Niedziela, 19 stycznia 2020 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Dyżur eksperta

Dyżur eksperta

17 stycznia 2020

Dyżur ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Dyżur ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
W ramach „Dyżuru eksperta” goscie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiadali na telefoniczne pytania Słuchaczy dotyczące Małego ZUS-u i ZUS-u+ - m.in. dla kogo jest ta ulga, przez jaki okres przysługuje, jak z niej skorzystać, jakie dokumenty i w jakim terminie złożyć. Goście w audycji Ewy Kurzawy mówili też o projekcie „500+ dla osób niesamodzielnych”, wyjaśniając do kiedy można składać wnioski, kto może się ubiegać o to świadczenie i jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku. Słuchacze dowiedzieli się także kto i w jakim terminie musi złożyć informację ZUS IWA w celu ustalenia wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe.
Polskie Radio PiK - Dyżur eksperta z 17.01.2020

10 stycznia 2020

Doradcy podatkowi na "Dyżurze eksperta" w Polskim Radiu PiK
Doradcy podatkowi na "Dyżurze eksperta" w Polskim Radiu PiK
Kto i na jakich warunkach może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, internetowej, rodzinnej, termomodernizacyjnej? Jaki podatek zapłacimy od spadku , darowizny lub sprzedaży mieszkania albo działki? Czy każdy podatnik musi posiadać mikrorachunek? Na te i inne podania, dotyczące rozliczenia 2019 roku z fiskusem, odpowiedzą doradcy podatkowi.
Polskie Radio PiK - Dyżur z 10.01.2020

3 stycznia 2020

Doradcy podatkowi na "Dyżurze eksperta" w Polskim Radiu PiK
Doradcy podatkowi na "Dyżurze eksperta" w Polskim Radiu PiK
W piątkowym Dyżurze Eksperta ponownie zagoszczą doradcy podatkowi, którzy pomogą nam przygotować się do rozliczenia roku 2019.

Kto może skorzystać z rehabilitacyjnej, kto z ulgi na dzieci, a kto z nowej ulgi termomodernizacyjnej? Jakie podatki zapłacimy od wynajmu mieszkania , a jakie od sprzedaży domu albo działki? Mikrorachunek - czy każdy podatnik powinien go mieć?

Zaprasza Ewa Kurzawa
Polskie Radio PiK - Dyżur z 3.01.2020

20 grudnia 2019

Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych do wpłat PIT, CIT i VAT będą aktywne tylko do 31 grudnia 2019 r., po tym terminie wpłat będziemy dokonywać na mikrorachunek podatkowy.

W najbliższym Dyżurze Eksperta doradcy podatkowi podpowiedzą jak wygenerować taki mikrorachunek. Odpowiedzą również na telefoniczne pytania Słuchaczy dotyczące rozliczenia roku 2019 z fiskusem.

Telefony do studia, czynne w trakcie programu: 52 345 50 90 i 52 345 50 60

Zaprasza Ewa Kurzawa
Polskie Radio PiK - Dyżur z 20.12.2019

13 grudnia 2019

Podatki. Z jakich ulg będziemy mogli skorzystać przy rozliczeniu 2019 roku, jakie dokumenty, faktury, rachunki musimy zgromadzić do ewentualnej kontroli, kiedy zapłacimy podatek od sprzedaży mieszkania lub domu, w jakim przypadku będziemy zwolnieni z podatku od darowizny albo spadku. Na te i podobne, telefoniczne pytania słuchaczy odpowiedzą doradcy podatkowi. W trakcie programu czynne będą telefony: 52 345 50 90 i 52 345 50 60. Zaprasza Ewa Kurzawa.
Polskie Radio PiK - Dyżur z 13.12.2019

6 grudnia 2019

W piątkowym ”Dyżurze eksperta” mówić będziemy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji czyli „500 plus dla niesamodzielnych”.

Zaproszeni do studia goście z ZUS odpowiedzą na pytania:
- Jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać 500+ dla osób niesamodzielnych?
- Czy 500+ będzie przyznawane z urzędu?
- Jaki dokument potwierdzi niezdolność do samodzielnej egzystencji?
- Jaka będzie wysokość świadczenia?
- Czy orzeczenie o niepełnosprawności jest dokumentem wystarczającym do uzyskania świadczenie ?

Wyjaśnimy również komu przysługuje zasiłek chorobowy i jak go otrzymać.

Powiemy też o nowych kwotach przychodu, które spowodują zmniejszenie lub zawieszenie emerytury lub renty czyli ile można dorobić do świadczenia.
Polskie Radio PiK - Dyżur z 6.12.2019

29 listopada 2019

W ramach ostatniego w listopadzie "Dyżuru eksperta", Ewa Kurzawa zaprosiła do studia dietetyka oraz przedstawicieli NFZ, którzy odpowiadali na telefoniczne pytania Słuchaczy, dotyczące programów profilaktycznych. Wyjaśniali także sposón, w jaki działa stanowisko d/s promocji zdrowia i profilaktyki w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ.
Polskie Radio PiK - Dyżur z 29.11.2019

22 listopada 2019

Doradcy podatkowi na "Dyżurze eksperta" w Polskim Radiu PiK
Doradcy podatkowi na "Dyżurze eksperta" w Polskim Radiu PiK
W ramach „Dyżuru eksperta” w studiu Polskiego Radia PiK zasiedli doradcy podatkowi. Goście w audycji Ewy Kurzawy doradzali Słuchaczom z jakich ulg będziemy mogli skorzystać przy rozliczeniu 2019 roku i jakie dokumenty, faktury oraz rachunki musimy zgromadzić do ewentualnej kontroli. Dzwoniący do studia dowiedzieli się również kiedy płacimy podatek od sprzedaży mieszkania lub domu i w jakim przypadku będziemy zwolnieni z podatku od darowizny albo spadku.
Polskie Radio PiK - Dyżur eksperta z 22.11.2019

15 listopada 2019

Doradcy podatkowi na "Dyżurze eksperta" w Polskim Radiu PiK
Doradcy podatkowi na "Dyżurze eksperta" w Polskim Radiu PiK
W piątkowym „Dyżurze eksperta” powróciliśmy do tematu podatków. Z jakich ulg będziemy mogli skorzystać przy rozliczeniu 2019 roku? Jakie dokumenty, faktury i rachunki musimy zgromadzić do ewentualnej kontroli? Kiedy zapłacimy podatek od sprzedaży mieszkania lub domu? W jakim przypadku będziemy zwolnieni z podatku od darowizny albo spadku? Na te i podobne, telefoniczne pytania Słuchaczy odpowiadali goście w audycji Ewy Kurzawy, obecni w studiu doradcy podatkowi.
Polskie Radio PiK - Dyżur eksperta z 15.11.2019

8 listopada 2019

Dyżur ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy
Dyżur ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy
W ramach "Dyżuru eksperta" w studiu Polskiego Radia PiK zasiedli inspektorzy z Państwowej Inspekcji Pracy. Goście w audycji Ewy Kurzawy odpowiadali na telefoniczne pytania Słuchaczy, dotyczące obowiązków pracodawcy w okresie jesienno-zimowym, praw pracowników młodocianych, urlopów rodzicielskich. Przypominali również o nowych przepisach związanych m.in. z pracą na żurawiach budowlanych o wysokości powyżej 80 metrów.
Polskie Radio PiK - Dyżur eksperta z 08.11.2019
1234567