Poniedziałek, 26 października 2020 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Raz na zielono
Ogłoszenie własne nadawcy

Raz na zielono


24 października 2020

Październik w ogrodzie to czas na wykonanie wielu prac koniecznych do przygotowania ogrodu i roślin do zimowego spoczynku. W sobotniej audycji dla działkowców "Raz na zielono" podpowiemy jakie prace trzeba wykonać teraz w ogrodzie, jak zadbać o drzewa i krzewy, byliny, rośliny jednoroczne, kwiaty balkonowe, co zrobić przy oczku wodnym i na trawniku. Będzie też można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie naszym ekspertom. Telefon 52 345 50 90. Startujemy jak zwykle po godzinie 12.00. Do usłyszenia.

3 października 2020

Październik w ogrodzie to czas przygotowania ogrodu do zimy. Mimo, że w miesiącu tym kwitną jeszcze niektóre rośliny, to deszczowe i często chłodne dni oraz spadające z drzew liście przypominają, że to już jesień. W naszej sobotniej audycji dla działkowców „Raz na zielono” podpowiemy jakie prace trzeba wykonać w ogrodzie w październiku. Jak zwtkle można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie ekspertom. Telefon czynny w trakcie audycji pod numerem 52/345 50 90. Do usłyszenia i zobaczenia na radiopik.pl. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

12 września 2020

Wrzesień to niemal "druga wiosna", jeśli chodzi o nawał prac w ogrodzie. I wiele z nich trzeba wykonać właśnie z myślą o następnym sezonie. Ale to też czas plonów, które przyniosło mijające lato. To także odpowiedni moment na zastosowanie w ogrodzie nawozów jesiennych, poprawiających kondycję roślin oraz pomagających im przetrwać zimę.
Jakie jeszcze prace pielęgnacyjne należy wykonać na działce do końca tego miesiąca? Zapytamy naszych ekspertów. Można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52 345-50-90. Zaprasza Małgorzata Burchardt.


29 sierpnia 2020

Poradnik dla działkowców. Zaprasza Andrzej Krystek.
Polskie Radio PiK - Raz na zielono z 29 sierpnia 2020
1234567