Polskie Radio PiK
z 3 sierpnia 2019 roku

0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Wakacje na półmetku, a w programie dużo letniej muzyki, a także zaproszenia na imprezy sportowe, plenerowe i koncerty na Pomorzu i Kujawach. Nasz wóz satelitarny zatrzyma się w Cekcynie, skąd opowiemy nie tylko o tej urokliwej miejscowości i o Borach Tucholskich. Zaprosimy też na Cekcyniadę- czyli XXI dni gminy Cekcyn. Będziemy też m.in. pływać kajakiem po pięknych jeziorach Pojezierza Brodnickiego, a później Drwęcą aż do Torunia.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

W audycji podsumujemy lipiec w ogrodzie oraz zaplanujemy sierpień. Podpowiemy jakie zabiegi trzeba wykonać w tym miesiącu i co można właśnie teraz wysiać, by plonami cieszyść się jeszcze jesienią. Powiemy też jak powinna wyglądać pielęgnacja trawnika w sierpniu. Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Do usłyszenia i zobaczenia na radiopik.pl

13:00 Wakacyjne Radio PiK
Marcin Doliński
Autor: Marcin Doliński

Odwiedzimy Cekcyn i będziemy na Cekcyniadzie

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

Będziemy na Pikniku dla Klimatu w Kulturhauz w Toruniu, porozmawiamy "O wychowaniu przy okrągłym stole". W kąciku historycznym 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

14:50 Wakacyjne Radio PiK
Marcin Doliński
Autor: Marcin Doliński

Odwiedzimy Cekcyn i będziemy na Cekcyniadzie

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Gościem programu będzie Leszek Kuchciński - toruński fan Elvis'a Presley'a. Tematem spotkania będzie służba woskowa Elvis'a Presley'a oraz jego pobyt w Niemczech. Czy Elvis chciał iść do wojska, w jakiej jednostce służył, jakimi jeżdził autami, dlaczego mieszkał poza koszarami, dlaczego nie dał w tym czasie ani jednego koncertu i co robił w Paryżu?

15:50 Wakacyjne Radio PiK
Marcin Doliński
Autor: Marcin Doliński

Odwiedzimy Cekcyn i będziemy na Cekcyniadzie

16:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

"O człowieku, który w domu się nie mieści" autor: Michał Słobodzian Opowieść o człowieku z fantazją. 84-letni Jerzy Kądziela przez ponad 30 lat był sołtysem Łyskowa koło Cekcyna. Stworzył jedyny w regionie inhalator wykorzystujący pracę pszczół. To jedna z wielu aktywności Pana Jerzego, który jak sam o sobie mówi nie chce być drzemiącym seniorem.

17:00 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

18:00 Po Godzinach
Ewa Kurzawa
Autor: Ewa Kurzawa

100% dobrej muzyki

19:00 Radiowy Klub Rodzica
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji m. in. o wakacyjnej ofercie bibliotek w Bydgoszczy, półkoloniach czy możliwości składania papierowych wniosków w rozszerzonym programie 500+. Nie zabraknie cyklu Tacy Sami.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.