Środa, 20 lutego 2019 r.   Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Pożar na 3. piętrze kamienicy przy ul. Warszawskiej w Toruniu. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej.
Pożar na 3. piętrze kamienicy przy ul. Warszawskiej w Toruniu. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej.
Pożar na 3. piętrze kamienicy przy ul. Warszawskiej w Toruniu. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej.
Wakacyjny PiKnik
Polskie Radio PiK » Wakacyjny PiKnik » Tu będziemy! Tu byliśmy!
2018-07-11, 01:54 Michał Zaręba

11 lipca 2018 - PiKnik w Wąbrzeźnie

Michał Zaręba z Członkiniami Klubu Aktywnych Kobiet: Barbarą Antosik, Jolantą Gronowską, Renatą Weis oraz ich trenerką Justyną Rumińską-Sul i Przewodniczącym UTW, Przemysławem Bączkowskim wraz z małżonką, Gabrielą Bączkowską. Fot. Krystian Makowski
Michał Zaręba z Członkiniami Klubu Aktywnych Kobiet: Barbarą Antosik, Jolantą Gronowską, Renatą Weis oraz ich trenerką Justyną Rumińską-Sul i Przewodniczącym UTW, Przemysławem Bączkowskim wraz z małżonką, Gabrielą Bączkowską. Fot. Krystian Makowski
Ekipa radiowa "Wakacyjnego PiKniku" zatrzymała się tym razem w Wąbrzeźnie i w gminie Ryńsk. W Wąbrzeźnie porozmawialiśmy o działalności Klubu Aktywnych Kobiet i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powiedzieliśmy też o sukcesach Uczniowskiego Klubu Pływackiego "Przyjazne Wody" i piłkarzy z Unii Wąbrzeźno. Była też ciekawostka. W Wąbrzeźnie urodził się ojciec jednego z najlepszych bramkarzy w historii światowego futbolu. O swojej pasji opowiedział fotografik Bartłomiej Marchlewski. Odwiedziliśmy nową siedzibę wąbrzeskiej biblioteki i Spółdzielnię Socjalną "Baza". Po godz. 13.00 było o ekologicznych projektach w Wąbrzeźnie, odwiedziliśmy miejską plażę nad Jeziorem Zamkowym. O modernizacji Podzamcza powiedział burmistrz Leszek Kawski. "Wakacyjny PiKnik" odwiedził również gminę Ryńsk. O historii pałacu, w którym mieści się szkoła i o Mikołaju z Ryńska opowiedział Paweł Becker. Ostatni punkt środowej wyprawy, to ośrodek Wypoczynkowy w Przydworzu. O inwestycjach rekreacyjnych powiedział wójt Władysław Łukasik. Było też o działalności lokalnego Stowarzyszenia oraz o Jeziorze Wieczno. Relacjonował Michał Zaręba.
Wąbrzeźno zaprasza!
Wąbrzeźno zaprasza!
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z członkiniami Klubu Aktywnych kobiet: Barbarą Antosik, Jolantą Gronowską i Renatą Wels oraz instruktorką Justyną Rumińską-Sul i z przewodniczącym UTW, Przemysławem Bączkowskim i Gabrielą Bączkowską. O aktywności seniorów w Wąbrzeźnie.
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z trenerem Miejskiego Uczniowskiego Klubu Pływackiego, Łukaszem Morawskim i zawodnikami. O sukcesach klubu i jak zapracować na sukces.
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z dyrektorem Biblioteki w Wąbrzeźnie, Aleksandrą Kurek i członkami Dyskusyjnego Klubu Książki, Ewą Lewandowską i Bogdanem Janowskim. O renowacji Biblioteki w Wąbrzeźnie.
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z prezesem Klubu Sportowego "UNIA", Sebastianem Isbrandtem i Marią Polkowską z wydziału inwestycji. O osiągnięciach i nadzieją na przyszłość klubu.
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z fotografem Bartłomiejem Marchlewskim. O fotografii i interpretacji zdjęć p. Bartłomieja.
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z Eleonorą Orczykowską ze Spółdzielni Socjalnej "Baza". O działalności spółdzielni i jej pracownikach.
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z Emilianą Janowską i Dorotą Szymecką z Urzędu Miasta w Wąbrzeźnie i dzieci z Przedszkola Miejskiego Bajka. O edukacji ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców miasta.
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z burmistrzem, Leszkiem Kawskim. O budowie amfiteatru i miejscach rekreacji dla mieszkańców i turystów.
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z wójtem Ryńska, Władysławem Łukasikiem i regionalistą Pawłem Becker oraz uczennicą, Zofią Kiedewicz. O zmianie nazwy gminy i promocji obszarów wiejskich.
Wakacyjny PiKnik w Wąbrzeźnie - Rozmowa z wójtem Ryńska, Władysławem Łukasikiem i prezesem stowarzyszenia " Wieczno Południowe - Przydwórz" Bogdanem Rynkiewiczem. O infrastrukturze turystycznej ośrodka w Przydworzu

