Niedziela, 16 maja 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2017-10-01, 20:45 Wiktor Strumnik/Redakcja

Protesty KOD na Kujawach i Pomorzu

Około 200 osób uczestniczyło w demonstracji przed Sądem Okręgowym w Toruniu, zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji. Protest pod hasłem "Suweren mówi: nie!" był wyrazem sprzeciwu wobec prezydenckich propozycji reformy sądownictwa.
Zdaniem organizatorów protestu proponowane przez prezydenta reformy Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa są niekonstytucyjne i uzależnią wymiar sprawiedliwości od polityków.

Podobne protesty miały się odbyć w Grudziądzu i we Włocławku. W Bydgoszczy protestujący przeciwko proponowanym zmianom spotkali się przy pomniku Kazimierza Wielkiego.

Przed rozpoczęciem toruńskiego protestu odbyła się konferencja posłów PO - Tomasza Lenza i Arkadiusza Myrchy.

- Zmiany proponowane przez prezydenta idą ponownie w kierunku upolitycznienia i upartyjnienia polskich sądów. Jeżeli PiS będzie chciał te projekty procedować w takiej formule, w jakiej zostały złożone to przez najbliższe tygodnie ten protest będzie narastał i będziemy angażowali się jako Platforma Obywatelska w regionie kujawsko-pomorskim w tych protestach. Będziemy w poszczególnych miastach powiatowych organizować protesty przeciwko tym zmianom - powiedział poseł Tomasz Lenz.

Zaraz po konferencji prasowej posłowie Tomasz Lenz i Arkadiusz Myrcha udali się na protest w obronie sądów zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji.
Protest KOD w Toruniu
Mówi poseł PO Tomasz Lenz

Wiadomości lokalne

2021-05-16, godz. 18:44 Amazonki chcą pomagać i wspierać, na przeszkodzie stoją obostrzenia Na całkowitą likwidację obostrzeń związanych z pandemią liczą bydgoskie amazonki. » więcej 2021-05-16, godz. 16:32 Problemy z komunikacją: dyspozytorzy - ekipy karetek pogotowia Ogólnopolska awaria systemu komunikowania dyspozytorów pogotowia dotknęła także nasz region. » więcej 2021-05-16, godz. 13:45 Hulajnogi elektryczne na ścieżki rowerowe! Od 20 maja zmieniają się przepisy Zmiany dotyczą dotyczą m.in. prędkości. Maksymalna wynosi 20 km/h. W przypadku braku ścieżki rowerowej hulajnogą będzie można jeździć po jezdni i chodniku, al ... » więcej 2021-05-16, godz. 12:26 Wakacje pod palmą we Włocławku? Dziwne? Ale jak najbardziej możliwe! Na przystani przy ul. Piwnej kilka dni temu posadzono najprawdziwszą palmę - prosto z Hiszpanii. » więcej 2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej
1234567