Wtorek, 31 stycznia 2023 r.   Imieniny: Marceli, Ludwiki, Jan
Grand PiK
Polskie Radio PiK » Grand PiK

AKADEMICKI GRAND PiK 2022

Polskie Radio PiK zaprasza Studentów kierunków dziennikarskich do wzięcia udziału w czwartym Konkursie Artystycznych Form Radiowych „Akademicki Grand PiK” i organizowanych w ramach Konkursu Warsztatach Sztuki Radiowej.

Główna idea Konkursu - „utwory może różnić gatunek, ale musi łączyć sztuka”, pozwala na przegląd różnorodnych form radiowych, zatem liczymy, że będziemy obserwować zmagania twórców słuchowisk i reportaży, jak i innych form, niemieszczących się w zdefiniowanych gatunkach radiowych. Mamy nadzieję, że Studenci także przygotowują, w ramach swoich zajęć, ciekawe formy radiowej twórczości. Towarzyszące Konkursowi Warsztaty Sztuki Radiowej będą miejscem, platformą do wymiany doświadczeń, nie tylko z zakresu edukacji medialnej. Z dziennikarzami, twórcami regionalnych rozgłośni radiowych, będziemy rozmawiać o tym, jak sprawdzać informacje, z jakich źródeł korzystać, jak unikać fake news, ale także o tym jak w radiu pokazać tragedię człowieka, ile jej pokazać, jakich użyć środków artystycznych, jak nie „zgubić” bohatera, którego emocje musi oddać tłumacz, narrator…

Tegoroczny Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty Sztuki Radiowej „Akademicki Grand PiK” odbędą się od 6 do 9 czerwca w Toruniu, w sali kinowej Centrum Sztuki Współczesnej, uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 9 czerwca w Teatrze Horzycy.

Termin zgłaszania prac do Konkursu i udziału w Warsztatach minął 25 kwietnia br.

Wszelkie zapytania dotyczące Konkursu Grand PiK 2022
można kierować do Doroty Gruszki - Kierownika Biura Organizacji i Zarządzania,
tel. 600 226 687, e-mail: dorotagruszka@radiopik.pl.

Zapraszamy do udziału w Konkursie i Warsztatach!