Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Polskie Radio PiK » Tacy sami

Tacy sami

"Tacy sami" - audycja o problemach osób niepełnosprawnych. Fot. Freeimages.com
"Tacy sami" - audycja o problemach osób niepełnosprawnych. Fot. Freeimages.com

W audycji 1 listopada

Polskie Radio PiK - Tacy sami z 01.11.2015
O rywalizacji sportowców niepełnosprawnych intelektualnie. W Bydgoszczy odbył się 16. ogólnopolski piłkarski turniej olimpiad specjalnych. Historia Beaty i Piotra z Bydgoszczy, która pokazuje, że prawdziwa miłość nie ma granic. Również porady. Gościem audycji był fizjoterapeuta Marek Wolski.

W audycji 7 września

Polskie Radio PiK - Tacy sami z 07.09.2015
O stażach zawodowych organizowanych przez toruńskie Stowarzyszenie Jestem. O Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Osób Niesłyszących, które w lipcu odbyły się w Bydgoszczy. O projekcie, który w przyszłości ma pomagać wyjść z choroby niepełnosprawnym intelektualnie uzależnionym od alkoholu. W stałym punkcie audycji – spotkanie z doradcą podatkowym.

W audycji 3 sierpnia

Polskie Radio Pik - Tacy sami z 03.08.2015
O powstającym w Toruniu Instytucie Terapii i Badań Autyzmu "Zrozumieć Niepojęte" oraz dramatycznej sytuacji finansowej Warsztatów Terapii Zajęciowej. Kamil Czeszel z Torunia opowiada o swojej największej pasji - śpiewaniu i pokonywaniu barier, jakie ma przed sobą osoba niepełnosprawna. Doradca podatkowy wyjaśnia z kolei zawiłości związane z obciążeniami podatkowymi. Audycja Moniki Kaczyńskiej.

W audycji 6 lipca

Polskie Radio PiK - Tacy sami z 06.07.2015
O działalności toruńskiej Fundacji Arkadia, która pomaga niepełnosprawnym intelektualnie w znalezieniu pracy, kujawsko-pomorskim etapie konkursu Lady D, który wyłonił najaktywniejsze i twórcze kobiety dotknięte niepełnosprawnością. O III wyborach Miss na Wózku. Do konkursu zgłosiły się trzy panie z regionu. W części "Doradca podatkowy radzi" o dziedziczeniu dla osób niepełnosprawnych.

W audycji 1 czerwca

Polskie Radio PiK - Tacy sami z 01.06.2015
O niedawnym I Wojewódzkim Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Poza tym rozmowa ze specjalistami pracującymi z osobami cierpiącymi na autyzm. Audycja Moniki Kaczyńskiej.

W audycji 4 maja

Polskie Radio PiK - Tacy sami z 04.05.2015
Zapowiedź I Wojewódzkiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wizyta w Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym "Mały Książę" w Toruniu, do którego uczęszczają dzieci z autyzmem. Rozmowa z podopiecznymi i pracownikami Warsztatu Terapii Zajęciowej "Bratanki" w Toruniu. Działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu. W cyklu "Doradca podatkowy radzi" o darowiznach dla małoletnich i osób ubezwłasnowolnionych. Audycja Michała Zaręby.

W audycji 6 kwietnia

Polskie Radio PiK - Tacy sami z 06.04.2015
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (WWRD) - na czym polega, kto i na jakich zasadach może być nim objęty oraz jak wygląda pomoc rodzinie dziecka? Poza tym: jak niepełnosprawni radzą sobie na rynku pracy, a doradca podatkowy wyjaśni na jakie ulgi może liczyć pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne. Audycja Moniki Kaczyńskiej.