Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana / Utworzono stanowisko korespondenta radiowego we Włocławku (1978)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 15 stycznia 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
21:00 Salon klasyczny
W audycji m.in.: spotkanie z profesor Elżbietą Wtorkowską - rektor AM w Bydgoszczy, "Skazani na muzykę" - rozmowa z Marią i Bartłomiejem Wezner oraz pierwsza część Koncertu Noworocznego z Wiednia, który od lat jest jednym z najstarszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych. 1 stycznia 2021 Roku Koncert Noworoczny, z uwagi na światową pandemię COVID 19, odbył się po raz pierwszy bez udziału publiczności. Do zadyrygowania orkiestrą Wiedeńskich Filharmoników ponownie zaproszony został jeden z największych dyrygentów włoskich drugiej połowy XX wieku – Riccardo Muti.