Czwartek, 09 grudnia 2021 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Kultura
Forum Rolnika 2021
2021-10-23, 08:20 Redakcja

Posłuchaj filmu, zobacz muzykę – czyli Fonomo Festival w Bydgoszczy [wideo, zdjęcia]

Piątkowe koncerty w ramach części muzycznej. Fot. Tomasz Kaźmierski
Piątkowe koncerty w ramach części muzycznej. Fot. Tomasz Kaźmierski
Piątkowe koncerty w ramach części muzycznej. Fot. Tomasz Kaźmierski
Piątkowe koncerty w ramach części muzycznej. Fot. Tomasz Kaźmierski
W ramach festiwalu wystąpi m.in. Kode9. Fot. Materiały organizatorów
W ramach festiwalu wystąpi m.in. Kode9. Fot. Materiały organizatorów
Od ponad 10 lat organizatorzy poszukują związków pomiędzy filmem i muzyką, obrazem i dźwiękiem. Im bardziej te połączenia pomiędzy nimi są nieoczywiste, tym lepiej i ciekawiej.
Jak zapewniają organizatorzy – fascynuje ich różnorodność, eklektyczność i zjawiska interdyscyplinarne. Według tego klucza starają się dobierać co roku program pokazów filmowych oraz zapraszać artystów i gości, którzy pojawią się na festiwalu.

Jubileuszowa, 10. edycja Fonomo Music & Film Festival to w sumie pięć dni filmów i muzyki. W programie nie zabraknie seansów filmowych, koncertów, wystaw, dyskusji czy warsztatów. Jak sama nazwa wskazuje, Fonomo Music & Film Festival ma dwa oblicza – tym razem rozdzielone na dwa weekendy. Od 15 do 17 października prezentowane będą filmy, tydzień później zagra muzyka – m.in. Kode 9 i Aïsha Devi.

Szczegółowy program imprezy
Mówi organizator Artur Maćkowiak
Elephant9 na Festiwalu Fonomo. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Aiming For Enrike na Festiwalu Fonomo. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Driftmachine na Festiwalu Fonomo. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Aisha Devi na Festiwalu Fonomo. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Stefan Wesołowski na Festiwalu Fonomo. Wideo: Tomasz Kaźmierski

Kultura

2021-12-08, godz. 18:15 Sam Rubinstein chciał tego konkursu. Grają młodzi pianiści z 12 krajów Przesłuchania pierwszego etapu Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam' rozpoczęły się w środę w Bydgoszczy. » więcej 2021-12-08, godz. 16:59 Odwołań nie było. Wykonawca nowego kampusu Akademii Muzycznej wybrany Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy coraz bliżej. Jest szansa, że jeszcze przed świętami uczelnia podpisze umowę z firmą, która wygrała prze ... » więcej 2021-12-08, godz. 14:55 Ale maszyna! Wypożyczysz książkę, grę i audiobooka. Jakie to proste! To ułatwienie dla czytelników. Na bydgoskim Miedzyniu stanął książkomat. Urządzenie pojawiło się dzięki mieszkańcom, którzy zagłosowali na projekt w Bydgoskim ... » więcej 2021-12-08, godz. 10:30 Stare bryczki jak nowe. Można je oglądać w Olęderskim Parku Etnograficznym Muzeum Etnograficzne w Toruniu zakończyło realizację projektu polegającego na profesjonalnej renowacji datowanych na okres międzywojenny dwóch zabytkowych poj ... » więcej 2021-12-07, godz. 14:00 Młodzi pianiści rywalizują w Bydgoszczy. Rozpoczyna się Konkurs Rubinsteina We wtorek uroczysta inauguracja, a w środę przesłuchania pierwszego etapu. W Bydgoszczy rozpoczyna się XII Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Arthur Ru ... » więcej 2021-12-07, godz. 11:05 Fotograf podróżuje pociągiem, więc w filmie wystąpi też Pesa. Kręcą w Bydgoszczy Najpierw była Bydgoszcz, potem Ostromecko, wreszcie zakłady Pesa - w grodzie nad Brdą i okolicach kręcone były zdjęcia do drugiej części filmu pt. „Negatyw” w ... » więcej 2021-12-07, godz. 10:15 „Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda". Koncert świąteczny Ziemi Bydgoskiej Koncert bożonarodzeniowy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska odbędzie się w sobotę (18 grudnia) w bydgoskiej Hali Artego-Arena. Wystąpią tancerze, chór, so ... » więcej 2021-12-07, godz. 08:40 Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla toruńskiej artystki Krystyna Szalewska-Gałdyńska, toruńska artystka, malarka, autorka grafik i rysunków, została uhonorowana medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. » więcej 2021-12-06, godz. 06:55 Kody Legimi, czytniki i książkomat. Nowoczesność w bydgoskiej bibliotece Jest już wirtualna wypożyczalnia książek w formie elektronicznej, a także gier planszowych i gier VR, a wkrótce uruchomiony zostanie książkomat. Takie propozy ... » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Teatr wymyWammy zaprasza na dwa spektakle. Będzie improwizacja! „Krótkie gry z warsztatowiczami'” - już w niedzielę wieczorem (5 grudnia) na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. To spektakl przygotowany przez by ... » więcej
1234567