Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-02-17, 05:04 Michał Jędryka

Justyna Orłowska

Fot. KPRM
Fot. KPRM
Rozmowa Dnia - Justyna Orłowska
Gościem Rozmowy dnia była Justyna Orłowska, pełnomocnik rządu do spraw Gov-Techu, a rozmowa dotyczyła zastosowania nowych technologii w polskiej administracji publicznej.

Magdalena Ogórek: Government Technology - czym jest, czym się pani zajmuje na co dzień i dlaczego to jest takie istotne?

Justyna Orłowska: Naszym słuchaczom nie trzeba pewnie tłumaczyć, że to bardzo istotna dziedzina życia. To są technologie administracji publicznej, sektora publicznego. Jako Centrum Gov - Tech jesteśmy odpowiedzialni za to, by identyfikować wyzwania, przed jakimi staje państwo. Administracja to państwo Polskie, a państwo to firma, której klientami są obywatele. Musimy służyć im w taki sposób, by dostarczać najlepsze usługi, nie muszę dodawać, że są to usługi świadczone cyfrowo.

Usługi świadczone cyfrowo. Czy pani jako pełnomocnik Gov - Tech w czasie pandemii stanęła przed zupełnie nowymi wyzwaniami niż wcześniej?

Zdecydowanie tak, to dotknęło całego sektora publicznego, prywatnego, każdego z nas w Polsce. To, co jeszcze rok temu było dość odległą wizją, w ciągu kilku tygodni stało się codziennością. I nie chodzi tylko o wszystkim już teraz znane teleporady medyczne, czy nauczanie zdalne, spotkania zdalne, albo z naszej perspektywy: okienko w bydgoskim Urzędzie Miasta zamienione w okienko w smaftfonach, w komputerach. To było ogromne wyzwanie, przygotować się do różnego rodzaju sytuacji związanych z przejściem, niekiedy z dnia na dzień, na zdalność, na przeniesienie się do świata wirtualnego (...).

Zobacz także

2021-04-21, godz. 06:05 Andrzej Szejna Gościem Rozmowy Dnia był poseł Andrzej Szejna (Lewica) z Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Tematem sytuacja na Ukrainie. Magdalena Ogórek: Jestem przekon ... » więcej 2021-04-20, godz. 06:30 Mariusz Kałużny Gościem Rozmowy Dnia był poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski, a rozmawialiśmy o trwałości koalicji Zjednoczonej Prawicy w kontekście zbliżającego się gł ... » więcej 2021-04-19, godz. 05:59 Jarosław Wojtas Gościem Rozmowy dnia był politolog, dr Jarosław Wojtas. Rozmawialiśmy o wydarzeniach ostatniego tygodnia, w szczególności związanych z orzeczeniem Trybunału K ... » więcej 2021-04-16, godz. 06:39 Dariusz Kurzawa [wideo] Gościem Rozmowy dnia był poseł Dariusz Kurzawa (PSL), z którym rozmawialiśmy o zakończonym posiedzeniu Sejmu oraz o inicjatywie powstania Chadecji Polskiej. ... » więcej 2021-04-15, godz. 06:00 Adam Banaszak Gościem Rozmowy dnia był Adam Banaszak z Porozumienia Jarosława Gowina. Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego odpowiadał na pytania o spór w sprawie ... » więcej 2021-04-14, godz. 06:20 Tomasz Latos Gościem Rozmowy dnia był Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia. Rozmawialiśmy między innymi o okolicznościach zwolnienia Sławomira N. z areszt ... » więcej 2021-04-13, godz. 06:22 Arkadiusz Myrcha Gościem Rozmowy Dnia był poseł Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej. Rozmowa m.in. o sytuacji epidemicznej i zbliżających się głosowaniach w sprawie Kraj ... » więcej 2021-04-12, godz. 06:00 Zbigniew Girzyński Gościem Rozmowy dnia był poseł i historyk, prof. Zbigniew Girzyński, a rozmawialiśmy o weekendowych obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej, o tym czy znamy ... » więcej 2021-04-09, godz. 06:00 Jan Szopiński Gościem Rozmowy Dnia był poseł Lewicy Jan Szopiński. Bydgoski polityk odpowiadał na pytania, czy Lewica poprze w Sejmie Krajowy Plan Odbudowy, o zbliżający si ... » więcej 2021-04-08, godz. 06:00 Bartosz Kownacki Gościem rozmowy dnia był poseł Bartosz Kownacki, z którym rozmawialiśmy na temat perspektyw koalicji Zjednoczonej Prawicy oraz zapowiedzi Nowego Ładu. Michał ... » więcej
12345