Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 23 października 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
21:00 Salon klasyczny
Spotkanie z członkami Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej, którzy zdobyli najważniejsze nagrody na Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Sakralnej. Rozmowa z dyrektorem Opery Nova Maciejem Figasem o trudnej sytuacji pandemicznej oraz zaproszenie na trzy wieczory baletowe Muzycznie - usłyszymy Sergieja Prokofiewa Sonatę Skrzypcową nr 1 f-moll op. 80 w wykonaniu Roberta Łaguniaka - skrzypce i Marcina Sikorskiego - fortepian będzie to fragment koncertu, który odbył się w naszym studiu koncertowym 11 października zorganizowanego przez Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego i Polskie Radio PIK z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i rozpoczęcia sezonu artystycznego 2020/2021.