Anwil znów przegrał z Legią. Włocławianie nie zagrają w finale EBL

2022-05-09, 19:18  Redakcja
Anwil był blisko, ale ostatecznie nie zdołał on pokonać rywala. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Anwil Włocławek po raz trzeci przegrał z Legią Warszawa w półfinale Energa Basket Ligi. W poniedziałkowym meczu stołeczni pokonali włocławian 87:77. Tym samym "Rottweilery" straciły szansę na awans do finału ligi.

Anwil pojechał do Warszawy z zamiarem odwrócenia losów półfinałowej rywalizacji. Dwie domowe porażki postawiły włocławian pod ścianą. Legia pokazała natomiast, że wyeliminowanie Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski nie było przypadkiem. W poniedziałek stołeczni mogli wygrać szósty mecz z rzędu w fazie play-off.

Trzecia konfrontacja obu ekip zaczęła się inaczej od poprzednich. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza nie przespali początku, a nawet próbowali przejąć inicjatywę (8:3). Sytuacja szybko uległa zmianie i to Legia zaczęła przeważać (19:10). Anwil w porę się otrząsnął, dzięki czemu wynik pierwsze kwarty nie wyglądał dla gości aż tak źle (16:21).

Problem w tym, że Anwil nie potrafił zniwelować strat. W drugiej kwarcie zaliczka Legii falowała, W pewnym momencie wynosiła tylko 5 "oczek" (35:30), ale po chwili gospodarze mieli nawet 12 punktów przewagi. Mecz toczył się takim tempem przez całą drugą i trzecią kwartę. Gdy włocławianie byli już blisko remisu, nagle tracili kilka punktów z rzędu.

"Rottweilery" dobrze zagrały w końcówce trzeciej części, dzięki czemu znów remis stał się realny (60:63). Na początku czwartej kwarty bardzo ważną "trójkę" rzucił jednak Łukasz Koszarek (68:60). Doświadczony rozgrywający popisał się takim rzutem również przy wyniku 75:72. Udana próba Koszarka okazała się gwoździem do trumny dla włocławskiej ekipy, która nie zdołała odwrócić losów meczu.

2024-03-27, 13:53
BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli Relacja w PR PiK

BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli? Relacja w PR PiK

2024-03-26, 06:48
Wsparcie dla sportu na uczelniach. Minister Nitras ogłosił program rozwoju lig akademickich

2024-03-25, 21:25
Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie srebrny

Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie „srebrny”

2024-03-25, 12:31