Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-04-07, 20:07 Redakcja

Kolejny odcinek ul. Kujawskiej otwarty! Sprawdziliśmy, jak się jedzie [wideo]

Pierwsze pojazdy na wyremontowanym odcinku ul. Kujawskiej, między rondami Kujawskim i Inowrocławskim (jw)
Pierwsze pojazdy na wyremontowanym odcinku ul. Kujawskiej, między rondami Kujawskim i Inowrocławskim (jw)
Nowa jezdnia ul. Solskiego. Fot. Tomasz Kaźmierski
Nowa jezdnia ul. Solskiego. Fot. Tomasz Kaźmierski
Późnym popołudniem w środę (7.04) do ruchu udostępniono kolejne przebudowane odcinki jezdni ulic L. Solskiego (w kierunku ronda Kujawskiego) oraz Kujawskiej (w stronę ronda Inowrocławskiego). Prace przy całej inwestycji dobiegają końca.
Zmiana organizacji ruchu zdecydowanie ułatwiła poruszanie się w obrębie ronda Kujawskiego. Uruchomiony został też kolejny docelowy przystanek autobusowy na ul. Kujawskiej (na wysokości Lwowskiej) dla linii nr 64,69,80,89, 99 i 32N. Ruch dwukierunkowy obowiązywać będzie nadal na wschodniej jezdni ul. Kujawskiej pomiędzy rondami Kujawskiej i Bernardyńskim (od strony Wzgórza Wolności).

W obrębie ronda Kujawskiego układana jest nawierzchnia na jezdniach oraz drogach rowerowych. Trwają ostatnie prace brukarskie, energetyczne oraz kolejne roboty agrotechniczne.

Zakończenie tych robót pozwoli przełożyć ruch na jezdnie docelową oraz uruchomić w połowie kwietnia ulicę Kujawską między rondem Bernardyńskim i Kujawskim (jezdnia od strony Szwederowa). Na jezdni wschodniej (od Wzgórza Wolności) wydzielony zostanie też buspas co usprawni komunikację autobusową w tej części miasta.

Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem nowoczesnych tramwajów i zakończoną już przebudową węzła Szarych Szeregów to ponad 370 mln zł. Sam koszt prac budowlanych na Kujawskiej to 168 mln zł.
Ulica Kujawska otwarta (jw)
Oddany do ruchu fragment ul. Solskiego. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Oddany do ruchu fragment ul. Kujawskiej. Wideo: Tomasz Kaźmierski

Wiadomości lokalne

2021-04-11, godz. 17:04 Ogień z hali przeniósł się na pole. Pożar w Dąbrowie koło Nowej Wsi Wielkiej Pożar hali do produkcji peletu w Dąbrowie koło Nowej Wsi Wielkiej pod Bydgoszczą. » więcej 2021-04-11, godz. 16:31 Urządzili zasadzkę na dwóch pedofilów. Zatrzymali ich i przekazali policjantom Dwaj pedofile zatrzymani przez bydgoskich policjantów, a wszystko dzięki organizacji tropiącej podobnych przestępców. Do zdarzeń doszło w czwartek wieczorem i ... » więcej 2021-04-11, godz. 13:29 Pies nie miał siły wstać, nie jadł od tygodnia. Była interwencja, ale nie przeżył Był wyczerpany do tego stopnia, że nie mógł stać na własnych nogach. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt -  po anonimowym zgłoszeniu  - odebrało inter ... » więcej 2021-04-11, godz. 11:52 Nie było wolnej karetki, więc poleciał śmigłowiec. Akcja w Bydgoszczy Jeden z mieszkańców bydgoskich Bartodziejów ciężko zachorował i wezwał karetkę. Poleciało do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. » więcej 2021-04-11, godz. 07:45 8760 godzin programu rocznie, 41 dziennikarzy. Świętujemy Polski Dzień Radia Równo 98 lat temu Stowarzyszenie Radiotechników Polskich wydało opinię do wytycznych ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok w powstaniu polskiego radia ... » więcej 2021-04-10, godz. 19:39 Na pasie awaryjnym autostrady A1 zapalił się samochód Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach miejscowości Grupa, gdzie zapaliło się auto. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się ... » więcej 2021-04-10, godz. 16:13 Krew jest potrzebna zawsze. Leśnicy z regionu postanowili pomóc Kujawsko-pomorscy leśnicy oddawali w piątek (09.04.) krew, w ramach akcji 'Leśne osocze, leśna krew' organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodo ... » więcej 2021-04-10, godz. 14:40 Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:44 Mieszkańcy Torunia mogą dziś "Posadzić drzewo dla pokoleń" Na Barbarce czekają sadzonki różnych gatunków drzew przygotowane przez Lasy Państwowe. Rośliny rozdawane są bezpłatnie. Można po nie przychodzić do godz. 14:0 ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:08 Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ ... » więcej
1234567