Wtorek, 16 lipca 2019 r.   Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Wakacyjny PiKnik
Polskie Radio PiK » Wakacyjny PiKnik » Tu będziemy! Tu byliśmy!
2018-07-27, 19:24 Magda Jasińska

28 lipca 2018 - PiKnik w Ciechocinku - Impresje Artystyczne

Magdalena Jasińska z prezesem fundacji PRO OMNIBUS i organizatorem tegorocznej edycji festiwalu, Mirosławem Satorą. Fot. Sławomir Nowak.
Magdalena Jasińska z prezesem fundacji PRO OMNIBUS i organizatorem tegorocznej edycji festiwalu, Mirosławem Satorą. Fot. Sławomir Nowak.
W Ciechocinku powoli kończy się 22. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej - Impresje Artystyczne. Od 11 lipca niepełnosprawni młodzi wokaliści przygotowują piosenki, które już zaprezentowali w ramach przesłuchań konkursowych, a wieczorem wystąpią podczas koncertu galowego.

Do Ciechocinka przyjeżdżają już dobrze znani publiczności artyści jak: Natalia Smogulecka, Kamil Czeszel, czy Szymon Borkowski i wielu innych. W sumie zakwalifikowano 50 wokalistów. Festiwal który przed laty wymyśliła Grażyna Świtała, od wielu lat organizuje fundacja Pro Omnibus.

"Wakacyjny PiKnik "uczestniczył w przygotowaniach do koncertu galowego festiwalu. Naszymi gośćmi byli młodzi wykonawcy, jurorzy i organizatorzy. Do wysłuchania relacji z Ciechocinka zachęca Magda Jasińska.
Wakacyjny PiKnik w Ciechodzinku- Rozmowa z prezesem fundacji PRO OMNIBUS, Mirosławem Satorą. O początkach festiwalu, pomyśle i realizacji pierwszych edycji. Zmianie formuły festiwalu oraz zwiększającej się liczbie uczestników.
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku- Rozmowa z Kamilem Czeszelem, uczestnikiem Festiwalu, laureatem Grand Prix w roku 2014. O wieloletniej przygodzie z festiwalem, pracy nad singlem, pracy z zespołem Artura Grudzińskiego i fascynacją postacią Czesława Niemena.
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku- Rozmowa z członkami Happy End, Danutą Nowak, Ludmiłą Małecką i Arturem Grudzińskim. O emeryturze Zbigniewa Nowaka, przejęciu funkcji przez Artura Grudzińskiego, obcojęzycznych wersjach piosenek i wieloletniej ich świetności
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Rozmowa z Natalią Smogulecką, laureatką festiwalu w roku 2013. O znaczeniu festiwalu dla osób przyjeżdżających tam od wielu lat, o wsparciu między uczestnikami pomimo rywalizacji i zakresie zainteresowań muzycznych artystki
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Rozmowa z jurorem, Andrzejem Frajndtem z zespołu Partita. O różnicy przy ocenianiu osób niepełnosprawnych, a pełnosprawnych. O fizycznych przeszkodach przy śpiewie. Historii artystycznej wokalisty oraz historii zespołu.
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Rozmowa z Szymonem Wasiłowiczem, realizatorem dźwięku i stroicielem instrumentów, wieloletnim uczestnikiem festiwalu. O wielu pomysłach na życie, scatowaniu, możliwościach rozwoju pasji przy niepełnosprawności.
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Rozmowa z Jagodą Borowiak i Emilią Kuźmiczuk. O rozkładzie dnia i zajęciach podczas festiwalu, wyborze repertuaru, zajęciach poza śpiewem oraz planach na przyszłość.
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Rozmowa z Aleksandrą Orłowską, laureatką Grand Prix w roku 2017. O szukaniu pomysłu na siebie, nowym rozdziale w życiu i połączenie muzyki z innymi zajęciami, komponowaniu własnych utworów i preferencjach językowych.
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Zapowiedź kolejnych rozmów Magdaleny Jasińskiej .
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Rozmowa z Magdaleną Wróbel, wieloletnią reporterką festiwalu. O rozpoczęciu współpracy z fundacją i realizowanym wraz z siostrą projekcie, o pracy z siostrą, pomyśle na życie oraz o tym jak z innej strony wyglądają Impresje
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Rozmowa z Kingą i Piotrem Kasprzyk, uczestniczką festiwalu i jej opiekunem. O muzycznej przygodzie, jak się zaczęła i jak się rozwija.O ulubionych utworach artystki, wsparciu rodziców oraz wyborze repertuaru.
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Rozmowa z Mirosławem Satorą, prezesem fundacji PRO OMNIBUS, organizator festiwalu. O uczestnikach, corocznym podnoszeniu poziomu przez wykonawców, chęci współpracy zewnętrznych w tym międzynarodowych organizacji.
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Rozmowa z pisarką, Magdaleną Witkiewicz. O odpoczynku w Ciechocinku, o mającej pojawić się we wrześniu książce. Jak wyglądają wakacje pisarki? O intensywności pracy i jej wpływie na zdrowie fizyczne.
Wakacyjny PiKnik w Ciechocinku - Zakończenie programu Magdaleny Jasińskiej.

