Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Napoleona, Stelii
Polskie Radio PiK » Cudny świat
Forum Rolnika 2022

Cudny Świat, czyli w Krainie Wyobraźni


Lektorem większości wierszyków jest sam autor - Jacek Cudny, w niektórych towarzyszą mu Maja i Klaudia - dziewczynki, które od jakiegoś czasu współpracują z Jackiem Cudnym. Do każdego z audiobooków dołączona jest piosenka i podkład muzyczny do śpiewania w domu.

Autorami piosenek są: Jacek Cudny (tekst) i Grzegorz Walczak (muzyka). Piosenki śpiewa 8-letnia Natalka Walczak, którą niedawno mogliśmy zobaczyć w półfinałach telewizyjnego programu „Must Be The Music”.

Jacek Cudny – urodzony w Warszawie, z wyboru mieszkaniec podwłocławskiej wsi, z wykształcenia prawnik, na co dzień wykonujący zawód radcy prawnego, twórczością dla dzieci zajął się w 2010 roku. Od tego czasu wydał już kilkanaście książeczek i audiobooków ze swoimi wierszami. Jego wiersze chętnie czytane są przez dzieci w różnym wieku.

Autorem grafiki jest włocławianin Jacek Puzio. Na co dzień zajmuje się reklamą i od lat współpracujący z autorem wierszy. Jest autorem sześciu okładek książek i dwunastu okładek audiobooków zawierających wiersze Jacka Cudnego.