Niedziela, 25 września 2022 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Rozmowa Dnia » Rozmowa Dnia
Forum Rolnika 2022
2022-07-20, 06:45 Redakcja

Piotr Kaleta

Piotr Kaleta/fot. Wikipedia
Piotr Kaleta/fot. Wikipedia
Polskie Radio PiK -Rozmowa Dnia - Piotr Kaleta
Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł Piotr Kaleta (Prawo i Sprawiedliwość). Czy „zakotwiczenie w Unii Europejskiej” może być receptą na inflację?Magdalena Ogórek: Mamy bardzo intensywny czas w polskiej polityce i podejrzewam, że sytuacja będzie dynamicznie się rozwijać. Z niepokojem obserwuję powtarzające się przekazy kandydatki na premierę jak mówi Platforma Obywatelska tudzież na premierkę, Izabeli Leszczyny, która w każdym wywiadzie zaczyna zaznaczać, że recepta na pokonanie inflacji w Polsce to „zakotwiczyć Polskę w Unii Europejskiej”. Jak pan to rozumie? My nie jesteśmy zakotwiczeni?

Piotr Kaleta: I tu pojawia problem, bo nie wiem, co ci ludzie są w stanie jeszcze wymyślić i w jaki sposób jesteśmy w stanie oddać jakąś część, czy zdecydowaną ilość polskiej suwerenności. To są rzeczy, które dla mnie są niepojęte, ale rozumiem, że to jest jeden z kolejnych takich wybiegów, gdzie właśnie ta pani, nie posiadając jakichkolwiek kompetencji do tego, żeby być w ogóle premierem czy w ogóle na ten temat się wypowiadać, będzie szukała właśnie takich wrzutek, które będą coś znaczyły. W związku z tym jest to pokazanie czegoś, co w ogóle nie ma jakiejkolwiek wartości merytorycznej i ciężaru gatunkowego. No, ale to już jest domena polityków opozycji, polityków Platformy Obywatelskiej, żeby wprowadzać nas w jakąś niewidzialną strukturę pewnej wiedzy. Uważam, że kobieta, która kiedyś nie tak dawno przecież wpisywała się w ten nurt „cudownych” wypowiedzi pań z Platformy Obywatelskiej, gdzie mówiła, że Krym można by było oddać Putinowi, gdzie jedna z pań mówiła, że gdyby natura chciała, to Mierzeja Wiślana byłaby przekopana, czy wreszcie słynne słowa pani premier Kopacz o dinozaurach. To jest właśnie taki sposób myślenia i teraz wyobraźmy sobie, co by było, gdyby rzeczywiście ci ludzie rządzili w Polsce. Nawet nie próbujmy sobie tego wyobrażać, bo to byłoby katastrofą dla naszej ojczyzny (...).

Zobacz także

2022-09-09, godz. 06:00 Paweł Szramka Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł Paweł Szramka. Rozmawialiśmy między innymi o zapowiedzi zakupu śmigłowców dla polskiej armii i stanie polskiej obronności… » więcej 2022-09-08, godz. 03:34 Marek Wojtkowski Gościem „Rozmowy Dnia” w Polskim Radiu PiK był prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Temat to drastyczne podwyżki cen energii dla samorządów. Agnieszka… » więcej 2022-09-07, godz. 03:30 Jakub Wiech O sytuacji na rynku energetycznym i możliwych scenariuszach rozmawialiśmy z Jakubem Wiechem, analitykiem ds. energii z portalu Energetyka24.com. Agnieszka… » więcej 2022-09-06, godz. 06:00 Zbigniew Ziobro [wideo] Gościem „Rozmowy Dnia” był minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Rozmawialiśmy między innymi o polityce klimatycznej Unii Europejskiej i o propozycji… » więcej 2022-09-05, godz. 06:00 Krzysztof Gawkowski Gościem „Rozmowy Dnia” był szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Rozmawialiśmy o sprawie wystąpienia Polski do Niemiec o odszkodowania… » więcej 2022-09-02, godz. 06:45 Kosma Złotowski Gościem „Rozmowy Dnia” był europoseł Kosma Złotowski. Tematem dyskusji był raport Arkadiusza Mularczyka i reakcje na polski zamiar wystąpienia o odszkodowania… » więcej 2022-09-01, godz. 06:45 Henryk Kowalczyk Gościem „Rozmowy Dnia” był wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Tematem rozmowy były problemy rolników, między innymi wysokie ceny energii… » więcej 2022-08-31, godz. 04:00 Zbigniew Kuźmiuk Gościem „Rozmowy Dnia” był europoseł Zbigniew Kuźmiuk. Rozmowa dotyczyła wizyty polskiego premiera w Paryżu i przyszłości Unii Europejskiej. Magdalena… » więcej 2022-08-30, godz. 06:00 Mikołaj Bogdanowicz Gościem Rozmowy Dnia był wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, a rozmawialiśmy o projekcie konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich. Michał… » więcej 2022-08-29, godz. 06:00 Jan Krzysztof Ardanowski Gościem „Rozmowy dnia” był minister Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów wiejskich. Rozmawialiśmy o sytuacji… » więcej
12345