Środa, 28 października 2020 r.   Imieniny: Szymona, Tadeusza
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny
Ogłoszenie własne nadawcy

Salon klasyczny

Wieczorne spotkania z klasyką

Relacje z wydarzeń muzycznych w regionie; rozmowy z wykonawcami, twórcami, relacje z koncertów, spektakli operowych; prezentacja młodych artystów regionu – laureatów konkursów muzycznych, stypendystów, uczniów klasy talentów; prezentacja dokonań Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i innych instytucji artystycznych: Filharmonii Pomorskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Nova, szkół muzycznych, Towarzystwa Muzycznego i innych... Także nowości wydawnicze - fragmenty najnowszych nagrań.

23 października 2020

W „Salonie klasycznym” Magdy Jasińskiej spotkanie z członkami Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej, którzy zdobyli najważniejsze nagrody na Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Sakralnej. Zabrzmi rozmowa z dyrektorem Opery Nova Maciejem Figasem o trudnej sytuacji pandemicznej. Zaprosimy na trzy wieczory baletowe. Usłyszymy też „Sonatę Skrzypcową nr 1 f-moll op. 80” Siergieja Prokofiewa w wykonaniu Roberta Łaguniaka - skrzypce i Marcina Sikorskiego - fortepian. Będzie to fragment koncertu, który odbył się w naszym studiu koncertowym 11. października, zorganizowanego przez Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego i Polskie Radio PiK z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i rozpoczęcia sezonu artystycznego 2020/2021.
Polskie Radio PiK - Salon Klasyczny z 23.10.2020

16 października 2020

W „Salonie klasycznym” Magdy Jasińskiej m.in. opowieść o najnowszym dziele Krzysztofa Herdzina pt. „Te Deum” oraz obszerne fragmenty koncertu zorganizowanego wspólnie przez Towarzystwo Muzyczne im. I.J.Paderewskiego i Polskie Radio PiK. W radiowym studiu koncertowym wystąpili: Robert Łaguniak - skrzypce i Marcin Sikorski - skrzypce.
Polskie Radio PiK - Salon Klasyczny z 16.10.2020

9 października 2020

W magazynie podsumowaliśmy kończący się „Bydgoski Festiwal Muzyczny w koronie”, przypominając najciekawsze fragmenty i rozmowy z wykonawcami. W audycji Magdy Jasińskiej znalazły się m.in. rozmowy z Ewą Pobłocką, Adamem Sztabą, Danielem Stabrawą, Kasią Moś, Beatą Banasik czy Iwoną Hossą.
Polskie Radio PiK - Salon Klasyczny z 09.10.2020

2 października 2020

W audycji Magdy Jasińskiej m.in. Studio Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego i relacja z koncertu Moniuszko 200. Zabrzmiała też rozmowa z Kasią Moś i Mateuszem Mosiem. Zaprosiliśmy również na festiwal „Bydgoska Scena Barokowa” i wspomnieliśmy zmarłą Ewę Stąporek-Pospiech, wieloletnią dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Salon Klasyczny z 02.10.2020
12