Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 6 października 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
23:00 Poeci rocka
Ostatnią godzinę pierwszego wtorku pod październikowym niebem wypełnią wrześniowe jeszcze dźwięki. Pod księżycowym żaglem wybierzemy się w kierunku Wysp Owczych, by spotkać się z EIVØR. Sporą niespodziankę na granicy historii i teraźniejszości w świecie poezji rocka sprawiła głodomorom tego gatunku artystyczna symbioza podpisana nazwiskami JUDY DYBLE i DAVID LONGDON... Zaczerpniemy i z niej! Moc ciekawych gości, a z nimi i rockowego wdzięku, spotkać możemy również na płycie, z którą powrócił DAVID MINASIAN. Jeszcze przed północą zasłuchamy się w gitarowej poezji... i być może nie będzie łatwo zasnąć... a wszystkiemu winien będzie BEN GRANFELT. Komu wystarczy sił i chęci, niech zakończy wtorek razem z nami. Zaczynamy o godz. 23.00. Późno...? Lepiej późno niż wcale :) Zaprasza Adam Droździk.