Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
2021-06-11, 06:50 Redakcja

Tomasz Latos [wideo]

Tomasz Latos./fot. PR Radio PiK/archiwum
Tomasz Latos./fot. PR Radio PiK/archiwum
Rozmowa Dnia - Tomasz Latos
Gościem Rozmowy Dnia był poseł Tomasz Latos, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, a rozmawialiśmy między innymi o znoszeniu obostrzeń epidemicznych, a także o dostępności służby zdrowia.

Michał Jędryka: Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że znoszone będą kolejne obostrzenia między innymi od 13 czerwca będzie możliwość przebywania większej liczby osób w kościołach, będzie dozwolona sprzedaż i spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach i na koncertach. Kolejne obostrzenia będą znoszone od 26 czerwca. Czy rzeczywiście możemy się cieszyć z tego, że ta epidemia już prawie za nami?


Tomasz Latos: To znaczy ta fala epidemii za nami, a czy cała epidemia, to dużo zależy też od nas i od tego, czy się zaszczepimy, czy nie, ale po kolei. Oczywiście że teraz mamy wreszcie dobry okres, kiedy można znosić różnego rodzaju obostrzenia, bo tych zachorowań jest coraz mniej i mam nadzieję, że za parę tygodni będzie ich jeszcze mniej, może nawet będą kilkukrotne spadki w stosunku do tego, co obserwujemy w tej chwil, ale to jest sytuacja na teraz. Jednocześnie postępuje kwestia szczepień. Coraz więcej osób się szczepi i to, co wszystkich niepokoi, z czym wszyscy się zgadzamy, myślę że ponad podziałami politycznymi na szczęście, to to, żeby jednak jak najwięcej osób się zaszczepiło, bo aby uzyskać odporność populacyjną, szacuje się, że co najmniej 80 - 85% obywateli powinno być zaszczepionych. Stąd też, szanowni państwo, jeżeli nie chcemy jesienią powrotu różnego rodzaju obostrzeń, jeżeli nie chcemy czwartej fali, to musimy się szczepić dla swojego bezpieczeństwa i dla bezpieczeństwa innych (...).

Zobacz także

2021-08-05, godz. 06:00 Mirosław Siemieniec Gościem czwartkowej „Rozmowy Dnia” był Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Tematem kolejne akcje dotyczące poprawy bezpieczeństwa ... » więcej 2021-08-04, godz. 06:00 Kosma Złotowski Gościem Rozmowy Dnia był europoseł Kosma Złotowski, a rozmawialiśmy między innymi o problemach z unijnymi dotacjami oraz o Pałacu Saskim. Magdalena Ogórek: N ... » więcej 2021-08-03, godz. 06:30 Alfred Bujara Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był Alfred Bujara, przewodniczący sekcji krajowej pracowników handlu NSZZ „Solidarność”. Tematem rozmowy - projekt ... » więcej 2021-08-02, godz. 03:00 Wiesława Gierańczyk Gościem „Rozmowy dnia” była dr Wiesława Gierańczyk, dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy. Temat to oczywiście trwający spis powszechny. Sprawdzamy, jak ... » więcej 2021-07-30, godz. 05:00 Marta Kozłowska Gościem „Rozmowy dnia” była Marta Kozłowska z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Tematem rozmowy była kolejna edycja kampanii „Weź paragon”, mającej n ... » więcej 2021-07-29, godz. 06:05 ks. dr Piotr Roszak Gościem „Rozmowy Dnia” był ks. dr Piotr Roszak - profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - badacz szlaku pielgrzymkowego do grobu św. Jakuba Aposto ... » więcej 2021-07-28, godz. 06:03 Piotr Kaleta Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł PiS Piotr Kaleta. Rozmowa na temat tzw. Lex TVN oraz nowych propozycji podatkowych rządu. Magdalena Ogórek: Telewizja TVN bi ... » więcej 2021-07-27, godz. 06:05 Anna Gembicka Gościem „Rozmowy dnia” była Anna Gembicka - wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Rozmawialiśmy o tym, jak skutecznie zachęcić do szczepień mieszkańców małych ... » więcej 2021-07-26, godz. 03:00 Anna Jackowska Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad nowymi ustawami dotyczącymi zatrudnienia. W całym kraju planowane zmiany konsultowane są z dyrektorami u ... » więcej 2021-07-23, godz. 06:00 prof. Janusz Golinowski Gościem Rozmowy Dnia w PR PiK był prof. Janusz Golinowski - politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rozmowa m.in. o tym, czy Platforma Oby ... » więcej
12345