Niedziela, 16 czerwca 2019 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka

W aromacie kultury...

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
We wtorkowej "kawiarence" spotykają się ludzie kultury - aktorzy, reżyserzy, plastycy, literaci, muzycy, animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń kulturalnych - aby przy radiowym "kawiarnianym" stoliku podyskutować zarówno o bieżących wydarzeniach w regionie, jak również o tym, co ma wpływ na kształtowanie gustów i estetycznych wyborów Polaków.

Przy "PiK-owej" kawie gościmy również tych, którzy swoimi dokonaniami sławią nasz region, odnosząc sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W najbliższej audycji...

11 czerwca - Teatr Polski w Bydgoszczy współtworzy międzynarodowy spektakl pt. "My, Europa, Uczta Narodów", będący koprodukcją z Teatrem L'Archipel w Perpignan. Premiera odbędzie się 7 lipca podczas Festiwalu w Avignon - jednego znajważniejszych festiwali teatralnych na świecie. O tym wydarzeniu opowie Daria Sobik z Teatru Polskiego. W drugiej części audycji spotkamy się z Kamilą Klamut - aktorką i performerką, która w Bydgoszczy pokazała spektakl pt. "Camille".

Do wysłuchania audycji zaprasza Ewa Dąbska.