Czwartek, 21 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada
Polskie Radio PiK » Raz na zielono

Raz na zielono


9 listopada 2019

W ogrodzie czas na ostatnie porządki i przygotowanie roślin do zimy. Trawnik kosimy po raz ostatni, porządkujemy rabaty i grabimy liście. Wyjmujemy pompy i filtry z oczka wodnego, czyścimy je z mułu i glonów. Wywieszamy karmnik dla ptaków, pamiętając, aby został umieszczony w taki sposób, by koty nie miały do niego dostępu. Nasi eksperci będą też odpowiadać telefonicznie na pytania słuchaczy - 52 345 50 90. Zaprasza Małgorzata Burchardt.


2 listopada 2019

Listopad upływa pod znakiem sprzątania ogrodu z liści, choć kolorowe liście na ścieżkach wyglądają urokliwie. Mogą być jednak niebezpieczne. Dlaczego należy je usuwać? O tym w audycji dla działkowców "Raz na zielono". Zaprasza Małgorzata Burchardt.

19 października 2019

Dni coraz krótsze, a w ogrodach i sadach wciąż jest wiele do zrobienia. Rośliny muszą zostać zabezpieczone przed zimą, a ziemię trzeba odpowiednio przygotować na nowy sezon. To pracowity czas dla ogrodników. Co należy zrobić i jak zadbać o ogród u schyłku roku? O to zapytamy naszych ekspertów w sobotniej audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie też można do nas zadzwonić i osobiście zadać naszym gościom pytanie. Nasz nr tel. 52 345 50 90. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

12 października 2019

Październik to najlepsza pora na sadzenie większości drzew i krzewów liściastych – zarówno owocowych, jak i ozdobnych – szczególnie tych zakupionych z odkrytymi korzeniami. Podpowiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak prawidłowo posadzić taką roślinę.
Październik to też czas ostatnich zbiorów owoców i warzyw oraz przygotowania ogrodu do zimy. Powiemy czego robić nie wolno, a co jest konieczne, by ogród odrodził się wiosną. Zaprasza Małgorzata Burchardt.


28 września 2019

Koniec lata i początek jesieni, to nowy czas w życiu ogrodu. To najlepsza pora na sadzenie oraz przesadzanie drzew i krzewów. Rośliny od późnej jesieni do przedwiośnia zdążą się zakorzenić i wraz z nastaniem wiosny zaczną intensywny wzrost. Okres po zakończeniu sezonu wegetacyjnego to czas kiedy w ogrodzie każdy ma sporo pracy. Nie możemy jednak zapominać o roślinach uprawianych na balkonie oraz w mieszkaniach. Kwiaty balkonowe i tarasowe, chowamy do pomieszczeń, gdzie będą mogły przezimować. Nasi eksperci podpowiedzą jakie jesienne prace musimy wykonać, aby mieć piękny ogród w przyszłym roku. Będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie 52 345 50 90. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

1234567