Sobota, 08 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Polskie Radio PiK » Polskie Granie
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)

13 lipca 2020

Polscy artyści nie próżnują i chociaż brakuje im koncertów, to jednak nagrywają i starają się dzielić z naszymi słuchaczami swoją nową muzyką. Dlatego też w „Polskim Graniu” sporo premier i nowości, ale także największych hitów tegorocznych wakacji. Będą również nagrania z najchętniej kupowanych płyt w Polsce i wakacyjny przegląd list przebojów, a także największe wakacyjne, polskie hity sprzed lat...

6 lipca 2020

Gwiazdy w wakacje nie mają koncertów, lub koncertują sporadycznie, ale nie próżnują! W "Polskim Graniu" kilka muzycznych premier i zaskakujące duety. Od Męskiego Grania po Muńka Staszczyka i od Natalii Nykiel po Artura Rojka. Premierowe nagrania tych artystów pojawią się w poniedziałkowy wieczór po 22.00. Będziemy też szukać hitów lata 2020 i sprawdzać letnie listy przebojów sprzed lat. A gość programu to Ania Rusowicz.

22 czerwca 2020

W audycji jak zwykle muzyczne premiery, nowości i utwory z najchętniej kupowanych w Polsce płyt. Nie zabraknie też kolejnych fragmentów naszej „Płyty Tygodnia”. Tylko w Polskim Radiu PiK jeszcze przed premierą Kortez i jego album „Sold Out 2019/2020”. Ten drugi koncertowy krążek Korteza ukaże się 24 czerwca ale nasi słuchacze mogą posłuchać tej płyty już wcześniej... W pierwszy dzień kalendarzowego lata zagramy też kilka największych polskich wakacyjnych hitów wszech czasów. Zaprasza Dariusz Gross.

21 czerwca 2020

Wyjątkowo w niedzielę, a nie w poniedziałkowy wieczór, duża porcja nowej polskiej muzyki i nagrania, które mogą być hitami lata 2020. Nie zabraknie premier, nowości i fragmentów płyty, która ukaże się za kilka dni, w środę 24.06.2020. W tym dniu w Kortez skończy 31 lat i w tym dniu ukaże się "Sold Out 2019/2020", drugi koncertowy album tego jednego z najpopularniejszych polskich artystów. Tylko u nas, w Polskim Radiu PiK, Kortez przedpremierowo!

Polskie granie z 8 czerwca 2020

Drugi poniedziałek czerwca to najwyższy czas, by zacząć się przyglądać (albo lepiej przysłuchiwać) nowym utworom, które mogą zostać największymi hitami tegorocznego lata! Czy wśród nagrań polskich wykonawców są już takie, które zawsze będą nam się kojarzyły z tegorocznymi wakacjami? Próba odpowiedzi na to pytanie w „Polskim graniu”. W audycji także nagrania z najchętniej kupowanych w Polsce płyt i spotkanie z naszym gościem. W środę 3 czerwca zagrała koncert on line w bydgoskim Miejskim Centrum Kutury, w piątek 12 czerwca będzie można go posłuchać na antenie Polskiego Radia PiK. Ania Rusowicz - przez wiele lat związana z Bydgoszczą - będzie gościem audycji „Polskie granie”, w której również zabrzmią fragmenty wspomnianego wyżej koncertu. Zaprasza Dariusz Gross.

Polskie Granie z 1 czerwca 2020

Kilka muzycznych premier, ale też sporo największych polskich hitów ostatnich tygodni. Nie zabraknie nagrań proponowanych przez Polskie Radio PiK i utworów z najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Czy za kilka tygodni na tej liście znajdzie się płyta, która miała premierę w piątek, 29.05.2020?

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała długogrający album „Wiersz Ostatni”, który spotkał się z doskonałym odbiorem zarówno słuchaczy jak i dziennikarzy. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój. W 2019 została dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę „Wiersz Ostatni” oraz w kategorii Autor Roku.

„Moja wina” to tytuł najnowszego albumu Kasi Lins. Ten krążek jest „Płytą tygodnia” w Polskim Radiu PiK, a jego fragmenty w „Polskim Graniu”,.