Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.   Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstanteg
Polskie Radio PiK » Polskie Granie
Ogłoszenie własne nadawcy

30 listopada 2020

W programie muzyczne premiery, nowości i najpopularniejsze nagrania w Polsce. Będą też utwory z listy najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju i spotkania z gośćmi. Wśród nich m.in. Jarek Wist- wokalista pochodzący z Inowrocławia i Lanberry, która przed kilkoma tygodniami wydała płytę "Co gryzie Panią L.?".

23 listopada 2020

To, co nowe i najnowsze, czyli muzyczne premiery, ale też największe hity ostatnich tygodni, to wszystko znajdą nasi słuchacze w poniedziałkowym "Polskim Graniu". Nie zabraknie też nagrań z listy najpopularniejszych płyt w Polsce, ale pojawią się również goście. Tym razem będzie to mocna reprezentacja naszego regionu: Jarek Wist, pochodzący z Inowrocławia, zespół Myasta z muzykami z Chełmna, Bydgoszczy i z Torunia oraz Żaneta Hełminiak związana z Włocławkiem.

16 listopada 2020

MYASTA – to zespół z naszego regionu. Muzycy z Chełmna, Torunia i z Bydgoszczy, wydali właśnie płytę "Na dobrym kursie". Zwycięzcy czwartej edycji konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" działają od 2015 roku. MYASTA łączą pozytywną wibrację reggae z innymi stylami, a ich płyta jest "Płytą Tygodnia" w Polskim Radiu PiK. W programie także muzyczne nowości i premiery, a także nagrania z najchętniej kupowanych płyt w Polsce.

9 listopada 2020

W programie oprócz muzycznych premier i nowości także największe hity ostatnich tygodni i nagrania z najpopularniejszych płyt w Polsce. Gośćmi programu będą m.in dawno niesłyszane Brathanki. Co słychać w zespole, którego muzyka zawsze wywołuje uśmiech na twarzy? Odpowiedź w poniedziałkowy wieczór. Spotkamy się też z Lanberry. Ta wokalistka ma na swoim koncie już wiele radiowych hitów, a właśnie ukazała się jej trzecia plyta "Co gryzie Panią L.?".

2 listopada 2020

Jak zwykle mnóstwo muzycznych nowości i premier, a także utwory z najchętniej kupowanych płyt w Polsce oraz najpopularniejsze nagrania z naszej listy przebojów. Gościem Dariusza Grossa jest Krzysztof Zalewski, wokalista, który przed kilkoma tygodniami wydał nową płytę ''Zabawa''i opowie o niej naszym słuchaczom. W ubiegłym tygodniu premierowo prezentowaliśmy nową płytę Lanberry - ''Co gryzie Panią L.?'', a w poniedziałkowy wieczór proponujemy także spotkanie z tą utalentowaną wokalistką.

26 października 2020

W programie jak zawsze nie zabraknie muzycznych premier i nowości polskiego rynku muzycznego. Pojawią się także goście. Dowiemy się m.in. co słychać u Brathanków - zespołu, który zawsze miał dla nas optymistyczne utwory. Nie zabraknie też spotkania z Krzysztofem Zalewskim i fragmentów jego płyty ''Zabawa'', a także nagrań z naszej ''Płyty Tygodnia''. Dowiemy się więc ''Co gryzie Panią L.?'' To tytuł najnowszego- trzeciego już krążka Lanberry. Wokalistka nie zwalnia tempa i wciąż umieszcza kolejne utwory na listach najpopularniejszych nagrań w Polsce, a nowy krążek to przebojowa porcja osobistej muzyki.

19 października 2020

W programie, jak zwykle, sporo muzycznych premier i nowości, ale również nagrania z najpopularniejszych płyt w Polsce. Nie zabraknie też fragmentów naszej „Płyty Tygodnia”.

Jej drugi album zatytułowany „Helsinki” swoją premierę miał wiosną 2019 roku. Od tego czasu płyta pokryła się platyną, a Daria Zawiałow wspólnie z zespołem zjeździła Polskę wzdłuż i wszerz, żeby zaprezentować fanom materiał w formie live. Teraz kiedy nakład już prawie się wyczerpał przyszła pora na wznowienie „Helsinek”. Nie jest to jednak ta sama płyta!

Na „Helsinki Special Edition” znalazło się kilka perełek, których nie znajdziecie na innych fizycznych wydawnictwach, a dla fanów nagrań koncertowych na deser, trzy nagrania live. Poza nową okładką w środku znalazła się zupełnie nowa oprawa graficzna oraz piękny niebieski krążek! W „Polskim Graniu” pojawią się też goście! Krzysztof Zalewski opowie nie tylko o swojej nowej płycie „Zabawa”, ale też o życiu artysty w czasach pandemii. A Cleo zaprosi do wysłuchania nowej płyty ''SuperNova''.

12 października 2020

Trochę muzycznych premier i nowości oraz nagrania z najpopularniejszych w Polsce płyt - to wszystko znajdzie sie w „Polskim Graniu”! W audycji zabrzmią też fragmenty najnowszej płyty Krzysztofa Zalewskiego, pt. „Zabawa” - „Płyta jest taneczna i nieco mroczna, acz bardziej taneczna niż mroczna. Nocna. To taniec na koniec świata. Nieco apokaliptyczne przemyślenia 35-letniego mężczyzny” – tak swój nowy album jego twórca, a jak odbiorą ją nasi Słuchacze? „Zabawa” to nasza „Płyta Tygodnia” w Polskim Radiu PiK, a Krzysztof Zalewski będzie gościem audycji i opowie o swoim najnowszym krążku. Zaprasza Dariusz Gross.

5 października 2020

W audycji oprócz muzycznych premier i nowości także fragmenty naszej „Płyty Tygodnia”, którą jest najnowszy krążek znakomitych przedstawicieli poetyckiego rocka, czyli grupy Plateau. Oni w 2011 roku nagrali slynną płytę z piosenkami Marka Grechuty i zagrali dziesiątki koncertów ze znakomitymi gośćmi. Teraz przyszedł czas na kolejny niezwykły album „Projekt Cohen”. W „Polskim Graniu” fragmenty tej płyty i spotkanie z zespołem, a do wygrania płyty z autografami muzyków Plateau. Kolejnym gościem Dariusza Grossa będzie Sebastian Riedel. W piątkowy wieczór 9 października przypomnimy koncert Sebastiana Riedla z zespołem CREE - koncert niezwykły poświęcony Ryszardowi Riedlowi. W poniedziałkowej audycji Sebastian będzie wspominał swojego słynnego ojca.
12