Wtorek, 18 stycznia 2022 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Kultura
Rycerska
2021-09-13, 07:55 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Zdjęcia, książki, filmy czyli Festiwal Fotografii Analogowej Vintage Photo

Gala otwarcia ubiegłorocznej edycji Festiwalu Fotografii Analogowej Vintage Photo./fot. vintagephotofestival.com
Gala otwarcia ubiegłorocznej edycji Festiwalu Fotografii Analogowej Vintage Photo./fot. vintagephotofestival.com
Mistrz portretu Sandro Miller, fotografie Zdzisława Beksińskiego czy Bydgoski Marzec '81 w obiektywie Chrisa Niedenthala. Wystawy, spotkania autorskie, promocje książek i pokazy filmów złożą się na program rozpoczynającego się w Bydgoszczy 17 września Festiwalu Fotografii Analogowej Vintage Photo.
O siódmej edycji imprezy, która w tym roku odbywać się będzie w nowym miejscu, Bogumiła Wresiło rozmawiała z dyrektorką festiwalu Katarzyną Gębarowską.

- Cieszę się bardzo, że w tym roku udało się nam przenieść do pięknej, nowej instytucji. Festiwal będzie po raz pierwszy w Młynach Rothera. To będzie główna baza, tam będzie dużo wystaw. Będziemy także mieli wystawę, np. Zdzisława Beksińskiego w w kinie Pomorzanin - to także nowe miejsce festiwalowe. I wracamy również do Sopockiego Domu Aukcyjnego, bo tak zaplanowana jest wystawa Natalii LL.

Festiwal Vintage Photo rozpoczyna się w Bydgoszczy 17 września. Szczegółowy program na www.vintagephotofestival.com

Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio PiK.
Materiał Bogumiły Wresiło (Śniadanie z muzami)

Kultura

2022-01-17, godz. 17:10 Komiksy o historycznych bohaterach Kujaw i Pomorza. Rozwiąż zagadkę i wygrywaj! Komiksy poświęcone historycznym postaciom, których losy związane były z Pomorzem i Kujawami - wygrać można w konkursach ogłaszanych codziennie podczas ferii w ... » więcej 2022-01-16, godz. 20:52 O wodzie w zbiorniku wody. Wystawa w bydgoskiej Wieży Ciśnień „Oksydan. Na miejscu. Na zastaw. Na wynos” - to tytuł nowej wystawy Ewy Widackiej-Matoszko prezentowanej w Galerii Wieży Ciśnień w Bydgoszczy. » więcej 2022-01-16, godz. 19:25 W Epilogu sam wybierzesz grę i audiobooka. Książnica Kopernikańska zaprasza Toruńska Książnica Kopernikańska otwiera w poniedziałek (17 stycznia) Epilog, a w nim dostępne dla wszystkich chętnych strefy - m.in. gier planszowych czy aud ... » więcej 2022-01-16, godz. 16:37 „Cztery struny świata”: muzyka polska. Toruńska orkiestra rozpoczyna nowy cykl „Wieczór polski' zainauguruje w niedzielę (16 stycznia) nowy muzyczny projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zatytułowany „Cztery struny świata'. » więcej 2022-01-16, godz. 14:02 Koncert Karnawałowy z walcem w roli głównej. W Filharmonii Pomorskiej Trwają ostatnie przygotowania do Koncertu Karnawałowego Akademii Muzycznej. » więcej 2022-01-16, godz. 13:06 Muzyka i witraże w kościele św. Józefa. Kolędowanie w Inowrocławiu Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza na wspólne kolędowanie w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Inowrocławiu. » więcej 2022-01-15, godz. 12:10 Trzeba pokonać potwora Wyciskacza! Toruńska Wozownia zaprasza dzieci Po co ludziom tyle przedmiotów? Co się dzieje z wodą, dlaczego jest jej tak mało? Ktoś ją ukradł? Wyjaśnienie czeka na wystawie, pt. „Opowieść Wiatru' przygot ... » więcej 2022-01-14, godz. 15:20 Bydgoska moneta na nowojorskiej aukcji. Cena wywoławcza: 180 tys. dolarów W nocy z piątku na sobotę czasu polskiego bydgoska moneta będzie licytowana na aukcji w Nowym Jorku. Według szacunków - może zostać sprzedana za ponad trzy ra ... » więcej 2022-01-14, godz. 08:40 „Historia muzyki według Blondynek”. Koncert karnawałowy w Filharmonii Od Straussa po współczesne utwory, czyli piątek z Maciejem Niesiołowskim - taką propozycję ma bydgoska Filharmonia Pomorska na karnawał. » więcej 2022-01-13, godz. 19:45 „Kuliste” prace Romana Cieślewicza na wystawie w toruńskiej Wozowni „Pełnia koła” to tytuł wystawy prac Romana Cieślewicza, która prezentowana jest w Galerii Sztuki Współczesnej Wozownia w Toruniu. » więcej
1234567