Energa Manekin z Pucharem Polski! Torunianie zdominowali finały

2026-05-11, 09:15  WS
Energa Manekin Toruń triumfowała w Drużynowym Pucharze Polski mężczyzn w tenisie stołowym/Fot. pixabay.com

Energa Manekin Toruń triumfowała w Drużynowym Pucharze Polski mężczyzn w tenisie stołowym/Fot. pixabay.com

Energa Manekin Toruń triumfowała w Drużynowym Pucharze Polski mężczyzn w tenisie stołowym. W rozegranym w Piasecznie turnieju finałowym Torunianie pokonali w finale Return Piaseczno 4:0. Udany weekend zanotowała również kobieca drużyna Energi, która zwyciężyła Lewart AGS Lubartów 4:1 i zajęła trzecie miejsce w turnieju kobiet.

W decydującym spotkaniu zespół prowadzony przez Krzysztofa Piotrowskiego pokonał Return Piaseczno 4:0. Dimitrije Levajac wygrał z Michałem Galasem 3:1, Lubomir Pistej pokonał Jakuba Kuźmicza 3:0, Konrad Kulpa zwyciężył Feliksa Gulana 3:1, a debel Dimitrije Levajac/Lubomir Pistej ograł parę Michał Galas/Kacper Weikum 3:0.

Równie przekonująco wyglądał półfinał. Energa Manekin Toruń wygrała z PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 4:0. Levajac pokonał Szymona Flaumenhafta 3:0, Pistej wygrał z Maciejem Dominem 3:0, Kulpa okazał się lepszy od Patryka Dziuby 3:0, a duet Levajac/Pistej zwyciężył Flaumenhafta i Domina również 3:0.

Turniej w Piasecznie przyniósł toruńskiemu klubowi kolejny sukces na krajowym podwórku. Poprzednio Energa Manekin sięgnęła po Drużynowy Puchar Polski w 2022 roku.

Udany występ zanotowała także kobieca drużyna Energa Manekin Toruń. W meczu o trzecie miejsce Torunianki pokonały Lewart AGS Lubartów 4:1. Dwa punkty zdobyła Katarzyna Rajkowska, po jednym dołożyły Katarzyna Palacz oraz debel Katarzyna Palacz/Maja Kurzawska.

Sport

IV Liga: Chemik tylko zremisował z niżej notowanym zespołem. Unia Solec zakończyła sezon [wyniki 33. kolejki]

IV Liga: Chemik tylko zremisował z niżej notowanym zespołem. Unia Solec zakończyła sezon [wyniki 33. kolejki]

2026-06-08, 09:55
Wioślarze Bydgostii i AZS-u UMK zdominowali MP seniorów. Łącznie 25 medali dla zawodników z regionu

Wioślarze Bydgostii i AZS-u UMK zdominowali MP seniorów. Łącznie 25 medali dla zawodników z regionu

2026-06-08, 08:48
MŚ w koszykówce 3x3: Amerykanki i Łotysze najlepsi w Warszawie

MŚ w koszykówce 3x3: Amerykanki i Łotysze najlepsi w Warszawie

2026-06-07, 23:17
French Open 2026: Zverev przełamał finałową klątwę

French Open 2026: Zverev przełamał finałową klątwę

2026-06-07, 21:24
Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

2026-06-07, 18:58
Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

2026-06-07, 16:24
Olimpijski piknik w Myślęcinku. Sport z bliska dla całych rodzin

Olimpijski piknik w Myślęcinku. Sport z bliska dla całych rodzin

2026-06-07, 10:47
Zmarzlik trzeci podczas drugiego turnieju Grand Prix w Manchesterze. Kurtz wygrał i został liderem

Zmarzlik trzeci podczas drugiego turnieju Grand Prix w Manchesterze. Kurtz wygrał i został liderem

2026-06-06, 22:46
Siatkówka 3x3 w Bydgoszczy. Drużyny rywalizowały w nietypowej odmianie dyscypliny

Siatkówka 3x3 w Bydgoszczy. Drużyny rywalizowały w nietypowej odmianie dyscypliny

2026-06-06, 21:58
LKS Rogowo spadł z Superligi Pomorzanin Toruń pewny gry w półfinale rozgrywek

LKS Rogowo spadł z Superligi! Pomorzanin Toruń pewny gry w półfinale rozgrywek

2026-06-06, 20:35
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę