Polskie Radio PiK
z 8 października 2022 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Bywaj zdrów!
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie turystyczne podsumowanie sezonu na Pomorzu i Kujawach. Jednak to, że sezon oficjalnie się zakończył nie oznacza, że będziemy zachęcać do siedzenia w weekend w domu. Wręcz przeciwnie! Przygotowaliśmy wiele propozycji aktywnego wypoczynku oraz wyprawy w ciekawe miejsca regionu. Może wycieczka rowerowa do Koronowa albo wypad w teren w ramach tzw. turystyki militarnej? Tego typu obiektów też jest sporo w naszym województwie i warto poznać ich historię! Będą też zaproszenia na koncerty i imprezy oraz dużo energetycznej muzyki.

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:00 Złota orkiestra - Jubileusz 50-lecia orkiestry w Chełmnie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej z Chełmna odbył się 23 września 2022 r. w kinoteatrze „Rondo”. Oprócz licznych gratulacji i odznaczeń wręczono Złoty Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na galę przybyło wielu gości, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, muzycy związani z orkiestrą i ich rodziny. Wszyscy zgodnie podkreślali: „najważniejsze są ludzkie więzi, bez nich nie byłoby tego jubileuszu”. Zaprasza Ewa Dąbrowska.

18:00 Popołudnie w klubie
19:00 Muzyka po godzinach
20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
0:00 Nuty i minuty
03:57
Jain - Come