny

Wieczorne spotkania z klasyką

Relacje z wydarzeń muzycznych w regionie; rozmowy z wykonawcami, twórcami, relacje z koncertów, spektakli operowych; prezentacja młodych artystów regionu – laureatów konkursów muzycznych, stypendystów, uczniów klasy talentów; prezentacja dokonań Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i innych instytucji artystycznych: Filharmonii Pomorskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Nova, szkół muzycznych, Towarzystwa Muzycznego i innych... Także nowości wydawnicze - fragmenty najnowszych nagrań.

17 stycznia 2020

W „Salonie klasycznym” Magdy Jasińskiej zabrzmiała druga część relacji z uroczystości nadania studiu emisyjnemu S1 w Polskim Radiu PiK imienia Arnolda Rezlera. Wydarzenie zainaugurowało całoroczne obchody 85-lecia Radia na Pomorzu i Kujawach. W audycji także spotkanie z duo fortepianowym Granat-Kreda. 15 stycznia Tamara Granat i Adrian Kreda wystąpili wraz z Capellą Bydgostiensis w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 17.01.2020

10 stycznia 2020

Salon Klasyczny zagości tym razem w Operze Nova. W magazynie relacja z koncertów kolęd. Rok 2019 podsumują soliści i dyrektor Opery Maciej Figas. Po 21.30 prawdziwy muzyczny rarytas - fragmenty tegorocznego wiedeńskiego koncertu noworocznego.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 10.01.2020

3 stycznia 2020

W 2020 roku „Salon Klasyczny” będzie się pojawiał na antenie Polskiego Radia PiK w piątki po godzinie 21.00. W tym tygodniu w audycji podsumowanie minionego roku, a gośćmi Magdy Jasińskiej byli: Mariusz Patyra - wirtuoz skrzypiec, Piotr PianoHooligan Orzechowski - pianista-improwizator oraz Lunatic Quartet - kwartet wykonujący tanga Piazzolli. Muzycznie zabrzmiały fragmenty nowości wydawniczych pianisty Lang Lang oraz akordeonisty - Richarda Galliano, który wraz z praskim kwintetem smyczkowym nagrał album „Tribute to Michel Legrand”.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 3 stycznia 2020