Poniedziałek, 30 marca 2020 r.   Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka

W aromacie kultury...

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
We wtorkowej "kawiarence" spotykają się ludzie kultury - aktorzy, reżyserzy, plastycy, literaci, muzycy, animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

W pierwszej części audycji przy radiowym "kawiarnianym" stoliku dyskutujemy zarówno o bieżących wydarzeniach w regionie, jak również o tym, co ma wpływ na kształtowanie gustów i estetycznych wyborów Polaków.

W drugiej godzinie „PiK-owej Kawiarenki” mówimy o literaturze, spotykamy się zarówno z pisarzami z regionu, jak również z autorami, którzy nasz region odwiedzają. Dużo uwagi poświęcamy więc współczesnemu pisarstwu, ale nie zapominamy o ponadczasowej klasyce.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się także czasopisma literackie i humanistyczne wydawnictwa uniwersyteckie. Poruszamy również tematy z literaturą ściśle związane i mające na nią wpływ.

Przy "PiK-owej" kawie gościmy również tych, którzy swoimi dokonaniami sławią nasz region, odnosząc sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W każdy wtorek od 20.06 do 22.00 zaprasza Ewa Dąbska.

31 marca 2020

W ostatni wtorek marca w „PiK-owej Kawiarence” Ewa Dąbska przypomina audycję z 18 lutego 2020 roku.

24 marca 2020

W pierwszej godzinie „PiK-owej Kawiarenk” Ewa Dąbska rozmawiała Andrzejem Budziakiem, dyrektorem Pałacu Lubostroń. Wspomnieliśmy też Jacku Kaczmarskiego, który 22 marca br. skończyłby 63 lata.

W drugiej godzinie „PiK-owej Kawiarenki” Ewa Dąbska przypomniała fragmenty audycji, których bohaterem był nieżyjący już niestety Eryk Bazylczuk, w 1956 roku odznaczony przez Węgrów medalem za swoje bohaterstwo. 23 marca obchodziliśmy Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 24.03.2020 cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 24.03.2020 cz.2

17 marca 2020

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” Ewy Dąbskiej spotkanie z pisarką i dziennikarką telewizyjną - Magdaleną Kuydowicz, autorką dwóch komedii kryminalnych: „Stało się” i „Pozycja trupa”, a także książek z przepisami kulinarnymi i poradników psychologicznych. W drugiej części audycji mówiliśmy o Muzeum Archeologicznym w Biskupinie oraz o filmie Marcina Sautera pt. „Miasto”.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 17.03.2020 cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 17.03.2020 cz.2

10 marca 2020

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” Ewa Dąbska zaprasza na retransmisję spotkania, które odbyło się w miniony piątek w studiu im. Jeremiego Przybory w Polskim Radiu PiK, a poświęcone było książce Jarosława Jakubowskiego pt. „Rzeka zbrodni”, którą na naszej antenie czyta Andrzej Mastalerz.
W drugiej części audycji zabrzmi rozmowa z Piotrem Salaberem - kompozytorem, pianistą i wykładowcą, autorem m.in. muzyki teatralnej i filmowej.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 10.03.2020 cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 10.03.2020 cz.2

3 marca 2020

W pierwszej części audycji Marek Noniewicz, kustosz Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, zaprosił Słuchaczy na dwie wystawy: „50 lat z fotografią” Witolda Jurkiewicza oraz „Śladami Jerzego Riegla”. Spotkaliśmy się także z Adamem Papke, by porozmawiać o ekspozycji pt. „Tryptyk rodzinny” oraz z Romą Gąsiorowską, która czytała najmłodszym w ramach projektu Teatru Kameralnego pt. „Poczytaj mi”.

W drugiej części programu Ewa Dąbska spotkała się z rzeźbiarzem Aleksandrem Dętkosiem i krytykiem sztuki Jerzym Brukwickim.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 03.03.2020 cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 03.03.2020 cz.2