Wtorek, 04 października 2022 r.   Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Polskie Radio PiK » Kultura
2021-09-13, 07:55 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Zdjęcia, książki, filmy czyli Festiwal Fotografii Analogowej Vintage Photo

Gala otwarcia ubiegłorocznej edycji Festiwalu Fotografii Analogowej Vintage Photo./fot. vintagephotofestival.com
Gala otwarcia ubiegłorocznej edycji Festiwalu Fotografii Analogowej Vintage Photo./fot. vintagephotofestival.com
Mistrz portretu Sandro Miller, fotografie Zdzisława Beksińskiego czy Bydgoski Marzec '81 w obiektywie Chrisa Niedenthala. Wystawy, spotkania autorskie, promocje książek i pokazy filmów złożą się na program rozpoczynającego się w Bydgoszczy 17 września Festiwalu Fotografii Analogowej Vintage Photo.
O siódmej edycji imprezy, która w tym roku odbywać się będzie w nowym miejscu, Bogumiła Wresiło rozmawiała z dyrektorką festiwalu Katarzyną Gębarowską.

- Cieszę się bardzo, że w tym roku udało się nam przenieść do pięknej, nowej instytucji. Festiwal będzie po raz pierwszy w Młynach Rothera. To będzie główna baza, tam będzie dużo wystaw. Będziemy także mieli wystawę, np. Zdzisława Beksińskiego w w kinie Pomorzanin - to także nowe miejsce festiwalowe. I wracamy również do Sopockiego Domu Aukcyjnego, bo tak zaplanowana jest wystawa Natalii LL.

Festiwal Vintage Photo rozpoczyna się w Bydgoszczy 17 września. Szczegółowy program na www.vintagephotofestival.com

Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio PiK.
Materiał Bogumiły Wresiło (Śniadanie z muzami)

Kultura

2022-10-03, godz. 20:16 Soliści, dyrygenci, pedagodzy i organizatorzy. Nagrody na Dzień Muzyki [lista] Trzynastu wybitnych muzyków, organizatorów życia muzycznego w Bydgoszczy, nauczycieli  i jeden zespół muzyczny zostało wyróżnionych z okazji Międzynarodowego… » więcej 2022-10-03, godz. 17:44 „Głosy dla hospicjum”. Maja i Andrzej Sikorowscy zaśpiewają w Bydgoszczy Stowarzyszenie im. Sue Ryder zaprasza na 21. Koncert Charytatywny „Głosy dla Hospicjum”. Z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej (8 października)… » więcej 2022-10-02, godz. 16:38 Barokowy koncert w inowrocławskiej Bazylice Mniejszej imienia NMP W niedzielę (2 października) drugi koncert nowego wydarzenia: „Scena Barokowa w Inowrocławiu 2022. Kujawy/Pomorze”. W Bazylice Mniejszej imienia NMP o godzinie… » więcej 2022-10-02, godz. 15:45 Niezwykła muzyka Arvo Pärta na 60. BFM. Wystąpią chór i orkiestra z Tallina Estonian Philharmonic Chamber Choir oraz Tallinn Chamber Orchestra wystąpią w niedzielę (2 października) w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Zaprezentują… » więcej 2022-10-02, godz. 11:00 Wspólna wystawa grafik Anny Sobol- Wejman i Stanisława Wejmana Od czwartku w Galerii Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy oglądać można wystawę Anny Sobol-Wejman i Stanisława Wejmana, którzy należą… » więcej 2022-10-02, godz. 06:00 Trwa „Weekend seniora z kulturą". Jeszcze w niedzielę można gdzieś się wybrać To ogólnopolska akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma zachęcić seniorów do aktywnego udziału w życiu kulturalnym. Do… » więcej 2022-10-01, godz. 18:06 W Międzynarodowym Dniu Muzyki czwarty koncert V Festiwalu Muzyka w Willi Blumwego Tym razem będzie to premiera. Cracow Duo, które tworzą Jan Kalinowski, wiolonczela i Marek Szlezer, fortepian wykonają sonatę wiolonczelową Fryderyka Chopina… » więcej 2022-10-01, godz. 13:58 Festiwal Piosenek Aleksandry Bacińskiej rozpoczyna się dziś w Wąbrzeźnie „Świetne teksty, bardzo mądre, operujące kabaretowym skrótem' - tak o twórczości Aleksandry Bacińskiej mówił Wojciech Młynarski. Festiwal piosenek… » więcej 2022-10-01, godz. 08:00 W kręgu Jakuba Cranacha starszego. Toruńskie muzeum prezentuje cztery obrazy Cztery obrazy dołączyły do wystawy „Cranach - arcymistrz renesansu' w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Obok „Madonny pod jodłami” , odwiedzający Ratusz… » więcej 2022-09-30, godz. 19:10 Ten festiwal idzie z duchem czasu! Na „ŚwiatoPogląd" zaprasza Dwór Artusa Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd rozpoczął się w piątek (30 września) w Toruniu. To wydarzenie skierowane do miłośników podróży, filmów dokumentalnych… » więcej
1234567