Wtorek, 26 stycznia 2021 r.   Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Zablokowana DK 15 w Kopcach na odc. Trzemeszno - Strzelno. Trwa wyciąganie pojazdu z rowu. Wyznaczono objazdy.
Zablokowana DK 15 w Kopcach na odc. Trzemeszno - Strzelno. Trwa wyciąganie pojazdu z rowu. Wyznaczono objazdy.
Zablokowana DK 15 w Kopcach na odc. Trzemeszno - Strzelno. Trwa wyciąganie pojazdu z rowu. Wyznaczono objazdy.
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Plichta
2020-05-22, 06:00 Katarzyna Prętkowska

Tomasz Lenz [wideo]

Tomasz Lenz
Tomasz Lenz
PR PiK - Rozmowa dnia - Tomasz Lenz
Gościem „Rozmowy dnia" był szef PO w regionie poseł Tomasz Lenz. Tematy to kampania wyborcza i zmiana kandydata KO na prezydenta.

Katarzyna Prętkowska: Jakie atuty ma Paweł Gulewski, których nie miał Andrzej Rakowicz na stanowisku wiceprezydenta Torunia?

Tomasz Lenz: Paweł Gulewski jest radnym Rady Miasta Torunia już niejednej kadencji. Zna dobrze samorząd Torunia. Jest bardzo aktywnym radnym, wybieranym w okręgu na Bydgoskim Przedmieściu. Wiele lat współpracuje z prezydentem Michałem Zaleskim. W samorządzie jest u siebie – nie musi się go uczyć, jest doskonale przygotowany do wypełnienia zadań, które zapewne pan prezydent przed nim postawi. Trwają w tej chwili rozmowy, jakie kompetencje, jakie działy w ratuszu Paweł Gulewski miałby objąć.

Andrzej Rakowicz pełnił swoją funkcję przez kilka lat. Został rekomendowany na funkcję wiceprezydenta w zupełnie innym okresie, z innym składem Rady Miasta. Jest radcą prawnym i nadal będzie pracował w ramach samorządu regionalnego, toruńskiego, bardzo cenimy jego pracę.

Co PO chce zyskać na tej zmianie?

- Chcemy zdecydowanie zwiększyć ilość kontaktów Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej z wiceprezydentem z ramienia naszego ugrupowania. Chcemy, by ten wiceprezydent regularnie spotykał się z Klubem Radnych. Podpisaliśmy z panem prezydentem Zaleskim porozumienia programowe w tamtym roku – dość obszerny dokument, w których KO określiła swój plan na rozwój Torunia i jego przyszłość. Podpisałem to osobiście, podpisał prezydent Zaleski. Zamierzamy, by część tego programu była w czteroletniej kadencji realizowana.

A nie była?

- Zaczęliśmy realizować ten program, ale uważamy, że posiadanie wiceprezydenta, który pochodzi bezpośrednio z radnych, którzy podpisywali to porozumienie, przyśpieszy pewne działania i da nam możliwość realizacji przynajmniej części tego programu. (...)


Zobacz także

2021-01-26, godz. 06:00 Kosma Złotowski Gościem Rozmowy Dnia był europoseł Kosma Złotowski, a rozmawialiśmy między innymi o nowej sytuacji politycznej, która wytworzyła się po wyborach w Stanach Zje ... » więcej 2021-01-25, godz. 00:22 Jarosław Wojtas Gościem Rozmowy Dnia był Jarosław Wojtas, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Ekspert komentuje wybór Joe Bidena na prezydenta USA i odpowiada na p ... » więcej 2021-01-22, godz. 06:00 Robert Kwiatkowski Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był Robert Kwiatkowski - poseł Lewicy. Rozmawialiśmy o bieżących sprawach politycznych, między innymi transferach d ... » więcej 2021-01-21, godz. 06:00 Krzysztof Poskrop Gościem Rozmowy Dnia był Krzysztof Poskrop - pełnomocnik wojewody do spraw programu szczepień w regionie. Czy szczepienia przebiegają planowo? Jak na program ... » więcej 2021-01-20, godz. 06:05 Olga Semeniuk Gościem Rozmowy Dnia w środę była Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Tematem - pomoc dla przedsiębiorców. Magdalena Ogórek: Pani minis ... » więcej 2021-01-19, godz. 06:45 Antoni Mężydło Gościem Rozmowy Dnia był senator Antoni Mężydło z Koalicji Obywatelskiej, rozmawialiśmy między innymi o buncie przedsiębiorców przeciw obostrzeniom epidemiczn ... » więcej 2021-01-18, godz. 06:00 Joanna Taczkowska-Olszewska Gościem Rozmowy Dnia była tym razem prof. Joanna Taczkowska-Olszewska, prawnik i medioznawca, prorektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, a rozmawialiśmy o ... » więcej 2021-01-15, godz. 06:29 Paweł Szramka Gościem Rozmowy Dnia był poseł Kukiz '15 Paweł Szramka. Tematy rozmowy to akcja przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy pomimo przedłużenia obostrzeń ... » więcej 2021-01-14, godz. 05:41 Andrzej Adamczyk O infrastrukturze kolejowej i drogowej regionu. Gościem Rozmowy Dnia był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Michał Jędryka: Ogłosił pan, że dworzec ... » więcej 2021-01-13, godz. 06:05 Przemysław Czarnek Gościem Magdaleny Ogórek był minister edukacji Przemysław Czarnek, a rozmowa dotyczyła testów covidowych dla nauczycieli i powrotu dzieci do szkół. Magdalena ... » więcej
12345