Piątek, 30 października 2020 r.   Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Polskie Radio PiK » Polskie Granie
Ogłoszenie własne nadawcy

26 października 2020

W programie jak zawsze nie zabraknie muzycznych premier i nowości polskiego rynku muzycznego. Pojawią się także goście. Dowiemy się m.in. co słychać u Brathanków - zespołu, który zawsze miał dla nas optymistyczne utwory. Nie zabraknie też spotkania z Krzysztofem Zalewskim i fragmentów jego płyty ''Zabawa'', a także nagrań z naszej ''Płyty Tygodnia''. Dowiemy się więc ''Co gryzie Panią L.?'' To tytuł najnowszego- trzeciego już krążka Lanberry. Wokalistka nie zwalnia tempa i wciąż umieszcza kolejne utwory na listach najpopularniejszych nagrań w Polsce, a nowy krążek to przebojowa porcja osobistej muzyki.

19 października 2020

W programie, jak zwykle, sporo muzycznych premier i nowości, ale również nagrania z najpopularniejszych płyt w Polsce. Nie zabraknie też fragmentów naszej „Płyty Tygodnia”.

Jej drugi album zatytułowany „Helsinki” swoją premierę miał wiosną 2019 roku. Od tego czasu płyta pokryła się platyną, a Daria Zawiałow wspólnie z zespołem zjeździła Polskę wzdłuż i wszerz, żeby zaprezentować fanom materiał w formie live. Teraz kiedy nakład już prawie się wyczerpał przyszła pora na wznowienie „Helsinek”. Nie jest to jednak ta sama płyta!

Na „Helsinki Special Edition” znalazło się kilka perełek, których nie znajdziecie na innych fizycznych wydawnictwach, a dla fanów nagrań koncertowych na deser, trzy nagrania live. Poza nową okładką w środku znalazła się zupełnie nowa oprawa graficzna oraz piękny niebieski krążek! W „Polskim Graniu” pojawią się też goście! Krzysztof Zalewski opowie nie tylko o swojej nowej płycie „Zabawa”, ale też o życiu artysty w czasach pandemii. A Cleo zaprosi do wysłuchania nowej płyty ''SuperNova''.

12 października 2020

Trochę muzycznych premier i nowości oraz nagrania z najpopularniejszych w Polsce płyt - to wszystko znajdzie sie w „Polskim Graniu”! W audycji zabrzmią też fragmenty najnowszej płyty Krzysztofa Zalewskiego, pt. „Zabawa” - „Płyta jest taneczna i nieco mroczna, acz bardziej taneczna niż mroczna. Nocna. To taniec na koniec świata. Nieco apokaliptyczne przemyślenia 35-letniego mężczyzny” – tak swój nowy album jego twórca, a jak odbiorą ją nasi Słuchacze? „Zabawa” to nasza „Płyta Tygodnia” w Polskim Radiu PiK, a Krzysztof Zalewski będzie gościem audycji i opowie o swoim najnowszym krążku. Zaprasza Dariusz Gross.

5 października 2020

W audycji oprócz muzycznych premier i nowości także fragmenty naszej „Płyty Tygodnia”, którą jest najnowszy krążek znakomitych przedstawicieli poetyckiego rocka, czyli grupy Plateau. Oni w 2011 roku nagrali slynną płytę z piosenkami Marka Grechuty i zagrali dziesiątki koncertów ze znakomitymi gośćmi. Teraz przyszedł czas na kolejny niezwykły album „Projekt Cohen”. W „Polskim Graniu” fragmenty tej płyty i spotkanie z zespołem, a do wygrania płyty z autografami muzyków Plateau. Kolejnym gościem Dariusza Grossa będzie Sebastian Riedel. W piątkowy wieczór 9 października przypomnimy koncert Sebastiana Riedla z zespołem CREE - koncert niezwykły poświęcony Ryszardowi Riedlowi. W poniedziałkowej audycji Sebastian będzie wspominał swojego słynnego ojca.

28 września 2020

W programie muzyczne premiery, nowości i największe polskie hity ostatnich tygodni. Gośćmi „Polskiego Grania” będą m.in. Cleo, Natalia Zastępa, Patryk Skoczyński i Viki Gabor. Cleo opowie o swojej najnowszej płycie ''superNOVA'' a warto dodać, że trzecia płyta Cleo to „Płyta Tygodnia” w Polskim Radiu PiK.

14 września 2020

Podsumowanie jubileuszowej, X edycji "Blues na Świecie Festival Kujawy Pomorze" i oczywiście spotkanie z gwiazdami festiwalu: Anią Rusowicz, Mrozem i Sebastianem Riedlem. Będzie także sporo muzycznych premier i nowości, ale nie zabraknie też największych polskich hitów wakacji 2020!

7 września 2020

W audycji „Polskie Granie” podsumowanie lata 2020, czyli największe wakacyjne hity i letni goście! Gościem specjalnym audycji Dariusza Grossa będzie Viki Gabor. Zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji 4 września br. wydała swoją pierwszą płytę, a krążek „Getaway” jest „Płytą Tygodnia” w Polskim Radiu PiK! Posłuchaj „Polskiego Grania” i wygraj płyty Viki Gabor!

31 sierpnia 2020

W audycji „Polskie Granie” zaproszenie na niezwykły Blues na Świecie Festiwal. Już 11 i 12 września w Świeciu znakomite koncerty i świetni artyści! Sebastian Riedel i Cree w hołdzie Ryśkowi Riedlowi, Ania Rusowicz i Mrozu będą nie tylko gośćmi jubileuszowej, 10. edycji festiwalu, ale też gośćmi Polskiego Grania! W audycji również ciąg dalszy spotkania z młodymi artystami, których nagrania gościły w wakacje na polskich listach przebojów. Słuchacze Polskiego Radia PiK spotkają się z Natalią Zastępą i Patrykiem Skoczyńskim. Zaprasza Dariusz Gross.