Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Grand PiK
Polskie Radio PiK » Grand PiK
Plichta

GRAND PiK 2021

Szanowni Twórcy, Producenci, Realizatorzy!

Ponownie mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Konkursie Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK 2021”.
Już po raz trzynasty gościć będziemy najbardziej interesujących artystów sztuki radiowej, a po raz trzeci umożliwiamy również studentom udział w jedynym tego typu Konkursie w Polsce. Oczywiście, jak co roku, organizujemy w ramach Konkursu także Warsztaty Sztuki Radiowej, które są niezwykle cenioną przez Twórców formą wymiany doświadczeń i oceny ich artystycznych poszukiwań.
Główna idea Konkursu - utwory może różnić gatunek, ale musi łączyć sztuka, pozwala na przegląd różnorodnych form radiowych, zatem liczymy, że będziemy obserwować zmagania twórców słuchowisk i reportaży, jak i innych form, niemieszczących się w zdefiniowanych gatunkach radiowych. Zależy nam, by towarzyszący konkursowi profesjonalnemu, przegląd prac studentów kierunków dziennikarskich, reprezentowany był przez uczelnie z całego kraju. Adepci dziennikarstwa wezmą udział także w warsztatach.
Jeżeli ograniczenia i obostrzenia związane ze stanem epidemii SARS-CoV-2 zostaną złagodzone, planujemy, że Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty Sztuki Radiowej „Grand PiK 2021” odbędą się od 22 do 26 czerwca 2021 roku w Bydgoszczy. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 25 czerwca, podczas gali finałowej. Jeżeli dojdzie do zaostrzenia przepisów epidemicznych, postaramy się wskazać inny, bezpieczny termin lub tak, jak w ubiegłym roku, zmienimy formułę Konkursu, dotyczącą organizacji Warsztatów. Koszt uczestnictwa w czterodniowych Warsztatach to 2.100 zł brutto. Termin zgłaszania prac do Konkursu i udziału w Warsztatach ustaliliśmy na 14 maja br.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o złożenie deklaracji czy chcielibyście wziąć udział w Warsztatach oraz ile utworów chcielibyście Państwo zgłosić do tegorocznego Konkursu. Udzielenie nam takiej informacji już na tym etapie, pozwoli na zapewnienie bezpiecznych warunków uczestnictwa w Konkursie. Wszelkie informacje można kierować do sekretarza Konkursu: Dorota Gruszka, tel. 600 22 66 87, dorotagruszka@radiopik.pl.
Będzie dla organizatora - Polskiego Radia PiK – wielką radością, jeśli w tym roku spotkamy się wszyscy – OSOBIŚCIE - w Bydgoszczy!