Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 14 września 2019 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
10:06 Wsłuchaj się w region
W audycji niezwykła podróż w czasie i przestrzeni. A to za sprawą Festynu Archeologicznego w Biskupinie, na którym będziemy. 25-ta, jubileuszowa edycja jednej z najstarszych takich imprez w Polsce, połączy wątki tematyczne z poprzednich Festynów, będzie ich podsumowaniem i celebracją. Miłośników filmów SF zaprosimy do Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu na "Przegląd Kina Kosmicznego", a wielbicieli koni do Zespołu pałacowo-parkowego w Lubostroniu na "Konkurs Pojazdów Konnych". Nie zabraknie propozycji dla aktywnych. Panie zachęcać będziemy do udziału w "Biegu tylko dla kobiet", a wszystkich - do startu w bydgoskim PKO Biegu Charytatywnym, z którego dochód przekazany zostanie na zajęcia pozaszkolne dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tradycyjnie zajrzymy też do lokalnych gazet oraz zapowiemy kulturalne propozycje na weekend.