Sobota, 13 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
Polskie Radio PiK » Magazyn Konsumenta » Magazyn Konsumenta
2020-03-04, 20:48 Adam Droździk

Luty

25 lutego 2020

W „Magazynie Konsumenta” Ireneusza Sangera m.in. o tym w co warto inwestować i jak nie wpaść w sidła piramidy finansowej. Poza tym o wynajmie mieszkań i planowaniu wakacji.
Polskie Radio PiK - 25.02.2020 - Magazyn konsumenta

18 lutego 2020

W „Magazynie Konsumenta” Ireneusza Sangera m.in. jak zmierzyć prędkość domowego internetu, by mieć podstawę do ewentualnej reklamacji u operatora. Poza tym czy Polacy wciąż chętnie chodzą do kina czy oglądają filmy w sieci? Sprawdzamy też jak płacimy rachunki.
Polskie Radio PiK - 18.02.2020 - Magazyn konsumenta

11 lutego 2020

Czy zawsze możemy reklamować towar zakupiony w internecie ? Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy produkty wyprodukowane w Chinach ? To tam najczęściej mamy handlowców, którzy jednorazowo pojawiają się na rynku i w razie reklamacji nie ma komu przesłać anonsu czy oddać nietrafionego zakupu.

W audycji Wojciecha Sobocińskiego również o bezpiecznych sposobach brania pożyczek, tak, by nie zapędziły nas w spiralę zadłużeń. Przez ostatnie dwa lata lawinowo rosną długi Polaków i przybywa nazwisk w Rejestrze Zadłużonych.
Polskie Radio PiK - 11.02.2020 - Magazyn konsumenta

4 lutego 2020

Jedna z dużych europejskich sieci handlowych wycofuje się z Polski, pozostawiając wielkopowierzchniowe sklepy. Czy minęła, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, moda na galerie handlowe, a prawdziwy handel przeniósł się do Internetu? Jaka jest przyszłość polskich galerii handlowych? W audycji z cyklu „Magazyn Konsumenta” na powyższe pytania odpowiadał red. naczelny portalu wiadomoscihandlowe.pl.

10 miliardów złotych mają do oddania w Polsce młodzi ludzie, którzy zadłużają się ponad możliwości spłaty swoich zobowiązań. Jak brać pożyczki z głową? Co trzeba wiedzieć i jak skalkulować przed wzięciem pożyczki? Jakie skutki niesie za sobą niewypłacalność? Na te pytania w audycji Wojciecha Sobocińskiego odpowiadał specjalista z Narodowego Banku Polskiego.
Polskie Radio PiK - 04.02.2020 - Magazyn konsumenta