Polskie Radio PiK
z 21 czerwca 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
01:55
Garou - SEUL
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Politycy z regionu skomentują kolejną nieudaną próbę powołania Rzecznika Praw Obywatelskich, powołanie nowego ugrupowania - Partia Republikańska oraz pierwsze spotkanie prezydentów Rosji i USA.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Kiedyś byli bohaterami wielu artykułów, reportaży czy audycji telewizyjnych. Pokazywano jak pracują, gdzie mieszkają i ile zysku przynoszą Skarbowi Państwa. Pracownicy PGR-ów, bo o nich mowa, z czasem stali się "bohaterami negatywnymi". Wypominano im pracę według zasady "Czy się stoi, czy się leży 1000 zł się należy". Mówiono o powszechnym nadużywaniu alkoholu, a słynny film dok. Arizona przyczynił się do rozpowszechnienia obrazu przeciętnego pracownika i mieszkańca byłych PGR -ów jako roszczeniowego lenia, który rozżalony po utracie pracy pociesza się słynnym winem Arizona. O byłych PGR-ach, ich mieszkańcach z perspektywy lat 70 - tych i obecnych w audycji Nasz mały świat.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Magazyn poświęcony gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Audycja z udziałem historyków przedstawiająca najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z historii regionu.

20:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Tym razem w porozmawiamy o rytuałach. Czy rytuał jest czymś specyficznie religijnym czy przeciwnie istnieje w każdym społeczeństwie? Jak bardzo rytuał wiąże się z tradycją? Co ma wspólnego ustrój społeczny z rytuałami? A na ile wzajemnie wpływały na siebie rytuały i liturgia? O tym wszystkim w poniedziałkowy wieczór porozmawiamy z doktorem Tomaszem Dekertem i księdzem Mateuszem Ziemlewskim.

22:00 Muzyka po godzinach
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.