Czwartek, 04 marca 2021 r.   Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-02-23, 17:34 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

O programie „Psycholog w każdej szkole” przy okazji Dnia Walki z Depresją [wideo]

W Bydgoszczy Lewica Razem zorganizowała konferencję prasową z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją. Fot. JW
W Bydgoszczy Lewica Razem zorganizowała konferencję prasową z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją. Fot. JW
W Bydgoszczy Lewica Razem zorganizowała konferencję prasową z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją.
– Nie każde dziecko czy nastolatek z problemami psychicznymi musi być leczony na oddziale szpitalnym. W wielu przypadkach zamiast farmakologii wystarczyłaby pomoc i wsparcie szkolnego psychologa - mówi psychiatra, profesor Aleksander Araszkiewicz, szef Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Kujawsko-pomorski konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii przyznaje jednocześnie, że w polskich szkołach brakuje psychologów, którzy mogliby szybko reagować na problemy młodych ludzi.

O poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy „Psycholog w każdej szkole” apelowali bydgoscy działacze Lewicy Razem.

– Tak jak sami nie poradzimy sobie ze złamaną nogą, tak samo z wieloma problemami natury psychicznej również nie poradzimy sobie sami. Musimy otoczyć nasze dzieci opieką systemową i profilaktyką. W tym celu ludzie z Fundacji na rzecz Praw Ucznia stworzyli obywatelski projekt ustawy, który się nazywa „Psycholog w każdej szkole” – powiedziała Karolina Kozłowska.

We wtorek 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, która w dużej mierze dotyka młodzież i dzieci. Pandemia pogłębia stany depresyjne i uzależnienie cyfrowe.
Mówi prof. Aleksander Araszkiewicz
Mówi Karolina Kozłowska
W Bydgoszczy Lewica Razem zorganizowała konferencję prasową z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją. Wideo: JW

Wiadomości lokalne

2021-03-03, godz. 21:00 Prof. Jan Kopcewicz, były rektor UMK, nie współpracował z SB - uznał sąd To już koniec sprawy prof. Kopcewicza. Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora w sprawie wcześniejszych rozstrzygnięć w tej sprawie. » więcej 2021-03-03, godz. 19:47 Policjant z Bydgoszczy już 18 razy oddał osocze! I wciąż ma dużo przeciwciał Funkcjonariusz z Błonia to najprawdopodobniej rekordzista w oddawaniu osocza chorym na koronawirusa. Z jego daru przygotowano już 54 dawki leczniczego prepara ... » więcej 2021-03-03, godz. 17:15 Zabytkowy pałacyk nad Gopłem gotowy. Wkrótce przeprowadzka Nadgoplański Park Tysiąclecia jeszcze w tym miesiącu przeprowadzi się do nowej siedziby. Właśnie zakończyła się adaptacja i rozbudowa przeznaczonego na nią za ... » więcej 2021-03-03, godz. 16:16 Statystyczny torunianin ma ponad 5 tys. zł miejskiego długu Toruń jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Jak wynika z danych Urzędu Miasta, w ciągu 20 lat dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca wzrósł ... » więcej 2021-03-03, godz. 15:20 Biegaczka z Włocławka utknęła w bagnie w środku lasu. Wyciągała ją policja Było to na trzęsawisku w okolicy jeziora Łuba. Zziębnięta 25 - latka spędziła kilka godzin stojąc na kępie trawy i trzymając się gałęzi. Dookoła rozciągały si ... » więcej 2021-03-03, godz. 14:20 Skradzione w Niemczech samochody odnalezione pod Włocławkiem Współdziałanie policjantów z Łodzi i Włocławka umożliwiło odnalezienie w powiecie włocławskim kilku pojazdów z przebitymi numerami identyfikacyjnymi. » więcej 2021-03-03, godz. 12:39 Maciek wrócił do domu i... klekocze! W gnieździe na bydgoskim osiedlu Łęgnowo Wieś pojawił się pierwszy bocian. Mieszkańcy Łęgnowa nazywają go „Maciek” i traktują jako oczekiwanego zwiastuna wios ... » więcej 2021-03-03, godz. 12:36 Jak znaleźć pieniądze na rozbrojenie ekologicznej bomby po byłym Zachemie? Pozyskanie unijnych pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy byłoby wielką szansą dla zdegradowanych terenów pozachemowskich w Bydgoszczy - uważa poseł Pio ... » więcej 2021-03-03, godz. 11:46 Bydgoskie spółdzielnie podpisują umowy na oświetlenie osiedlowych ulic Kolejne bydgoskie spółdzielnie mieszkaniowe podpisują umowy z Eneą na oświetlenie osiedli. Wyłączane od 1 lutego uliczne latarnie z powrotem działają. Spółka ... » więcej 2021-03-03, godz. 10:43 Koronawirusowe statystyki mocno w górę. Poziomy z listopada Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 15 698 osób, najwięcej odnotowano ich w woj. mazowieckim - 2750. W dobowych zakażeniach doszliśmy do poziomów o ... » więcej
1234567