Poniedziałek, 06 grudnia 2021 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Leszczyńskiego
2021-08-30, 03:23 Tomasz Kaźmierski

Radosław Wojtaszek

Radosław Wojtaszek. Fot. Wikipedia
Radosław Wojtaszek. Fot. Wikipedia
Rozmowa Dnia: Radosław Wojtaszek
Gościem Rozmowy dnia był Radosław Wojtaszek, arcymistrz szachowy, który rozpoczyna przygodę z bydgoskim klubem.

Michał Jędryka: Co pan robi w Bydgoszczy?

Radosław Wojtaszek: W Bydgoszczy jestem po raz drugi w tym roku. Dane mi było zagrać mistrzostwa, które tu się odbywały, i nawet wygrać te mistrzostwa. Już wtedy wiedziałem, że w Bydgoszcz jawi się nowy projekt na polskiej mapie szachowej, że powstaje w klubie Gwiazda Bydgoszcz. Dałem się wciągnąć ten projekt, i cieszę się, bo bo wydaje mi się że to będzie bardzo fajna rzecz i dla mnie, i dla całej drużyny, dla wszystkich, którzy w Bydgoszczy są związani z szachami.

Czyli mamy silną drużynę między innymi dzięki panu, bo to panu się udało kiedy pokonać mistrza świata...

Zgadza się. Drużyna jest bardzo dobrze złożona. Są w niej i zawodnicy już doświadczeni, są też zawodnicy młodzi i zdolni, którzy wymagają wsparcia. Cieszę się, że właśnie nie odbywa się to tak, żeby skupić wszystkich najlepszych, tylko w ten sposób, są zawodnicy z czołówki w Polsce, ale i tacy, którzy którzy rozwiną się dzięki wsparciu. No i oczywiście dla mnie bardzo ważne jest też to, że po raz pierwszy w życiu będę miał okazję startować w jednej drużynie z moją żoną, która również gra w szachy, która dobrze gra w szachy, więc cieszę się, że dane mi to będzie w Bydgoszczy (...).

Zobacz także

2021-10-08, godz. 06:00 Patryk Tomaszewski Gościem Rozmowy Dnia był politolog dr Patryk Tomaszewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a rozmawialiśmy o czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konst ... » więcej 2021-10-07, godz. 06:05 Prof. Marek Adamski Gościem „Rozmowy Dnia” był rektor Politechniki Bydgoskiej. Rozmawialiśmy o perspektywach pierwszej w regionie politechniki, która właśnie rozpoczęła swój rok ... » więcej 2021-10-06, godz. 03:31 Karol Karski Gościem Rozmowy Dnia był europoseł, prof. Karol Karski, a rozmawialiśmy o posiedzeniu Parlamentu Europejskiego poświęconemu sytuacji na granicy z Białorusią. ... » więcej 2021-10-05, godz. 06:00 Grzegorz Górski Gościem Rozmowy Dnia był prof. Grzegorz Górski, prawnik, rektor Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu. Rozmawialiśmy o tym, co przydarzyło się Rafałowi Ziemkiewi ... » więcej 2021-10-04, godz. 04:00 Marcin Wałdoch Gościem Rozmowy Dnia był dr Marcin Wałdoch - politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. A jej tematy, to przedłużenie stanu wyjątkowego na po ... » więcej 2021-10-01, godz. 06:00 Tomasz Latos Gościem „Rozmowy Dnia” był Tomasz Latos. Poseł PiS odpowiadał na pytania dotyczące stanu pandemii w Polsce, sytuacji na granicy z Białorusią oraz sporu z Czec ... » więcej 2021-09-30, godz. 03:46 Sławomir Mentzen Gościem „Rozmowy Dnia” był dr Sławomir Mentzen - ekonomista, przedsiębiorca i polityk Konfederacji, a rozmawialiśmy o stanie wyjątkowym na wschodniej granicy ... » więcej 2021-09-29, godz. 06:05 Katarzyna Piekarska Gościem Rozmowy Dnia była poseł Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej, a rozmawialiśmy między innymi o wojnie hybrydowej i sytuacji na granicy z Białor ... » więcej 2021-09-28, godz. 06:00 Jan Szopiński Gościem Rozmowy Dnia był poseł Jan Szopiński z Lewicy, a rozmawialiśmy na temat sytuacji na wschodniej granicy i kryzysu migracyjnego. Michał Jędryka: Słucha ... » więcej 2021-09-27, godz. 06:45 Dariusz Kurzawa [wideo] Poseł Dariusz Kurzawa (PSL-Koalicja Polska) był gościem poniedziałkowej „Rozmowy Dnia”. O wyborcach w Niemczech, zmianach we wspólnej polityce rolnej UE i o s ... » więcej
34567