Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Wakacyjne PiKtogramy
Ogłoszenie własne nadawcy

Wakacyjne Radio PiK


Zapraszamy na „Wakacyjne Radio PiK”, czyli letnie, radiowe ministerstwo kultury, nauki i dobrej muzyki ;). Oto dlaczego warto spędzać przedpołudnie z Polskim Radiem PiK – TYLKO U NAS:

- W lipcowych spotkaniach codziennie kwadrans po 10:00 w cyklu „O! Polskie Piosenki” Ewa Dąbska przedstawiała najciekawsze momenty z historii Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

- W sierpniu od poniedziałku do piątku o godz. 10:15 brzmi „Historia Opolskiej Piosenki" w cyklu przygotowanym przez Krzysztofa Wilczyńskiego.

- W każdy poniedziałek ok. godz. 11:00 Agnieszka Marszał zaprasza na „Wakacyjne abecadło”.

- W każdy poniedziałek ok. 11:20 Magda Jasińska sięga do historii Polskiego Radia na Pomorzu i Kujawach. Okazja jest szczególna, bowiem w 2020 roku obchodzimy swoje 85-lecie. Z naszymi Słuchaczami mamy co świętować!

- We wtorki po godz. 10:00 Herbarz Kujawsko-Pomorski pod redakcją Jolanty Fischer.

- We wtorki po 11:20 zapraszamy do „Wakacyjnej Kuchni PiK-a”. Kulinarne dziedzictwo regionu, przepisy na dania główne i desery, a także swoje kuchenne odkrycia prezentują smakosze i znawcy tematu: dr Radosław Kożuszek oraz Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

- W każdą środę ok. 10:45 Iwona Muszytowska-Rzeszotek i Bogumiła Wresiło prezentują „Romans na lato” - czyli książki z uczuciami w roli głównej.

- W środy ok. 11:20 „Lato w lesie” i spacery z Marcinem Dolińskim.

- W czwartki ok. 10:45 w cyklu „Cud miód” Macieja Wiilkowskiego o pszczołach, smakach i właściwościach miodu a także o innych produktach pszczelich.

- W czwartki świętujemy jubileusz 100-lecia powrotu Bydgoszczy i Torunia do Macierzy. W historyczno-kulturalnym cyklu „Bydgoszcz-Toruń: 100 lat w Niepodległej” opowiadamy o życiu mieszkańców obu miast przed wiekiem, o zwyczajach bydgoszczan i torunian, o modzie, życiu towarzyskim, itd. O 11:20 zapraszają: Iwona Muszytowska-Rzeszotek i Bogumiła Wresiło.

- W piątki o tej samej porze w kąciku „Pomysł na działkę” Małgorzata Burchardt podpowiada jak wykorzystać letnią porę, by zmienić coś na swojej działce i jeszcze ciekawiej spędzić na niej czas. Pomysły Słuchaczy mile widziane!