Polskie Radio PiK
z 15 grudnia 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Eryk Hełminiak
Autor: Eryk Hełminiak

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Na kilka dni przed świętami odwiedzimy Jarmark Bożonarodzeniowy w Bydgoszczy, Eko-wigilię w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, a nasz wóz satelitarny zaparkuje w Przysieku na Jarmarku Adwentowym. Będzie też coś dla ceniących aktywny wypocznek- m.in. relacja z bydgoskiego, piłkarskiego Memoriału Andrzeja Brończyka. Naszych słuchaczy zaprosimy do Parku Wodnego w Solcu Kujawskim i na niezwykły,poniedziałkowy, akustyczny koncert Farben Lehre w bydgoskim Eljazzie. Z cyklu ''Legendy Pomorza i Kujaw'' odpowiedź na pytanie: skąd wzięła się nazwa koronowskiej Srebrnicy ? W programie zajrzymy też do prasy lokalnej i nie zabraknie dużej porcji przedświątecznej muzyki...

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Poradnik dla działkowców. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

W audycji powiemy o projekcie „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”, będzie też o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów oraz o programie "LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO".

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

W audycji spotkanie z Anną Skrobiszewską oraz Wojtkiem Skrobiszewskim wokół filmu "Obywatel miłość". To opowieść o Grzegorzu Ciechowskim artyście, mężu i ojcu, w którą zabiera widzów Anna. Pełna emocji oraz zaskakujących faktów historia pokazana zostanie premierowo w Od Nowie w Toruniu w sobotę w Klubie Od Nowa w ramach trwających Dni Grzegorza Ciechowskiego. W programie także 11 odcinek projektu "Inny Most" w którym torunianie czytają dla bydgoszczan fragmenty książki Jerzego Sulimy Kamińskiego "Most Królowej Jadwigi". Tym razem czyta Paweł Paszta dyrektor artystyczny Teatru W.Horzycy w Toruniu.

16:00 Popołudnie z reportażem
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

W sobotniej audycji "Muzyka i sport" relacja z jubileuszowej gali 90-lecia najbardziej utytułowanego polskiego klubu wioślarskiego "RTW BYDGOSTIA". W programie także relacje z piłkarskiego Memoriału Andrzeja Brończyka w bydgoskiej hali Łuczniczka. Zaprosimy na niedzielny turniej "Gramy dla Tomka", z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację żużlowego mistrza świata Tomasza Golloba. Odwiedzimy także żużlowców GKM-u Grudziądz podczas tradycyjnej klubowej wigilii.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

0:00 Nuty i minuty