Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 1 października 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
20:00 Dwie strony sztuki
W pierwszej godzinie audycji „Dwie strony sztuki” wieści ze świata filmu, dużego i małego ekranu przedstawi Bogumiła Wresiło. W części literackiej czwartkowego magazynu polecamy i recenzujemy książki. Dziś będzie to m.in. „Red White & Royal Blue” autorstwa Casey McQuiston. Ewa Dąbska rozmawiać będzie z Anną Wysocką o jej książce zatytułowanej pt. „Jan Kossakowski. Spotkanie z architekturą”. W cyklu „Książki pod lupą” rozmowa Anny Wysockiej i Aleksandry Wyperowicz o książce Sally Rooney pt. „Normalni ludzie”. Zachęcamu do udziału w konkursach. Nasz adres e-mail: sztuka@radiopik.pl. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Bogumiła Wresiło i Iwona Muszytowska-Rzeszotek