Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana / Utworzono stanowisko korespondenta radiowego we Włocławku (1978)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 9 stycznia 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
8:00 Wsłuchaj się w region
Od nowego roku wsłuchujemy się w region od 8.00 do 12.00. Przez cztery godziny proponujemy wyprawy po Pomorzu i Kujawach, zaproszenia na różne wydarzenia (w czasie pandemii w większości on line) i konkurs ze znajomości regionu. Tym razem zapraszamy na niezwykłą wyprawę w niesamowite miejsce-do leżącego pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem pokrzyżackiego Zamku Bierzgłowskiego. Udamy się też do Biskupina, a skoro już będziemy na Pałukach, to dowiemy się jaką tajemnicę kryje słynny dąb w miejscowości Recz. Odwiedzimy również rezerwat Cisy Staropolskie w Nadleśnictwie Zamrzenica. Nie zapomnimy też oczywiście o propozycjach na ferie w różnych miejscowościach regionu i zagramy dużo rozgrzewającej muzyki na sobotnie przedpołudnie.