Turniej Debat Oksfordzkich "VI LO Debatuje: O prawach człowieka" 20-21.12.2022.(zakończony)

2022-12-14, 07:46  Krystyna Kuras
mat. organizatora mat. organizatora

„VILO debatuje: O prawach człowieka” to hasło wewnątrzszkolnego turnieju debat oksfordzkich organizowanego przez szkolne koło zainteresowań ViloDebatuje. Tematyka turnieju inspirowana jest hasłem roku 2022, ogłoszonym przez Radę Miasta Bydgoszczy: „Rokiem praw człowieka”.

Debaty oksfordzkie mają na celu kształcenie umiejętności debatanckich, w tym formułowania argumentów, kulturalnej dyskusji, a także daje możliwość poznania odmiennych poglądów, nauki argumentacji, a zarazem szacunku wobec odmiennego spojrzenia na poruszaną problematykę.

Koło debatanckie ViloDebatuje pragnie promować taką formę dyskusji publicznej w murach szkoły, jak i poza nią. Organizacja turnieju debatanckiego jest z pewnością świetną formą szerzenia jej popularności nie tylko w szkole, ale i w całym regionie.

W turnieju może wziąć udział do 12 drużyn złożonych z czterech, pięciu mówców. Kierowany jest do osób na różnym poziomie debatanckim, przy czym każdej drużynie zostanie przypisany opiekun – tutor – uczestnik koła debatanckiego, który pomoże w przygotowaniach. Turniej zostanie podzielony na kategorie, biorąc pod uwagę umiejętności i doświadczenie debatantów.

Zobacz także