Zobacz także

2018-09-01, godz. 21:44 2 września 2018 - Piknik w Strzelcach Dolnych To już ostatnia z wypraw radiowej ekipy "Wakacyjnego PiKniku". Tym razem byliśmy w Strzelcach Dolnych, gdzie tradycyjnie w pierwszy weekend września, już 18. ... » więcej 2018-08-31, godz. 22:21 1 września 2018 - PiKnik w Lipnie W ostatni weekend wakacji nasz "Wakacyjny PiKnik" przedostatni raz wyjechał w teren, tym razem odwiedzając Lipno. Relacjonowaliśmy "Dni Lipna" - mówiliśmy o a ... » więcej 2018-08-31, godz. 01:15 31 sierpnia 2018 - PiKnik w Inowrocławiu Co Rzymianie robili dwa tysiące lat temu w Kruszy Zamkowej? Jakim utworem Stanisław Przybyszewski kończył nocne biesiady w kawiarni "Pod Białym Pawiem"? Kogo ... » więcej 2018-08-28, godz. 16:22 30 sierpnia 2018 - PiKnik w Dragaczu Gmina Dragacz to kolejny przystanek na mapie naszego "Wakacyjnego PiKniku". W ostatni czwartek sierpnia między godz. 9.00 a 12.00 opowiadaliśmy o historii tyc ... » więcej 2018-08-28, godz. 18:50 29 sierpnia 2018 - PiKnik w Grucie Ostatnia środa sierpnia i kolejny przystanek na trasie "Wakacyjnego PiKniku". Tym razem odwiedziliśmy gminę Gruta. Między 9.00 a 12.00 opowiadaliśmy o atrakcj ... » więcej 2018-08-27, godz. 19:55 28 sierpnia 2018 - PiKnik w Lubrańcu Kto leży w "Grobowcach Kujawskich" w Sarnowie, czyli jednych z największych i najstarszych kurhanów w Polsce - tego dowiedzieliśmy się podczas wizyty "Wakacyj ... » więcej 2018-08-24, godz. 20:49 27 sierpnia 2018 - PiKnik w Więcborku W ostatni poniedziałek sierpnia ekipa radiowa "Wakacyjnego PiKniku" odwiedziła gminę Więcbork. To niezwykle bogata historycznie kraina, położona w powiecie sę ... » więcej 2018-08-24, godz. 20:41 26 sierpnia 2018 - PiKnik w Lnianie Niedzielna wyprawa "Wakacyjnego PiKniku" zawiodła nas do miejscowości Lniano. Gościliśmy na dorocznym festynie dożynkowym, który zwieńcza najważniejsze wydarz ... » więcej 2018-08-24, godz. 20:14 25 sierpnia 2018 - PiKnik w Wierzchucinie Tym razem "Wakacyjny PiKnik" znalazł się na tropie jednej z największych tajemnic II wojny światowej! W niepozornym Wierzchucinie na przełomie lat 1944/45, Ni ... » więcej 2018-08-23, godz. 20:12 24 sierpnia 2018 - PiKnik w Grudziądzu W przedostatni piątek sierpnia "Wakacyjny PiKnik" zatrzymał się w Grudziądzu. W godz. od 9:00 do 12:00 byliśmy w Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi i zachęcali ... » więcej
12345