Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana / Utworzono stanowisko korespondenta radiowego we Włocławku (1978)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 8 września 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
23:00 Poeci rocka
Za dnia Słońce walczy z chmurami na wrześniowym niebie, a wieczory - przynajmniej te wtorkowe - zachęcają do spotkania z poezją rocka na kujawsko-pomorskiej antenie. Drugi wtorek zamkniemy dźwiękami z płyt, które dotarły do nas w ostatnim czasie. Niektóre jeszcze sierpniowe, inne jeszcze przed premierą. Sięgniemy po nową ofertę „złodziei ananasów". Bruce Soord i jego THE PINEAPPLE THIEF wrócił z pełną wdzięku produkcją. Pełen finezji i wirtuozerii album dotarł do nas z Niemiec, podpisany szyldem MARQUETTE. Prawdziwą sztukę rockowych kompozycji prezentuje ponownie nasz dobry znajomy NEAL MORSE. W krajobraz wrześniowych premier wpisuje się również leszczyński RETROSPECTIVE... Co jeszcze? Okaże się między 23.00 a północą! Późno...? Lepiej późno niż wcale :) Zaprasza Adam Droździk.