Piątek, 02 grudnia 2022 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Polskie Radio PiK » Kultura

„Głosy dla hospicjum". Zaśpiewali dla ludzi wspierających bydgoski Dom Sue Ryder

Koncert „Głosy dla hospicjum" w bydgoskiej Filharmonii/fot. Elżbieta Rupniewska
Koncert „Głosy dla hospicjum" w bydgoskiej Filharmonii/fot. Elżbieta Rupniewska
Koncert „Głosy dla hospicjum" w bydgoskiej Filharmonii/fot. Elżbieta Rupniewska
Koncert „Głosy dla hospicjum" w bydgoskiej Filharmonii/fot. Elżbieta Rupniewska
Koncert „Głosy dla hospicjum" w bydgoskiej Filharmonii/fot. Elżbieta Rupniewska
Koncert „Głosy dla hospicjum" w bydgoskiej Filharmonii/fot. Elżbieta Rupniewska
Podziękowanie pracownikom i wolontariuszom opieki hospicyjnej i paliatywnej, ale też zebranie pieniędzy na działalność Hospicjum im. Sue Ryder w Bydgoszczy - taki był cel sobotniego koncertu charytatywnego „Głosy dla Hospicjum".
Dla zgromadzonych w Filharmonii Pomorskiej lekarzy, pielęgniarek, terapeutów, kapłanów i wolontariuszy, ale też rodzin pacjentów, zaśpiewali Andrzej Sikorowski i jego córka Maja Sikorowska. Prowadząca Urszula Guźlecka mówiła, że rolą tych koncertów od ponad 20 lat jest pokazywanie, jak ważną misję do spełnienia mają hospicja.

- Koncerty „Głosy dla hospicjum" pozwalają obudzić świadomość społeczną. Być może też zachęcić ludzi do wspomagania tych instytucji, ale przede wszystkim są wielkim podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy hospicjum Dom Sue Ryder wspomagają, są blisko pacjentów, poświęcają swoje środki finansowe, ale i swój czas - mówiła Guźlecka.

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie hospicjum Domu Sue Ryder. Jednym z patronów medialnych wydarzenia było Polskie Radio PiK.
Relacja Elżbiety Rupniewskiej
Zapowiedź Elżbiety Rupniewskiej

Kultura

2022-12-01, godz. 06:52 Wystawy, prelekcje, gry terenowe. Bydgoszcz upamiętni Mariana Rejewskiego Grudzień w Bydgoszczy należeć będzie do Mariana Rejewskiego. W tym roku upływa 90 lat od chwili, gdy grupa polskich kryptologów złamała szyfr Enigmy. » więcej 2022-11-30, godz. 21:18 Sześć wystaw i spotkania z fotografikami przyrody. „Sztuka Natury” w Toruniu Fotografowie przyrody zjadą w weekend do Torunia i wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych „Sztuka Natury'. » więcej 2022-11-30, godz. 17:43 „Patrząc z nadzieją w przyszłość". Prace z Japonii na wystawie w Toruniu [zdjęcia] Prace współczesnych japońskich artystów oraz dzieci z Japonii oglądać można na nowej wystawie prezentowanej w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy… » więcej 2022-11-30, godz. 10:15 W Toruniu zagrała Barbarę Niechcic. Krytycy ZASP: Najlepszy debiut aktorski sezonu! Julia Szczepańska została nagrodzona za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2021/22 w teatrach dramatycznych. Uznanie krytyki zyskała dzięki roli Barbary Niechcic… » więcej 2022-11-29, godz. 10:18 Zidentyfikowano ciało pisarza zabitego przez Rosjan w obwodzie charkowskim Rosyjskie wojska okupacyjne zabiły ukraińskiego pisarza dziecięcego Wołodymyra Wakułenkę. Jego ciało, które zidentyfikowano przez badanie DNA, odnaleziono… » więcej 2022-11-28, godz. 14:00 Wymierające zawody na wystawie. Sfotografował bydgoskich rzemieślników [zdjęcia] „Rzemieślnicy” to tytuł najnowszej wystawy fotografii Filipa Kowalkowskiego. Artysta sfotografował bydgoszczan, którzy zawodowo zajmują się rzemiosłem… » więcej 2022-11-28, godz. 10:35 Światowe nazwisko na scenie w Toruniu. Zagra Louis Matute Jazz Quartet Szwajcarska grupa Louis Matute Jazz Quartet w poniedziałek (28 listopada) wystąpi w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu. Bilety są dostępne w przedsprzedaży. » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Katowice: nagroda publiczności za reżyserię bydgoskiego spektaklu pt. „Maszyna” Reżyserka Jagoda Szelc z nagrodą publiczności (w wysokości 10 tys. zł), ufundowaną przez prezydenta Katowic podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki… » więcej 2022-11-27, godz. 21:01 Pokaz filmu „Barbarka 1939”. To czwarty odcinek serii o Zbrodni Pomorskiej W kinie Klubu Od Nowa w Toruniu odbyła się premiera filmu „Barbarka 1939”. Projekt od kilku lat realizują członkowie Instytutu Filmowego Unisławskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 21:25 „Muzyka uczy wrażliwości”. Mikołaj Trzaska w bydgoskiej bibliotece „Wrzeszcz!” - to tytuł autobiografii Mikołaja Trzaski, saksofonisty, klarnecisty basowego, kompozytora muzyki filmowej. Muzyk promował swoją książkę… » więcej
1234567