Wtorek, 23 lipca 2019 r.   Imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
Wakacyjny PiKnik
Polskie Radio PiK » Wakacyjny PiKnik » Tu będziemy! Tu byliśmy!
2018-07-21, 17:19 Damian Klich

23 lipca 2018 - PiKnik w Kowalewie Pomorskim

Wieża Ciśnień w Kowalewie Pomorskim. Fot. Krystian Makowski.
Wieża Ciśnień w Kowalewie Pomorskim. Fot. Krystian Makowski.
W czwarty poniedziałek lipca odwiedziliśmy Kowalewo Pomorskie. Miasteczko, które ma 11 tysięcy mieszkańców, kryje wiele ciekawych historii, a także posiada sporo interesujących, lokalnych inicjatyw.

W godz. od 9.00 do 12.00 dowiedzieliśmy się, jakie atrakcje i imprezy kulturalne dzieją się w Kowalewie Pomorskim. By poczuć atmosferę średniowiecznego miasteczka, spotkaliśmy się z gościem i Słuchaczami przy dawnych murach miejskich i opowiedzieliśmy o ruinach zamku krzyżackiego. O świetnie działającym klubie kolarskim UKS Sokół rozmawialiśmy z trenerem i utytułowanymi, młodymi zawodnikami. Z lokalnymi artystami malowaliśmy kowalewskie pejzaże. Zajrzeliśmy również do świetlicy socjoterapeutycznej, by przekonać się, że w wakacje dzieci nigdy się nie nudzą. O tym, że historię można odkrywać wszędzie, przekonała nas tropicielka historii, z którą spotkaliśmy się jeszcze przed południem.

Po godz. 13.00 z prezesem Lokalnej Grupy Działania Dolina Drwęcy rozmawialiśmy o inwestycjach proekologicznych w gminie Kowalewo Pomorskie. Swoje talenty wokalne zaprezentowały rozśpiewane seniorki. O tym, że szachy są najpiękniejszą formą treningu umysłu, przekonywali członkowie sekcji szachowej przy Ludowym Klubie Sportowym "Promień". Zanim pożegnaliśmy gminę i Słuchaczy, odwiedziliśmy jeszcze miejską pływalnię, gdzie porozmawialiśmy o sportowym lecie w Kowalewie Pomorskim.

Do wysłuchania relacji z Kowalewa Pomorskiego zapraszają: Damian Klich i Krystian Makowski.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z dyrektorem MGOK, Barbarą Niewidział. O atrakcjach kulturalnych, reaktywacji chóru, Fundacji Piękniejszego Świata i Ekobiesiadzie.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z Karoliną Kowalską z działu promocji Urzędu Miasta Kowalewa. O ruinach zamku Krzyżackiego w Kowalewie Pomorskim i innych zabytkach oraz o legendzie o tajemniczym przejściu podziemnym między zamkami.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z trenerami Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół, Marianem Krychem i Agnieszka Zielaskowską. O sukcesach klubu i procesie rekrutacji do klubu.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z członkiniami Stowarzyszenia Artystów Amatorów, Ludwiką Markiewicz i Zofią Znajewską. O powstaniu stowarzyszenia i plenerach kowalewskich.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa ze świetliczanką Magdaleną Wiśniewską ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie. O działalności świetlicy i programie profilaktycznym.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z Marią Dankowską, pasjonatką historii. O fascynacji historią, kronice parafialnej, poszukiwaniu śladów sławnych polaków oraz zabytkowym domu, w którym urodziła się Urszula Modrzyńska.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z prezesem grupy działania Dolina Drwęcy, Magdaleną Gadomską. O ekologicznej stronie Kowalewa, projekcie inwestycji rowerowej i pływalni z panelami fotowoltaicznymi.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z szefową Seniorskiej Grupy Kabaretowej Kowialewiacy, działającej przy MGOK, Marią Nowatką. O inspiracjach, członkach grupy i obszarze działalności.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim- Rozmowa z z trenerem Ludowego Klubu Sportowego "Promień", Benedyktem Mrozińskim. O aktywności Klubu Szachowego, projekcie "Edukacja przez Szachy w Szkole", mającym na celu propagowanie sportu wśród najmłodszych.
Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim - Rozmowa z kierownikiem Centrum Rekreacji i Sportu, Marzeną Rachubicką. O architekturze obiektu oraz atrakcjach jakie można tam spotkać.

Zobacz także

2018-09-01, godz. 21:44 2 września 2018 - Piknik w Strzelcach Dolnych To już ostatnia z wypraw radiowej ekipy "Wakacyjnego PiKniku". Tym razem byliśmy w Strzelcach Dolnych, gdzie tradycyjnie w pierwszy weekend września, już 18. ... » więcej 2018-08-31, godz. 22:21 1 września 2018 - PiKnik w Lipnie W ostatni weekend wakacji nasz "Wakacyjny PiKnik" przedostatni raz wyjechał w teren, tym razem odwiedzając Lipno. Relacjonowaliśmy "Dni Lipna" - mówiliśmy o a ... » więcej 2018-08-31, godz. 01:15 31 sierpnia 2018 - PiKnik w Inowrocławiu Co Rzymianie robili dwa tysiące lat temu w Kruszy Zamkowej? Jakim utworem Stanisław Przybyszewski kończył nocne biesiady w kawiarni "Pod Białym Pawiem"? Kogo ... » więcej 2018-08-28, godz. 16:22 30 sierpnia 2018 - PiKnik w Dragaczu Gmina Dragacz to kolejny przystanek na mapie naszego "Wakacyjnego PiKniku". W ostatni czwartek sierpnia między godz. 9.00 a 12.00 opowiadaliśmy o historii tyc ... » więcej 2018-08-28, godz. 18:50 29 sierpnia 2018 - PiKnik w Grucie Ostatnia środa sierpnia i kolejny przystanek na trasie "Wakacyjnego PiKniku". Tym razem odwiedziliśmy gminę Gruta. Między 9.00 a 12.00 opowiadaliśmy o atrakcj ... » więcej 2018-08-27, godz. 19:55 28 sierpnia 2018 - PiKnik w Lubrańcu Kto leży w "Grobowcach Kujawskich" w Sarnowie, czyli jednych z największych i najstarszych kurhanów w Polsce - tego dowiedzieliśmy się podczas wizyty "Wakacyj ... » więcej 2018-08-24, godz. 20:49 27 sierpnia 2018 - PiKnik w Więcborku W ostatni poniedziałek sierpnia ekipa radiowa "Wakacyjnego PiKniku" odwiedziła gminę Więcbork. To niezwykle bogata historycznie kraina, położona w powiecie sę ... » więcej 2018-08-24, godz. 20:41 26 sierpnia 2018 - PiKnik w Lnianie Niedzielna wyprawa "Wakacyjnego PiKniku" zawiodła nas do miejscowości Lniano. Gościliśmy na dorocznym festynie dożynkowym, który zwieńcza najważniejsze wydarz ... » więcej 2018-08-24, godz. 20:14 25 sierpnia 2018 - PiKnik w Wierzchucinie Tym razem "Wakacyjny PiKnik" znalazł się na tropie jednej z największych tajemnic II wojny światowej! W niepozornym Wierzchucinie na przełomie lat 1944/45, Ni ... » więcej 2018-08-23, godz. 20:12 24 sierpnia 2018 - PiKnik w Grudziądzu W przedostatni piątek sierpnia "Wakacyjny PiKnik" zatrzymał się w Grudziądzu. W godz. od 9:00 do 12:00 byliśmy w Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi i zachęcali ... » więcej
12345