Zobacz także

2018-09-01, godz. 21:44 2 września 2018 - Piknik w Strzelcach Dolnych To już ostatnia z wypraw radiowej ekipy "Wakacyjnego PiKniku". Tym razem byliśmy w Strzelcach Dolnych, gdzie tradycyjnie w pierwszy weekend września, już 18. ... » więcej 2018-08-31, godz. 22:21 1 września 2018 - PiKnik w Lipnie W ostatni weekend wakacji nasz "Wakacyjny PiKnik" przedostatni raz wyjechał w teren, tym razem odwiedzając Lipno. Relacjonowaliśmy "Dni Lipna" - mówiliśmy o a ... » więcej 2018-08-31, godz. 01:15 31 sierpnia 2018 - PiKnik w Inowrocławiu Co Rzymianie robili dwa tysiące lat temu w Kruszy Zamkowej? Jakim utworem Stanisław Przybyszewski kończył nocne biesiady w kawiarni "Pod Białym Pawiem"? Kogo ... » więcej 2018-08-28, godz. 16:22 30 sierpnia 2018 - PiKnik w Dragaczu Gmina Dragacz to kolejny przystanek na mapie naszego "Wakacyjnego PiKniku". W ostatni czwartek sierpnia między godz. 9.00 a 12.00 opowiadaliśmy o historii tyc ... » więcej 2018-08-28, godz. 18:50 29 sierpnia 2018 - PiKnik w Grucie Ostatnia środa sierpnia i kolejny przystanek na trasie "Wakacyjnego PiKniku". Tym razem odwiedziliśmy gminę Gruta. Między 9.00 a 12.00 opowiadaliśmy o atrakcj ... » więcej 2018-08-27, godz. 19:55 28 sierpnia 2018 - PiKnik w Lubrańcu Kto leży w "Grobowcach Kujawskich" w Sarnowie, czyli jednych z największych i najstarszych kurhanów w Polsce - tego dowiedzieliśmy się podczas wizyty "Wakacyj ... » więcej 2018-08-24, godz. 20:49 27 sierpnia 2018 - PiKnik w Więcborku W ostatni poniedziałek sierpnia ekipa radiowa "Wakacyjnego PiKniku" odwiedziła gminę Więcbork. To niezwykle bogata historycznie kraina, położona w powiecie sę ... » więcej 2018-08-24, godz. 20:41 26 sierpnia 2018 - PiKnik w Lnianie Niedzielna wyprawa "Wakacyjnego PiKniku" zawiodła nas do miejscowości Lniano. Gościliśmy na dorocznym festynie dożynkowym, który zwieńcza najważniejsze wydarz ... » więcej 2018-08-24, godz. 20:14 25 sierpnia 2018 - PiKnik w Wierzchucinie Tym razem "Wakacyjny PiKnik" znalazł się na tropie jednej z największych tajemnic II wojny światowej! W niepozornym Wierzchucinie na przełomie lat 1944/45, Ni ... » więcej 2018-08-23, godz. 20:12 24 sierpnia 2018 - PiKnik w Grudziądzu W przedostatni piątek sierpnia "Wakacyjny PiKnik" zatrzymał się w Grudziądzu. W godz. od 9:00 do 12:00 byliśmy w Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi i zachęcali ... » więcej
12345