Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Kultura
Plichta
2021-06-18, 07:47 Redakcja/Tatiana Adonis

Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia, to dużo więcej. Tak jest na „Londynku” [zdjęcia, wideo]

W czwartek otwarto nową filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
W czwartek otwarto nową filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy otwarta. To nowa odsłona filii nr 5 dla dorosłych i dzieci „Londynek – międzykulturowe i międzypokoleniowe centrum aktywności”.
Placówka znajduje się przy ul. Pomorskiej 80-86. Podczas uroczystego otwarcia można było zobaczyć imponujące efekty zmian filii na Bocianowie i zapoznać się z planami rozwoju placówki. W miejscu małej filii powstał osiedlowy ośrodek z szeroką ofertą skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Placówka poza powiększeniem przestrzeni zyskała również wiele nowych funkcji. Księgozbiór został znacznie poszerzony. Na półkach czytelnicy znajdą nowy, szeroki wybór pozycji komiksowych atrakcyjnych zarówno dla młodszego jak i starszego odbiorcy.

Miejsce zostało wyposażone w nowe narzędzia, które umożliwią Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej znaczne poszerzenie spektrum oddziaływania. Poza standardową ofertą wypożyczania książek będzie możliwość zorganizowania koncertów, warsztatów interdyscyplinarnych, wystaw i realizacji innych aktywności. Działanie nowej placówki nie ogranicza się do przestrzeni filii. Zaplanowano również wyjście z ofertą w przestrzeń osiedlową.

Filia została podzielona na 3 strefy - dla dzieci, młodzieży i seniorów. Poza dostępem do zróżnicowanej lektury, odbiorcy będą mogli skorzystać także z oferty stricte rozrywkowej; dostępne będą np. gry VR. Ambicją pracowników filii jest stworzenie takiego miejsca, w którym każdy czytelnik poczuje się jak u siebie.
Materiał Tatiany Adonis
W czwartek otwarto nową filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Wideo: Tatiana Adonis
Bydgoszcz

Kultura

2021-07-30, godz. 09:51 Piosenki Anny Jantar popłyną z „Rzeką Muzyki”. Zaśpiewa Joanna Smajdor Znana z telewizyjnych programów muzycznych Joanna Smajdor wystąpi podczas kolejnego koncertu „Rzeka Muzyki” w Bydgoszczy - w niedzielę (1 sierpnia) w amfiteat ... » więcej 2021-07-30, godz. 08:15 Women’s Voices Festival: najlepsze polskie wokalistki wystąpią w Bydgoszczy Paulina i Natalia Przybysz, Kayah, Brodka, Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Ania Rusowicz, Margaret, Monika Borzym - te i inne wokalistki zaśpiewają w Bydg ... » więcej 2021-07-28, godz. 09:14 Ciężkie czasy pokazują w sztuce. Wystawa w Bydgoszczy i w Mannheim Dziesięciu polskich i dziesięciu niemieckich artystów bierze udział w projekcie „Harte Zeiten. Ciężkie czasy'' realizowanym przez Galerię Miejską bwa we współ ... » więcej 2021-07-26, godz. 20:08 Anna Maria Jopek i Jojo Mayer na Festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy W sierpniu na bydgoskim festiwalu Drums Fusion zaśpiewa Anna Maria Jopek, pojawi się też znany na świecie producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumental ... » więcej 2021-07-25, godz. 09:55 Wyróżnienie zespołu „Ziemia Bydgoska” na konkursie w Albanii [zdjęcia] Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” wraca z Międzynarodowego Festiwalu w Albanii z nagrodą za najpiękniejsze stroje. To wyróżnienie jest szczególne dla Ma ... » więcej 2021-07-24, godz. 11:45 Pięciu Polaków będzie reprezentowało Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Konkursie Chopinowskim Szymon Nehring, Kamil Pacholec, Adam Kałduński ale też wyłonieni w eliminacjach: Jakub Kuszlik i Marcin Wieczorek, to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej ... » więcej 2021-07-24, godz. 08:02 Rozśpiewana Bydgoszcz, czyli I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" Bydgoszcz znowu stanie się przystanią dla twórczości krakowskiego artysty. Po Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, którego trzynasta edycja niedaw ... » więcej 2021-07-23, godz. 19:46 Eric Clapton odmawia grania tylko dla zaszczepionych Brytyjski gitarzysta Eric Clapton oświadczył, że nie będzie występował na koncertach, gdzie będą wymagane certyfikaty sanitarne zaświadczające o przyjęciu szc ... » więcej 2021-07-23, godz. 07:53 Aktorzy na żywo tworzą spektakl z publicznością. Festiwal Improwizacji w Toruniu Siedem kobiet w różnym wieku, Grupa Ludzi, Thornet - te i inne teatry z całej Polski wystąpią w Toruniu podczas Festiwalu Improwizacji Teatralnej Jo! » więcej 2021-07-22, godz. 20:12 Księgową wyciągali przez okno. Co się działo w Filharmonii? [zdjęcia] Pożar na drugim piętrze, ewakuacja rannej osoby - taki był scenariusz ćwiczeń w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jak mówią pracownicy instytucji, ćwiczeni ... » więcej
1234567