Wtorek, 19 listopada 2019 r.   Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei
Polskie Radio PiK » Czad i ogień - obudź czujność

NIE dla czadu!

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla umiera kilkadziesiąt osób.

"Tlenek węgla jest bardzo silnie trującym gazem, który – przede wszystkim musimy zapamiętać – oszukuje nasze zmysły. My tego gazu, – pomimo, że znajduje się w pomieszczeniu, gdzie przebywamy – nie widzimy, nie słyszymy i nie czujemy – i to jest właśnie to zagrożenie w naszych mieszkaniach i w naszych domach" – mówił na antenie "radiowej Jedynki" st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Zorganizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji kampania społeczna ma na celu wzmocnienie świadomości społecznej w zakresie przyczyn powstawania pożarów i ich skutków, a także informowanie o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla.

Pamiętaj o obowiązkowych przeglądach!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

6 listopada br. gośćmi „Rozmowy dnia” byli: wojewoda kujawsko-pomorski - Mikołaj Bogdanowicz i komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - nadbrygadier Janusz Halak. Goście w audycji Marcina Kupczyka przedstawili kolejną edycję programu pod hasłem "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Opowiadali również o zagrożeniach i o tym jak unikać pożarów i zaczadzeń.

Konkurs!

Od poniedziałku do piątku, tuż po informacjach „Radia Net” o godz 9.20, zapraszamy do udziału w konkursie dotyczącym zagrożenia czadem, jak również postępowania w przypadku zatrucia tlenkiem węgla.

Prosimy uważnie wysłuchać pytania, a na odpowiedzi czekamy w skrzynce pod adresem konkurs@radiopik.pl . Do wygrania czujka wykrywająca dym i czad w pomieszczeniu.