Dostęp do kultury, komunikacji i rehabilitacji - to oferta Bydgoskiej Prawicy dla seniorów
Bydgoska Prawica przedstawiła kolejny punkt programu wyborczego - Aktywny Senior. Wśród dwóch filarów polityki senioralnej wymieniono: programy zdrowotne i programy aktywizacyjno-integracyjne.
- To, co seniorzy wskazują, i co jest na pewno jedną z największych bolączek w Bydgoszczy, ponieważ utrudnia przemieszczanie się seniorów, także niepełnosprawnych, to brak niskopodłogowego taboru autobusów i tramwajów - wskazuje Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta. - Na pewno jest to problem, który trzeba rozwiązać. Chcemy także rozpocząć program „Kulturalny senior". Seniorzy posiadający kartę bydgoszczanina będą mieli możliwość skorzystania raz na kwartał z oferty kina, opery, filharmonii, czy teatru.
- Proponujemy rehabilitację w chorobach zwyrodnieniowych oraz fizjoterapię uroginekologiczną i urologiczną - zapowiada Grażyna Szabelska, radna Rady Miasta Bydgoszczy. - Będzie to program pilotażowy na lata 2024 - 26, na który przeznaczymy wstępnie pół miliona złotych.
Bydgoska Prawica zapowiada też przeprowadzenie gruntownych remontów Domów Pomocy Społecznej.
Więcej w relacji Agaty Raczek.
Komentarz Marii Gałęskiej- Przewodniczącej Bydgoskiej Rady Seniorów oraz
Miasto Bydgoszcz aktywnie działa na rzecz seniorów, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania poprzez badania opinii, diagnozę potrzeb oraz konsultacje w środowisku senioralnym. Wsparcie udzielane jest również przez Bydgoską Radę Seniorów, działającą od wielu lat. Centrum Seniorów „Dworcowa 3” to nowo otwarta przestrzeń gdzie Seniorzy mogą wyrażać swoje potrzeby na co dzień, a także uczestniczyć w co raz bogatszej ofercie wydarzeń tam realizowanych. Stanowi istotne miejsce, gdzie seniorzy mogą wyrazić swoje potrzeby na co dzień. Dodatkowo, wydawana jest „Bydgoska Karta Seniora
Zobacz także
Stowarzyszenie "My bydgoszczanie" chce startować w wyborach samorządowych
2014-08-07, 15:39Stowarzyszenie 'My bydgoszczanie' wystawi kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych - zapowiedzieli liderzy organizacji. Podkreślili, że sami nie utworzą komitetu, ale będą go współtworzyć. Czytaj dalej »
Metropolia Bydgoska wystawi swoich kandydatów w wyborach samorządowych
2014-08-07, 13:06Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska weźmie udział w jesiennych wyborach samorządowych. Jak argumentują przedstawiciele SMB taką decyzję podjęto w poczuciu obowiązku zadbania o przyszłość miasta. Czytaj dalej »
"Mieszkańcy Włocławka" - nowy komitet w jesiennych wyborach samorządowych
2014-07-15, 19:37Stowarzyszenia: ,,Włocławska Inicjatywa Gospodarcza', Krajowe Forum Samorządowe, ,,Oburzeni' i Ruch Narodowy zawiązały porozumienie i utworzyły Komitet ,,Mieszkańcy Włocławka'. Zamierzają wspólnie wystawić swoich kandydatów do… Czytaj dalej »
Oddolne jednoczenie prawicy w Bydgoszczy
2014-07-10, 17:19Bydgoski ruch społeczny Konfederacja Pro Publico Bono opowiada się za zjednoczeniem prawicy. Czytaj dalej »
Wybory w PiS dopiero po wyborach samorządowych
2014-07-02, 17:02Szefem PiS w okręgu toruńsko-włocławskim został poseł Łukasz Zbonikowski, w okręgu bydgoskim poseł Tomasz Latos. Zbonikowski pokieruje też wojewódzkimi strukturami tej partii. To rozwiązanie tymczasowe do czasu zwołania zjazdów… Czytaj dalej »
Metropolia Bydgoska wystartuje w wyborach samorządowych
2014-06-26, 12:54Członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska ogłosili start swoich przedstawicieli w jesiennych wyborach samorządowych, bo chcą 'odpartyjnić samorząd'. Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza podsumował swoje dwie kadencje
2014-06-23, 20:57Robert Malinowski, prezydent Grudziądza podsumował dwie kadencje swoich rządów w mieście. Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski kandydatem PiS na prezydenta Włocławka
2014-06-16, 21:14Prawo i Sprawiedliwość ma już kandydata na urząd prezydenta Włocławka. Partię w jesiennych wyborach samorządowych reprezentować będzie Jarosław Chmielewski. Czytaj dalej »
Gra miejska i Koncert Wolności w Toruniu
2014-06-04, 15:21Jak żyło się na przełomie lat 80 i 90 tych. Jak wyglądała praca działaczy opozycji - O tym mogli przekonać się uczestnicy gry miejskiej, którą zorganizowano na toruńskiej Starówce z okazji 25. rocznicy pierwszych, częściowo… Czytaj dalej »
Bydgoskie obchody 25. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca '89
2014-06-04, 08:47Odsłonięcie 'Dębu Wolności', happening na Wyspie Młyńskiej, przegląd filmów, gra edukacyjna, wystawy, debaty i koncerty - tak bydgoszczanie będą świętować przypadającą 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów p… Czytaj dalej »