Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Plichta
2021-06-23, 03:00 Redakcja

Kamil Bortniczuk

Kamil Bortniczuk
Kamil Bortniczuk
PR PiK - Rozmowa Dnia - Kamil Bortniczuk
Gościem Rozmowy dnia był poseł Kamil Bortniczuk, a rozmawialiśmy o nowej inicjatywie politycznej, Partii Republikańskiej, utworzonej przez część członków Porozumienia.

Magdalena Ogórek: Uważa Pan, że Jarosław Gowin nie dotrwa do końca tej kadencji Zjednoczonej Prawicy. Na czym Pan opiera to przeświadczenie?
Kamil Bortniczuk: Na mojej ocenie sytuacji – a znam ją realnie, a także Jarosława Gowina lepiej niż przeciętny obserwator sceny politycznej. Mam wrażenie, że Jarosław Gowin podjął taką decyzję dobre kilka miesięcy temu, że w kolejnych wyborach parlamentarnych on i jego najbliżsi współpracownicy wystartują z innych list, a żeby to zrobić trzeba obóz opuścić.

Michał Wypij między innymi?
- Nie chciałbym się odnosić do konkretnych nazwisk, ale wydaje się, że Michał jest jednym z takich najbliższych współpracowników.

„Jarosław Gowin chce być centrową kotwicą, ale jeszcze nie wie, w jakim rządzie” – to słowa Roberta Mazurka. Koresponduje to z tym, co słyszę od posłów PO w rozmowach nieoficjalnych, że Jarosław Gowin od kilku miesięcy prowadził różne zakulisowe rozmowy z Borysem Budką. Czy to prawda?
- Wydaje się, że tak. W przeszłości poróżniłem się z Jarosławem Gowinem nie bez powodu. Ci, którzy bardziej interesują się polityką być może pamiętają, że już na początku sporu – dotyczącego ubiegłorocznego, wiosennego terminu wyborów prezydenckich – długo byłem przekonany, że chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo Polaków i termin wyborów. Kiedy dowiedziałem się, że nie tylko o to chodzi – że z politykami innych partii rozmawia się nie tylko o wyborach, ale również kreuje się różnego rodzaju scenariusze polityczne, w których rząd prawicy miały zostać odwołany - miałby zostać marszałek Sejmu i powołany inny rząd – wtedy moje nastawienie do Jarosława Gowina się zmieniło i nasze drogi się rozeszły. (...)

Zobacz także

2021-08-05, godz. 06:00 Mirosław Siemieniec Gościem czwartkowej „Rozmowy Dnia” był Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Tematem kolejne akcje dotyczące poprawy bezpieczeństwa ... » więcej 2021-08-04, godz. 06:00 Kosma Złotowski Gościem Rozmowy Dnia był europoseł Kosma Złotowski, a rozmawialiśmy między innymi o problemach z unijnymi dotacjami oraz o Pałacu Saskim. Magdalena Ogórek: N ... » więcej 2021-08-03, godz. 06:30 Alfred Bujara Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był Alfred Bujara, przewodniczący sekcji krajowej pracowników handlu NSZZ „Solidarność”. Tematem rozmowy - projekt ... » więcej 2021-08-02, godz. 03:00 Wiesława Gierańczyk Gościem „Rozmowy dnia” była dr Wiesława Gierańczyk, dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy. Temat to oczywiście trwający spis powszechny. Sprawdzamy, jak ... » więcej 2021-07-30, godz. 05:00 Marta Kozłowska Gościem „Rozmowy dnia” była Marta Kozłowska z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Tematem rozmowy była kolejna edycja kampanii „Weź paragon”, mającej n ... » więcej 2021-07-29, godz. 06:05 ks. dr Piotr Roszak Gościem „Rozmowy Dnia” był ks. dr Piotr Roszak - profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - badacz szlaku pielgrzymkowego do grobu św. Jakuba Aposto ... » więcej 2021-07-28, godz. 06:03 Piotr Kaleta Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł PiS Piotr Kaleta. Rozmowa na temat tzw. Lex TVN oraz nowych propozycji podatkowych rządu. Magdalena Ogórek: Telewizja TVN bi ... » więcej 2021-07-27, godz. 06:05 Anna Gembicka Gościem „Rozmowy dnia” była Anna Gembicka - wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Rozmawialiśmy o tym, jak skutecznie zachęcić do szczepień mieszkańców małych ... » więcej 2021-07-26, godz. 03:00 Anna Jackowska Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad nowymi ustawami dotyczącymi zatrudnienia. W całym kraju planowane zmiany konsultowane są z dyrektorami u ... » więcej 2021-07-23, godz. 06:00 prof. Janusz Golinowski Gościem Rozmowy Dnia w PR PiK był prof. Janusz Golinowski - politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rozmowa m.in. o tym, czy Platforma Oby ... » więcej
12345