Niedziela, 28 lutego 2021 r.   Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Plichta
2021-01-20, 06:05 Redakcja

Olga Semeniuk

Olga Semeniuk./fot. Wikipedia
Olga Semeniuk./fot. Wikipedia
Rozmowa Dnia - Olga Semeniuk
Gościem Rozmowy Dnia w środę była Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Tematem - pomoc dla przedsiębiorców.

Magdalena Ogórek: Pani minister, jak będzie z przedsiębiorcami? Pytam, dlatego że informacji - i tych fejkowych i w tych prawdziwych, krąży w przestrzeni publicznej sporo. Są wypowiedzi osób, które twierdzą, że infolinia nie jest w stanie im wskazać żadnej pomocy, że te porady nie są fachowe. Jak to wygląda w rzeczywistości, bo my z każdego przekazu medialnego słyszymy zupełnie co innego.

Olga Semeniuk: Wobec chaosu wprowadzonego przez opozycję tydzień temu, dwa tygodnie temu w kontekście przedsiębiorców, i znowu instrumentalnego traktowania tych przedsiębiorców, wykorzystywania ich, niestety, w walce politycznej, my postanowiliśmy bardzo mocno indywidualnie podejść do każdego przypadku przedsiębiorcy, który zadeklarował w przestrzeni publicznej, że będzie się otwierał lub zamierza to zrobić lub już tak funkcjonuje. Uruchomiliśmy infolinię Biznes.gov.pl, jak również centrum obsługi klienta kontaktowało się i będzie się kontaktować do najbliższego piątku z przedsiębiorcami.

Okazuje się, że na początku tego tygodnia, kiedy tak masowo przedsiębiorcy mieli swoje obiekty otwierać, na szczęście odpowiedzialność Polaków i podejście bardzo solidarnościowe zwyciężyło. Mamy około 100 przypadków obiektów gospodarczych, które jednak postanowiły się otworzyć. W tym zakresie prowadzone są odpowiednie weryfikację, przez odpowiednie podmioty z tym związane, chociażby przez sanepid, (...), ale jednak w skali globalnej, mając tyle tysięcy przedsiębiorców w kraju, okazuje się, że wygrała odpowiedzialność, solidarność, i za to oczywiście bardzo chciałabym podziękować. Jednocześnie i równolegle prowadzimy teraz prace nad aktualizacją protokołów bezpieczeństwa, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości pozwolą nam na odmrażanie, w poszczególnych etapach, gospodarki (...).

Zobacz także

2021-02-26, godz. 06:05 Łukasz Schreiber Gościem Rozmowy Dnia był minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Tematem sytuacja wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Michał Jędryka: Co ... » więcej 2021-02-25, godz. 06:43 Krzysztof Gawkowski Gościem Rozmowy Dnia był poseł Krzysztof Gawkowski, szef Klubu Parlamentarnego Lewicy, a rozmawialiśmy między innymi o skutkach społecznych pandemii. Michał ... » więcej 2021-02-24, godz. 08:14 Tomasz Latos Gościem Rozmowy Dnia był Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, a tematem rozmowy było zagrożenie trzecią falą epidemii i działania władz mają ... » więcej 2021-02-23, godz. 06:00 Piotr Król Gościem Rozmowy Dnia był poseł Piotr Król, wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury. Rozmowa o bydgoskich mostach, w szczególności o Moście Fordońsk ... » więcej 2021-02-22, godz. 06:00 Józef Łyczak Gościem Rozmowy dnia był senator Józef Łyczak z PiS. Rozmawialiśmy o projekcie ustawy odszkodowawczej dla przedsiębiorców oraz sprzeciwie części senatorów wob ... » więcej 2021-02-19, godz. 06:05 prof. Jacek Woźny Gościem Rozmowy Dnia był rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przy okazji Dnia Nauki Polskiej rozmawialiśmy o problemach nauki i pracowników ... » więcej 2021-02-18, godz. 06:00 Bartosz Kownacki Gościem Rozmowy Dnia był poseł Bartosz Kownacki, członek sejmowej komisji obrony narodowej, a rozmawialiśmy między innymi o wolności mediów. Michał Jędryka: ... » więcej 2021-02-17, godz. 05:04 Justyna Orłowska Gościem Rozmowy dnia była Justyna Orłowska, pełnomocnik rządu do spraw Gov-Techu, a rozmowa dotyczyła zastosowania nowych technologii w polskiej administracji ... » więcej 2021-02-16, godz. 06:42 Marcin Sypniewski Gościem Rozmowy Dnia był Marcin Sypniewski - polityk Konfederacji, wiceprezes partii Wolność. Czy Konfederacja uratuje rząd Zjednoczonej Prawicy? Michał Ję ... » więcej 2021-02-15, godz. 06:00 Wojciech Jaranowski Gościem Rozmowy Dnia był Wojciech Jaranowski - wiceprzewodniczący sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświ ... » więcej
12345