Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana / Utworzono stanowisko korespondenta radiowego we Włocławku (1978)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 29 października 2019 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
23:00 Poeci rocka
Ostatni wtorek października zamkniemy spotkaniem z dobrymi znajomymi, których twórczość reprezentuje zarówno historię jak i współczesny wizerunek rocka podniesionego do rangi sztuki. Nikogo zatem nie powinny zdziwić echa dzieł przywołujących dawne lata i wzruszenia, jednakże powracające późnym wieczorem w towarzystwie SYMFONIKÓW. Z tej symbiozy - ale również przyjaźni - skorzystali: STEVE HACKETT i zespół MARILLION. Ich albumy ukazują jak łatwo zacierają się granice między poezją rocka i muzyką klasyczną. Poszukując ciekawych miejsc nasyconych niecodzienną muzyką, w ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy północne Włochy. Tym razem wrócimy do sprawdzonego pod tym względem Manchesteru. Zabrzmi BRUCE SOORD, a z nim wróci pełna melancholii - a zatem i jesienna - maniera artystyczna szefa gangu złodziei ananasów.