Czwartek, 21 lutego 2019 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Wybory

Debaty

Debaty przed II turą wyborów

  • 29.10 godz.12:05 - Grudziądz. Aula przy ul. Sienkiewicza 22
  • 30.10 godz.12:05 - Włocławek. Sala Kujawskiej Szkoły Wyższej przy pl. Wolności 1
Debaty z udziałem publiczności. Liczba miejsc ograniczona związana z pojemnością sal. Na pytania czekamy pod adresem: debaty@radiopik.pl.
Polskie Radio PiK - Debata prezydencka w Grudziądzu przed II turą wyborów - 29.10.2018
Polskie Radio PiK - Debata prezydencka we Włocławku przed II turą wyborów - 30.10.2018

Debaty kandydatów do sejmiku województwa

Polskie Radio PiK 15, 16, 17 i 19 października o godz.12:05 organizuje debaty kandydatów do sejmiku województwa. Odbędą się w Studiu S2 im. Jeremiego Przybory w Polskim Radiu PiK przy ul. Gdańskiej 48/50 w Bydgoszczy.

Do każdej z czterech planowanych debat komitety, które zarejestrowały listy kandydatów do sejmiku województwa, mogą zgłosić jednego przedstawiciela. W przeciwieństwie do otwartych debat prezydenckich debaty kandydatów na radnych województwa odbywać się będą bez udziału publiczności.

Tematyka debat:
  • 15 października - zdrowie / polityka społeczna
  • 16 października - promocja / turystyka
  • 17 października - kultura / nauka
  • 19 października - gospodarka / transport – komunikacja

29 października - Debata kandydatów na prezydenta Grudziądza przed II turą wyborów

29 października o godz. 12.05 w Auli przy ul. Sienkiewicza 22 w Grudziądzu, rozpoczęła się debata kandydatów na prezydenta miasta, poprzedzająca II turę wyborów.

W II turze wyborów na prezydenta Grudziądza zmierzyli się: Maciej Glamowski popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Andrzej Guzowski popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

W I turze wyborów zwyciężył Maciej Glamowski, uzyskując 46,4 procent z glosami ze strony 15 tysięcy 412 osób. Guzowski zdobył poparcie 9779 wyborców, czyli 29,4 procent.

Debata odbyła się z udziałem publiczności. Gospodarzami spotkania w Grudziądzu byli: Magda Jasińska i Maciej Wilkowski.

30 października o godz. 12:05 w Sali Kujawskiej Szkoły Wyższej przy pl. Wolności 1 we Włocławku, rozpocznie się poprzedzająca II turę wyborów debata kandydatów na prezydenta miasta z udziałem urzędującego aktualnie na tym stanowisku kandydata Koalicji Obywatelskiej Marka Wojtkowskiego oraz kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Chmielewskiego.
29 października - Debata kandydatów na prezydenta Grudziądza przed II turą wyborów

19 października 2018 - Debata samorządowa

To ostatnia debata w Polskim Radiu PiK. Tym razem kandydaci do samorządu dyskutowali, co zrobić aby poprawić funkcjonowanie transportu i jak ożywić gospodarkę Kujaw i Pomorza. Debatę prowadzi Żaneta Walentyn.

Polskie Radio PiK - 19.10.2018 - Debata samorządowa

18 października 2018 - Debata prezydencka w Bydgoszczy

Fot. Marta Jagodzińska
Fot. Marta Jagodzińska
Fot. Marta Jagodzińska
Fot. Marta Jagodzińska
Debata z kandydatami na prezydenta Bydgoszczy. Uczestniczyli w niej: Rafał Bruski (Koalicja Obywatelska), Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość), Anna Mackiewicz (SLD - Lewica Razem), Paweł Skutecki (Kukiz'15) oraz Marcin Sypniewski (Czas Bydgoszczy). W Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG odpowiadali na wylosowane pytania przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia PiK oraz nadesłane przez słuchaczy i internautów. Kandydaci odpowiadali również na pytania zadane przez kontrkandydatów i zgromadzonej w sali publiczności.
Polskie Radio PiK - Debata prezydencka Bydgoszcz - 18.10.2018

17 października 2018 - Debata samorządowa - Kultura i nauka

W przedwyborczą środę pytamy o sprawy kultury i nauki . Debatę prowadzi red. Magda Jasińska. A udział wzięli:

Komitet Wyborczy PSL – Ewa Niedbalska
KW Partia Zieloni – Marcin Kostrzyński
KKW Platforma.Nowoczesna
Koalicja Obywatelska - Zbigniew Ostrowski
KKW SLD Lewica Razem – Jan Szopiński
KW Razem – Paulina Matysiak
KWW Kukiz'15 – Tomasz Sikorowski
KWW Wolność w Samorządzie – Adam Wierzbowski
KW Prawo i Sprawiedliwość – Konstanty Dombrowicz
KW Wolni i Solidarni – Leszek Pilarski

Polskie Radio PiK - 17.10.2018 - Debata samorządowa

16 października 2018 - Debata samorządowa - Promocja i turystyka

We wtorek, 16 października odbyła się kolejna debata kandydatów do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tym razem dyskutowaliśmy o komunikacji w regionie oraz promocji i turystyce . Debatę w studiu Polskiego Radia PiK prowadziła Żaneta Walentyn.

Polskie Radio PiK - Debata kandydatów do Sejmiku Województwa - 16.10.2018

15 października 2018 - Debata samorządowa - Zdrowie i polityka społeczna

W poniedziałek 15 października Polskie Radio PiK rozpoczęło cykl debat problemowych z kandydatami na radnych województwa kujawsko-pomorskiego. Pierwsze spotkanie dotyczyło zdrowia i polityki społecznej . Kandydaci uczestniczyli w trzech rundach. W pierwszej odpowiadali na pytania przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia PiK, w drugiej uczestnicy zadawali wybranemu kontrkandydatowi pytanie, a rundzie trzeciej brali udział w dyskusji na wybrany przez większość jeden z dwóch tematów.

17 października 2018 - Debata prezydencka w Toruniu

Fot. Zdzisław Nawrat
Fot. Zdzisław Nawrat
Debata kandydatów na urząd prezydenta Torunia. Wzięli w niej udział: Sylwia Kowalska z Komitetu Wyborczego Wyborców My Toruń, Sławomir Mentzen z Komitetu Wyborczego Wyborców Sławomir Mentzen, Irena Paczkowska z Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz'15, Zbigniew Rasielewski z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość i Michał Zaleski z Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego. Tomasz Lenz z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska nie dotarł na debatę.
Polskie Radio PiK - Debata prezydencka Toruń - 17.10.2018
12