Środa, 01 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Teodory, Grażyny, Ireny / Prima Aprilis
Polskie Radio PiK » Czatuj

Czatuj

"Czatuj" - audycja dla młodych i o młodych. Fot. Freeimages.com
"Czatuj" - audycja dla młodych i o młodych. Fot. Freeimages.com


Dyskutujemy o problemach młodych ludzi, ale również ich pasjach i nadziejach. Oddajemy głos młodym w ważnych dla nich sprawach.


21 marca 2020

W „Czatuj” powiemy o akcji „Widzialna Ręka”. Wystartowała kujawsko-pomorska e-szkoła. Ekspert z Flex HR powie jak w zespole powinien być przyjęty nowy pracownik, a w szkole nowy uczeń. Będzie też 12. odcinek z cyklu "Bohaterowie".
Polskie Radio PiK - Czatuj z 21.03.2020

14 marca 2020

Jak zachowywać się odpowiedzialnie, by uchronić się przed koronawirusem? Odwiedzamy ogród społeczny, który powstał w Toruniu. Licealistki zorganizowały akcję „Zobacz-zaadoptuj”. A ekspert FlexHR radzi, jak wykonywać pracę zdalną. W kolejnym odcinku z cyklu „Bohaterowie” przybliżymy postać Antoniego Iglewskiego, powstańca wielkopolskiego, żołnierza września 1939, żołnierz AK, cichociemnego.
Polskie Radio PiK - Czatuj z 14.03.2020

7 marca 2020

Czym jest program „Qźnia zdrowia kids”. Toruń chce walczyć z otyłością i nadwagą u dzieci i młodzieży. Jak pomóc uczniom w wyborze odpowiedniej szkoły, podpowiadali doradcom zawodowym pracownicy urzędu pracy w Toruniu. W cyklu „Bohaterowie” postać Joanny Pyziak-Chyły.
Polskie Radio PiK - Czatuj z 7.03.2020

29 lutego 2020

Będziemy na podsumowaniu konkursu "Innowacyjny wynalazek" i na przeglądzie Ekologicznych Form Scenicznych w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Uczniowie z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu opowiedzą o swoim projekcie w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii". Ekspertka z FlexHR powie o savoir vivre podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Polskie Radio PiK - Czatuj z 29.03.2020

22 lutego 2020

Odwiedzamy „Kamienicę Inicjatyw” w Toruniu, gdzie odbyła się akcja „książkowymiana”. Ekspert z FlexHr odpowie, dlaczego warto korzystać z oferty biura karier. O sejmiku osób niepełnosprawnych. W 8. odcinku z cyklu „Bohaterowie”, przybliżymy postać Jerzego Sawickiego.
Polskie Radio PiK - Czatuj z 22.02.2020

15 lutego 2020

W audycjio toruńskich akcjach: Tatuaże zamiast futer i Nazywam się miliard. Projekt „Dam Ci tlen, a smog i CO2 zjem”, który odbędzie się w bydgoskich szkołach. Ekspert FlexHR zdradza tajemnice social networkingu. W kolejnym odcinku cyklu bohaterowie Michał Słobodzian opowiada o Annie Bożenie Zakrzewskiej (pseudonim Hanka Biała).
Polskie Radio PiK - Czatuj z 15.02.2020

8 lutego 2020

Bal osób niepełnosprawnych w Toruniu. O studniówkach. Jak młodzież wspomina Gerarda Pająkowskiego. Rady eksperta z FlexHR w Toruniu. W szóstym odcinku z cyklu „Bohaterowie” postać Barbary Otwinowskiej.
Polskie Radio PiK - Czatuj z 8.02.2020